Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z umową z CP. Gdy podpisywałem umowie dostałem dokument , ktorym pisze dokladnie ile w danym miesiacu mam placic. Pisze na nim wyraźnie, że ostatnią płatnośc powinienem wykonać do 23 kwietnia 2011 roku. Rezygnacje z umowy wysłałem w styczniu i wszystko do nich doszło. 2 tygodnie temu otrzymałem list, w ktory pisze, że umowa kończy mi się dnia 23 maja 2011 roku i po tym terminie mam odesłać sprzet. To jak to w koncu jest? Ostatni termin platnosci mam 23 kwietnia a CP przysyla mi list, w ktorym pisze ze umowa sie konczy 1 miesiac pozniej. Ta płatnośc jest na dni 23 kwiecien do 23 maja? Wszystko się zgadza czy po prostu CP sie pomylił i wydluzyl mi umowe o 1 miesiac? bardzo prosze o szybką odpowiedz. Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jakim cudem mój poprzedni temat znalazł się w koszu więc napisze go jeszcze raz tylko bardziej zrozumiale :smile: Otóż atualnie posiadam 2 dekodery jeden hd5000 a drugi m100. Przy zakupie nie zaproponowano mi do wyboru dekoderów tylko od razu dostałem te dwa ( ten m100 dokupiłem po pewnym czasie ) a w końcu sporo jest ich wie ktoś może dlaczego nie miałem opcji wyboru ? Np nie dostałem drugiego dekoderu hd tylko sd. Czytałem też o jakis dzierzawach dekoderów ale nie wiem o jakie chodzi a czy po skończeniu okresu umowy i przedłużeniu będę mógł sobie wybrać inny np ten hd i sd ale bez płacenia za jego udostępnianie ? Głównie o ten m100 mi chodzi bo co prawda drugi telewizor mam i tak crt a nie full hd to wlaściciwie wystarczy mi dekoder sd ale chciałbym jakiś z wyświetlaczem żeby wyświetlał numer kanału.

 

Drugie pytanie jest związane z pakietem. Mam umowę na familijny hd z 0 pakietami dodatkowymi i mam je wszystkie włączone na okres 6 miesiecy. po 3 miesiacach dokupiłem drugi dekoder i na ulotce miałem tak " a na drugim dekoderze 2 pakiety do wyboru mini hd za 4,90 lub mini extra hd za 9,90 " i chciałem ten za 4,90 a Pan w sklepie powiedział mi że najtańszy jest za 14,90 i wyciągnął mi jakąs inną ulotkę i tym mnie zaskoczył bo nie wiem o co chodzi nawet nie wiem jaki to jest pakiet bo na stronie polsatu takiego patkietu z ta cena nie znalazłem moze mi to ktos wytlumaczyc ? i skoro jest napisane " drugi dekoder z pakietami a w każdym kanału hd" to dlaczego dostaję dekoder sd skoro on nie odbiera hd ? :smile: jak bym nie mogł dostac drugiego hd5000.

 

Myślę że dobrze wyjaśniłem wszystko i mój temat nie wyląduje w koszu jak poprzedni i dostaną szybke i jasne odpowiedzi :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to może ktoś mi wyjaśni jak to jest z tymi dekoderami i z tym pakietem ? Z góry przepraszam że w nieodpowiednim dziale piszę ale cóż jestem tu nowy a w razie czego to moderator przerzuci do odpowiedniego działu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orlik a ta pierwsza umowe podpisywales z 1 dekoderm czy z 2? Bo cos mi sie wydaje ze podpisales umowe z 1 dekoderem, a za drugim razem wziales druga niezalezna umowe z mniejszym pakietem. Na tej drugiej umowie z malym pakietem powinienes miec do wyboru albo dek sd za 49 zl aktywacji, albo dekoder HD za 49 zl aktywacji + 5 zl/mies czynszu po okresie promocyjnym. Zapewne nie sprecyzowales co dokladnie chcesz, albo powiedziales ze chcesz najtansza opcje wiec ph dal ci dekoder bez czynszu 9czyli tansza opcja).

 

EDIT: Strasznie ciezko sie czyta twojego posta bo jest sporo sprzecvznosci, wyjasnij np to:

 

"Przy zakupie nie zaproponowano mi do wyboru dekoderów tylko od razu dostałem te dwa ( ten m100 dokupiłem po pewnym czasie )" - to od razu dostales dwa? czy drugi dokupiles pozniej z inna umowa?

 

 

 

"Mam umowę na familijny hd z 0 pakietami dodatkowymi i mam je wszystkie włączone na okres 6 miesiecy" - skoro umowa z Familijny HD + 0 pakietow dodatkowych to jak mozesz miec "je wszystkie wlaczone" skoro masz tylko pakiet Familijny HD

 

 

 

 

Te ceny ktore widziales na ulotce i te 2 pakiety do wyboru "mini hd i mini extra hd' obowiazuja jesli zawierasz 1 umowe z 2 dekoderami na raz, a nie ze posiadasz juz jeden dekoder i podpisujesz druga umowe.Wtedy druga umowa rzadzi sie ze tak powiekm "swoimi prawami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orlik0000

Dlaczego kupiłeś sobie buty do rzutu młotem? Czy Pani w sklepie nic nie powiedziała, że są do rzutu młotem?

