Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak długo nie będziesz płacił to CP odstąpi od umowy a później odwiedzi Cię firma windykacyjna :)

 

1) Więc jeśli ktoś ma umowę na 13, 24, 29 miesięcy to ona po tym okresie nie wygasa tylko przechodzi na czas nieokreślony z pakietami, które były wcześniej.

 

2) Jeśli masz umowę np. na 24 miesiące na pakiet Familijny to już w pierwszym miesiącu możesz zrobić sobie upgrade do wyższego pakietu (tylko tutaj nie wiadomo jak jest z gratisami, które są na początku umowy - w BOKu tego nie wiedzą a nawet jak powiedzą to i tak nie jest to 100% pewna informacja czy one się kasują te gratisy czy też nie).

 

3) W Punktach sprzedaży można podpisać następujące umowy prozumienia:

 

- FTA -> Familijny - czas nieokreślony / 3 miesiące wypowiedzenia / 37,90 zł od samego początku

- FTA -> MINI - to samo / to samo / 9,90 zł od samego początku

- Familijny -> Relaks MIX - 12 miesięcy / 1 miesiąc wypowiedzenia / 57,80zł

- Familijny -> HBO - czas nieokreślony / 3 miesiące wypowiedzenia / 57,90zł

- Familijny -> RX + HBO - 12 miesięcy / 1 miesiąc wypowiedzenia / 77,80 zł (przez pierwsze 6 miesięcy 5 złotych mniej)

- Familijny -> Superfilm - 12 miesięcy / 1 miesiąc wypowiedzenia / 87,80 (przez pierwsze 6 miesięcy 5 złotych mniej)

 

I od Familijnego w górę można podmienić SD na HD w i po okresie podstawowym.

- w okresie podstawowym koszt 399zł / brak ingerencji w umowę / 3 miesiące kanałów HD gratis

- po okresie podstawowym koszt 299 zł przy posiadanym pakiecie Familijnym i Familijnym + HBO i 199 zł przy wyższych pakietach / umowa na 24 miesiące / 6 miesięcy kanałów HD gratis

 

Żeby mieć kanał HD trzeba mieć jego wersje SD. Czyli Eurosport HD <=> Eurosport, Polsat Sport HD <=> Polsat Sport, HBO HD <=> HBO, Discovery HD (do 30 czerwca nadawany za darmo dla wszystkich) <=> Discovery, MTVNHD <=> tutaj nie trzeba mieć żadnej wersji SD, tylko trzeba mieć minimum pakiet Familijny :)

 

Podpisanie porozumień na kanały HD tylko przez BOK.

 

4) I żeby odbierać FTA trzeba mieć uregulowany abonament i bez karty w dekoderze odbiór tych kanałów nie powinien być możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2.

Nie można podpisać upgrade w czasie promocyjnym. Jest to głupie, wiem, ale tak jest. Nie ma nawet możliwości skasowania gratisu. Gratis musi być i koniec :lol: Takie porozumienie nawet jak przyjdzie to albo zacznie obowiązywać od pierwszego miesiąca po gratisie a jak będzie to za 2-3 miesiące to całkiem prawdopodobne że zostanie odrzucone jako bezpodstawne, chyba że się zaznaczy dokładnie że to ma być po gratisie.

 

ad3.

1 i 2 z wyjątkiem dekoderów pre-paid mini - 24 miesiące - 2 miesiące gratis.

2 - NIE MA MOŻLIWOŚCI W PUNKCIE FTA -> MINI !!! (już po raz któryś powtarzane)

 

Tak tak masz rację :) moja pomyłka w punkcie nie można podpisać umowy z FTA -> MINI. Miałem napisać, że z MINI -> Familijny - czas nieokreślony / 3 miesiące okresu wypowiedzenia / 37,90 zł.

 

A co do upgrade'u w okresie skredytowanym ? Skąd to wiesz na 100% ? Bo z moich informacji w BOKu sami nie wiedzą na 100% jak jest naprawdę.

 

Witam! Jestem w trakcie umowy 12-mies.z pak.familijnym+relax mix+hbo.Po okresie podstawowym chcę zrezygnować z hbo,jaki okres wypowiedzenia obowiązuje? Z góry dzięki!

 

Jeśli podpisywałeś upgrade do Relax Mix + HBO to jak wyślesz wypowiedzenie na HBO to mogą ale nie zawsze odesłać Ci umowę na Familijny + Relax Mix. Ale bezpieczniej jest zadzwonić do BOKu i konsultant Cię zapiszę na rozmowę i skontaktuje się z Tobą Dział Utrzymania Klienta.

