Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dekoder udostępniony od Cyfrowego Polsatu Echostar HDS-400E przy umowie na 13 m-cy. Umowa była podpisana 19-01-2010. Wiem że muszę zachować okres na wypowiedzenie umowy 3 miesiące. Więc jak mam to zrobić rezygnacje z umowy wysłać na 3 miesiące przed zakończeniem umowy? A kiedy mam wysłać dekoder? Wraz z wypowiedzeniem? Miesiąc przed zakończeniem umowy czy zaraz po zakończeniu umowy?

Umowę też muszę wysyłać do nich wraz z rezygnacją? Karta gwarancyjna dekodera jest spięta z umową.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz wypowiedzenie na 3 miesiące wcześniej - do CP wypowiedzenie musi dotrzeć przed rozpoczęciem 3 okresu rozliczeniowego do końca umowy (czyli przez rozpoczęciem 11 okresu rozliczeniowego). Dekoder wysyłasz zaraz po zakończeniu umowy - nie razem z wypowiedzeniem, bo przez te 3 miesiące jeszcze będziesz oglądał kanały zgodnie z umową. Swojej umowy im nie odsyłasz, bo i po co, skoro i tak swój egzemplarz mają. A skoro karta gwarancyjna jest spięta z umową to zawsze można je rozpiąć - zresztą i tak pewnie gwarancja skończy się tuż przed zakończeniem umowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz nowy regulamin, czyli:

 

1) Dzwonisz na infolinie, żeby się dowiedzieć jaka jest aktualna kwota kary. Kara umowna jest liczona na podstawie ulgi przyznanej abonentowi. Oczywiście im bliżej końca tym kara jest proporcjonalnie mniejsza.

2) Wysyłasz wypowiedzenie do CP (list polecona na Ł4), w którym wyraźnie zaznaczasz, że wypowiadasz umowę przed końcem okresu podstawowego.

3) Obowiązuje Cię okres wypowiedzenia (na 100% 3-miesięczny).

4) Opłacasz 3 okresy rozliczeniowe (okr. wypowiedzenia) + kara umowna wyliczona na ostatni dzień trwania umowy / okresu wypowiedzenia.

 

I tak CP do Ciebie wyśle pismo z tą karą do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowę podpisaliście po 31 października 2009 roku to na pewno. A jeśli wcześniej i dostaliście nowy regulamin to w tym wypadku także, ale jeśli nie dostaliście nowego regulaminu to tu nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę zawarłem w październiku 2008, i mam okres podstawowy do 20-10-2010, okres wypowiedzenia umowy 3, okres dodatkowy 12, czyli na wypowiedzenie umowy już za późno. Czyli przedłużyli mi na 12 msc, czy teraz mogę zrezygnować z 12 msc i zabulić im tylko za 3msc czy muszę już mieć CP przez 12 msc lub przejść na czas nieokreślony(jaki jest okres wypowiedzenia i cena pakietu familijnego 39,9 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym pisałem że mój wujek ma problemy z Cyfrowym Polsatem i on zrobił wszystko co napisaliście na forum.Przez 1 tydzień już myśleliśmy że już wszystko ok a po tygodniu zaczęły się pojawiać komunikaty na ekranie.Mój wujek ma nadpłaty na koncie 90 zł i jak wujek dzwonił do CP to oni mówili że komputer źle wprowadził dane.Co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k84 Tak, twoja umowa obecnie jest na czas nieokreślony.

@Dawid6237 Jeśli wszystko jest ze strony twojego wujka w porządku to niech zadzwoni i zażąda blokady komunikatów na dekoder. Niechętnie, ale na życzenie klienta muszą je zablokować, zwłaszcza, jeśli ich wysyłka jest spowodowana błędami w systemie rozliczeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zapłaciłem ostatnią wpłatę, i na icok pokazuje mi wiadomość, że następna wpłata za familijny 39,90 czyli przeszła umowa na czas nieokreślony?

 

Wysyłałeś wypowiedzenie umowy ? Jeśli nie to tymczasowo masz 39,90 zł. Jeszcze nie zostało to wprowadzone na Twoim kontrakcie. W dniu kiedy rozpocznie się kolejny okres powinno być 37,90 zł. A jeśli się nie pojawi to zadzwoń na infolinie i jeżeli umowa Ci się nie zrollowała to masz farta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam takie pytanie, razem z bratem w styczniu na allegro kupiliśmy dekoder Polsatu , była tam ta promocja 6 miesięcy za darmo potem albo Fta albo podpisujesz umowę, te 6 miesięcy się skończyło i wyskakuje żeby opłacić abonament, zamiast zablokowanych kanałów są one nadal, ale widnieje caly czas okno o zadłużeniu i spłacie, o co chodzi ?? z nikim nie podpisywaliśmy umowy, dekoder kupiony na allegro.

 

Prosze nie kasować postu nie wiedzialem gdzie się spytac. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz dane osoby na którą jest zarejestrowany dekoder (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, telefon) to zadzwoń na infolinię i zapytaj czy jest podpisana umowa na ten dekoder. Ewentualnie jeśli masz PESEL właściciela to załóż konto na ICOK i tam sprawdź czy jest umowa. Tak ogólnie to nie jest twój problem, tylko tego, który sprzedał dekoder, by ustalić co jest nie tak, więc jeśli nie masz danych to wyślij do niego pytanie by ustalił czy jest umowa i do kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś dał jakiemuś menelowi na wino góra dwa, ten podpisał umowę na Super Film z dekoderem za 1zł albo nawet z dwoma, a Ty go kupiłeś za 150zł.

Podsumowując koleś z allegro jest jakieś 150zł( - koszty) do przodu, Ty jesteś 150 do tyłu, bo dekoder do wyrzucenia będzie za kilka dni (ale w sumie 6 mies. oglądałeś), CP jest trochę w plecy i ma windykację, a menel ma to gdzieś bo tak mu nic nie zabiorą bo nic nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...