A tak poważnie to piszesz bardzo niezrozumiale.. Wg. mnie:

 

1. Podpisałeś umowę na jeden dekoder z opcją wzięcia drugiego z najniższym pakietem. W takim przypadku wg. tej promocji drugi dekoder w CP zawsze musiał być SD i chyba właśnie ten konkretny model więc tu nie miałeś wyboru. Miałeś wybór jedynie co do dekodera HD tzn. wziąć ten co masz lub PVR z nagrywaniem za 5zł. miesięcznej dzierżawy. Zdecydowałeś się na HD 5000.

2. Korzystałeś z promocji w momencie zakupu HD5000 w której mogłeś wziąć drugi dek. z pakietem za 4,9zł. Napisałeś jednak, że wziąłeś go po pewnym czasie, ale tego do końca nie rozumiem? Napisz czy korzystałeś z promocji Internetowej czy kupiłeś CP w salonie. Można byłoby to wytłumaczyć jeszcze tak, że HD5000 zamówiłeś przez neta, a ten SD brałeś w salonie, wtedy by się wszystko zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną umowę podpisywałem na Pakiet Familijny HD w grudniu i dostałem go na 6 miesięcy bez opłat a do tego Pakiet Extra HD, Sport HD i VOD na 6 miesięcy za darmo a sprzedawca pytał się mnie czy chcę jakiś z tych pakietów to mu powiedziałem że tylko familijny.

 

Drugi dekoder kupiłem w marcu i mam jakiś pakiet za 14,90 nawet nie wiem czy to jest mini hd czy mini extra hd + dekoder m100.

 

Rozumiem że nie jak bym chciał drugi dekoder hd to + 5zł miesięcznie ale czy jak bym chciał inny dekoder SD to też bym musiał coś placić dodatkowo ? bo nie ukrywam że ten m100 to niezbyt mi się podoba nawet wyświetlacza nie ma.

 

Chyba już wszystko wyjaśniłem dobrze jak cos nie jasne to pisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę podpisałeś dwie różne umowy. Teraz jeszcze kwestia, czy ten dekoder SD masz na własność czy wypożyczenie? Jak masz na wypożyczenie, możesz pomóc mu się zepsuć np. wstawiając do mikrofali na 5 min. i zanieść sprzęt do Punktu CP mówiąc, że po prostu przestał działać. Dostaniesz wtedy w zamian za niego na 90% F300 bo tylko te będą mieli. Jeśli natomiast dekoder masz kupiony na własność raczej nic z tym nie da się zrobić, musisz czekać do końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli po koncu umowy jak bede chciał dalej przedluzyc to moge wybrac ten f300 ? Dokładnie nie wiem czy on jest na udostepnienie ale tak mi sie wydaje ze chyba tak.

 

A w tym pakiecie co mam za 14,90 to jakie kanaly bede mial ?:) kurcze nawet nie wiem jaki to jest pakiet bo na razie na 3 miechy mam wlaczony rowniez familijny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podpisaniu deklarowałeś, że chcesz Familijny HD + 0 pakietów dodatkowych. To jest Twój minimalny obowiązek.

 

Inaczej - umowę podpisujesz na pakiet Familijny HD + Extra HD + Sport HD + sVOD. Są dwie możliwości po tym: możesz mieć Familijny HD + 0 pakietów dodatkowych albo + 1 obowiązkowy pakiet dodatkowy.

Więc jeżeli po podpisaniu umowy nigdzie nie deklarowałeś, że chcesz po okresie promocyjnym mieć sam Familijny HD to lepiej zadzwoń na infolinie, wyślij mail albo pójdź do APS.

 

Tak samo jest z Twoim drugim dekoderem. Masz pakiet Familijny HD na razie z możliwością zejścia do MiniHD i to też musisz zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pucis

serwisowane są tak samo, ale procedury reklamacji są zupełnie inne tzn. jak ma na własność dostaje jakiś dekoder zastępczy na okres kiedy wróci z naprawy jego stary dekoder. Jak ma wypożyczenie od razu dostaje nowy dekoder podobnej klasy, który aktualnie mają na stanie. Czyli w tym konkretnym przypadku ma to dość duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak jak napisal Pucis, dekodery CPT bez wzgledu na to czy sa udostepnione czy wlasnosciowe w okresie gwarancji, sa wymieniane na druga sztuke. (nie zawsze musi byc to ten sam model, zasada sd na sd, w zaleznosci od tego jakie dekodery posiada dany APS na stanie).Jezeli bral m100 w promocji marcowej to na 100% jest udostepniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam was 2 miesiące temu podpisałem umowę z cyfrowym polsatem i mam pełny pakiet kanałów za darmo do dnia 6.11 po tym dniu mam sobie wybrać co chce oglądać lecz gdy się zaloguje do icok mam takie coś:

Opłacone pakiety

pakiet opłacony do

Pakiet Extra HD 2011-06-10

Pakiet Familijny HD 2011-06-10

Pakiet Promocyjny w ramach Usługi VOD – Domowa Wypożyczalnia Filmowa 2011-07-10

Pakiet Sport HD 2011-06-10

 

Chce was zapytać co to jest ten Pakiet Promocyjny w ramach Usługi VOD – Domowa Wypożyczalnia Filmowa ?? To znaczy że mogę oglądać te filmy za darmo czy co. Proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...