 

Ogólnie jak podpisywana jest umowa, porozumienie na jakiś zestaw pakietów to nie możliwe jest (chociaż jak wspomniałem wcześniej czasami odsyłają umowę na niższy pakiet) jest wypowiedzenie tylko jednego. Konieczny jest kontakt z BOKiem i oni kierują do Działu Utrzymania Klienta i jest to możliwe tylko wtedy gdy już jesteś po okresie podstawowym. Przed końcem nikt Cię nie zapisze ani nikt nie oddzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Cyfrowego Polsatu , ponieważ chciałem przejść z Pakietu Mini na Familijny. Oni każą mi odesłać starą umowę, a podpisać nową! Ja już nieraz słyszałem, że wystarczy zadzwonić i po paru min możesz oglądać Pakiet Familijny!

 

Jak chcesz z MINI na Familijny to dzwonisz na infolinie, mówisz że chcesz Familijny, CP wysyła Ci umowę, Ty podpisujesz i odsyłasz i maksymalnie tydzień po otrzymaniu umowy przez CP jest Ci to włączane. Albo możesz iść do APSu i tam podpisać umowę. Nie włączą Ci Familijnego bez umowy :lol2:

 

To jest wszystko. Nie musisz odsyłać starej umowy, ani nic z nią robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich unserów, nowego jak dla mnie forum. Jako,że jest to mój pierwszy post, nie chciał bym narzekać ale.....jestem tak zły, że muszę Wam potruć. Na razie napiszę tylko: od 27.02.2009 CZEKAM NA WYMIANĘ starego Sagema (2000r) na Sama albo Echo HD

Ale bezpieczniej jest zadzwonić do BOKu i konsultant Cię zapiszę na rozmowę i skontaktuje się z Tobą Dział Utrzymania Klienta.

Ciekawe dla kogo bezpieczniej, dla konsultantów z BOK z mojej strony robi się bardzo nie bezpiecznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kurierem bywa różnie. Raz dzwoni, że będzie za 15 minut i klient ma być wtedy w domu, jeśli nie dojedzie to dekoder wraca do CP. Często bywa tak, że w ogólnie nie dzwonią albo dzwonią pod numer, który jest w bazie CP a nie został zweryfikowany i jest nieaktualny, wtedy też wraca do CP. Albo zdarzają się takie sytuacje, że kurier dzwoni i każe klientowi jechać paręnaście lub paredziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.

 

Wtedy należy znać numer przesyłki i pozostaje telefon do TNT ze skargą na kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------------ ważna informacja -------------------

Od dnia dzisiejszego tj. 16.04.2009r. Cyfrowy Polsat wprowadza możliwość zawierania umów na Usługę Płatnej Telewizji Cyfrowej, dla osób niebędących obywatelami RP. Dokumentami niezbędnymi do podpisania umowy będą opcjonalnie: Dowód osobisty lub Karta stałego pobytu.

 

------------------ ważna informacja -------------------

Poniżej teść oświadczenia, które klient musi podpisać.

 

Wyrażam zgodę na weryfikację danych dotyczących mojego dokumentu potwierdzającego tożsamość w bazie danych Związku Banków Polskich w celu uzyskania informacji o fakcie zgłoszenia jego utraty jak również na udostępnienie Cyfrowemu Polsatowi S.A. przez Związek Banków Polskich informacji o umieszczeniu danych mojego dokumentu na Liście Dokumentów Zastrzeżonych z powodu kradzieży, jeśli taki fakt zaistniał.

 

Brak zgody Klienta przy podpisie powyższego oświadczenia skutkować będzie automatycznym brakiem możliwości zawarcia umowy. [umowy zawierane od 16.04.2009r.] - dotyczy każdej umowy (również obywateli zza granicy)

 

//Edit

http://tnij.org/c8kq - wzór rzeczonego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bywa tak, że w ogólnie nie dzwonią albo dzwonią pod numer, który jest w bazie CP
Albo zdarzają się takie sytuacje, że kurier dzwoni i każe klientowi jechać paręnaście lub paredziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.

Do mnie zadzwonił brat, że ktoś ma dla mnie przesyłkę i podał nr. kuriera. Zadzwoniłem a kurier stwierdził, że może poczekać jakieś 10 minut :crazy: Umówiłem się z nim na następny dzień godz 11-15.......NIE PRZYJECHAŁ, NIE DZWONIŁ :!: ja zadzwoniłem o 16tej i co słyszę, wie pan dekoder został odesłany do Wawy :evil:

Dekoder dotarł do CP 13.03.2009 :!: i od tego czasu miałem 3-4 potwierdzenia od konsultantów o ponownej wysyłce Echostara (wtedy Sam nie był dostępny) Z forum dowiedziałem się, że Samsungi są :brawo: i wtedy straciłem cierpliwość

ale i kasę za 3 mc-e. Zerwałem starą umowę i wziąłem Samsunga za 99,00 02.04.2009

Wiecie co, nigdy od 2000r nie miałem, żadnych problemów ani z CP ani z moim starym Sagemem (zjadłem 3piloty) a teraz jak zaczną się problemy z Samsungiem to mnie najjaśniejszy szlak trafi :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia dzisiejszego tj. 16.04.2009r. Cyfrowy Polsat wprowadza możliwość zawierania umów na Usługę Płatnej Telewizji Cyfrowej, dla osób niebędących obywatelami RP. Dokumentami niezbędnymi do podpisania umowy będą opcjonalnie: Dowód osobisty lub Karta stałego pobytu.

Cyfrowy Polast usankcjonował prawem to, co wcześniej, przez wielu było i tak praktykowane. To się chwali, że idą z duchem czasu.

Jeszcze żeby tylko wprowadzili legal na wywóz sprzętu za granicę - co i tak od dawna trwa - to CP zakończyłoby "udawanie" o i tak martwym paragrafie zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

Jestem abonentem CP od 01.2005 r.

Kupiłem wtedy Thomsona DSI 50POi na własność.

Po okresie podstawowym opłacałem sobie przez kilka zimowych miesięcy pakiet familijny

a w pozostałym okresie oglądałem sobie programy FTA i wszystko było O.K. do czasu aż mi ostatnio

padł stary Thomson. Pojawił się symbol CP i napis "Trwa uruchamianie systemu ... " czy coś takiego

migają diody czerwona i zielona, znika ten obraz i znów wszystko od początku.

Na uzdrowienie starego Thomsona już nie liczę - bo nawet znajomy fachowiec od RTV sprawdził i stwierdził

że pewnie padł procesor. Na infolini poradzili mi abym rozwiązał starą umowę i podpisał nową.

Nawet podali mi wzór rezygnacji i co ma zawierać.

Mam zamiar wysłać im rezygnację ale mam pytanie:

- na infolini podali mi że nie muszę :!: odsyłać karty CP bo ona jest przypisana do dekodera

i bez niej dekoder mi nie będzie działał - i tak nie działa bo jest uszkodzony :wink: ale gdzieś chyba czytałem

że karta jest własnością CP(???) - więc muszę odesłać kartę z rezygnacją czy nie?? Może ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia??

 

Jaki dekoder polecacie - myślałem o dekoderze z twardym dyskiem na własność

- ale czy po upłynięciu okresu podstawowego (bez umowy - oglądający tylko kanały FTA) będę mógł

nagrywać na dysk z telewizora?

 

Przepraszam za tak długie rozważania ...

 

Pzdr.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich warunkach został podpisana umowa - czy jest to dzierżawa, czy wykupienie sprzetu. Piszesz, że to ta druga opcja - czyli cały bajzej jest Twój, łącznie z kartą, bo ona jest nieodłącznym elementem tunera (no bo przypisana :P ). To w Cyfrze karta (prawie) zawsze musi wrócić do Cyfry.

 

Zdaje się, że tuner PVR zachowa wszystkie funkcje po okresie umowy, ale poczytaj wątek o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem CP od 01.2005 r.

Kupiłem wtedy Thomsona DSI 50POi na własność.

Po okresie podstawowym opłacałem sobie przez kilka zimowych miesięcy pakiet familijny

a w pozostałym okresie oglądałem sobie programy FTA

Na infolini poradzili mi abym rozwiązał starą umowę i podpisał nową.

A po co? Masz na własność! Czy też nie masz!

Odesłać im kartę, jak miałeś możliwość oglądać FTA! Przecież nie opłacałeś abonamentu za oglądanie FTA. Nawet teraz, gdy nie możesz, nie musisz o tym "trąbić"

Najnormalniej w świecie podpisz sobie drugą umowę, a Thomsona DSI 50POi wraz kartą zostaw sobie na pamiątkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich warunkach został podpisana umowa - czy jest to dzierżawa, czy wykupienie sprzetu. Piszesz, że to ta druga opcja - czyli cały bajzej jest Twój, łącznie z kartą, bo ona jest nieodłącznym elementem tunera (no bo przypisana :P ). To w Cyfrze karta (prawie) zawsze musi wrócić do Cyfry.

 

Zdaje się, że tuner PVR zachowa wszystkie funkcje po okresie umowy, ale poczytaj wątek o nim.

Nie ma opcji dzierżawy dekodera Echostar 747 :)

Własność lub raty :)

Co do nagrywania to nie będzie problemu (jeżeli pytasz o FTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf 4, punkt 6 mówi o tym, że CP zastrzega sobie prawo do zmian w zakresie liczby oraz rodzajów programów, spowodowanego siłą wyższą :D Mowa o programach, a programy nadawane są na kanałach. Programy można wykluczyć (siła wyższa) z oferty poprzez wykluczenie kanału :roll: .... zakręcone, ale zapomnij o zrywaniu umowy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...