Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21:19:10

Witaj mam takie pytanie! bo kupiłem od goscia na allegro zestaw polsatu z aktywna karta tam na dwa lata! i chce zadzowic do cyfrowowego polsatu i sprawdzic tam pare rzeczy czy jak zadzwonie do nich to moga mi cos zazucic ze umowa nie jest na mnie itp. i czy to jest jakies przestepstwo jak sie kupuje na allegro takie rzeczy !??1 pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem kolejnym zagubionym wskutek zmian w regulaminie itp dokonanych przez CP.

Mam starą umowę podpisaną w październiku 2008. Wg tamtego wzorca, część B, mam 3 miesiące przed upływem okresu podstawowego (2 lata) na wypowiedzenie, jeśli nie zrobię tego to z końcem okresu podst. umowa przechodzi na nieoznaczoną.

 

Nie wiem teraz jakie mnie zasady obowiązują po wprowadzeniu nowego regulaminu i cennika, co miało miejsce w tym roku.

Jakie znaczenie miał dołączony wzorzec, który różni się od tego, który podpisałem w 2008? Rozumiem, że zmienił się regulamin szczegółowy oraz cennik, ale czy wzorzec też nowy mnie obowiązuje? Dodam, że niczego nie podpisywałem i odsyłałem czyli zaakceptowałem regulamin i cennik.

 

Pytam ponieważ są różnice. Nowy wzorzec definiuje "Okres Dodatkowy" trwający 12 miesięcy (tego nie mam w starym), ale też jak go rozumiem- mogę wypowiedzieć umowę z wyprzedzeniem 3 miesięcznym w (prawie) dowolnym momencie tzn jeśli zaspałem i nie wysłałem w lipcu 2010 aby zakończyć dokładnie po 2 latach, to mogę to zrobić w sierpniu i zakończyć oglądanie miesiąc później czyli w listopadzie? W nowym wzorcu nie widzę wymogu "3 mies. przed końcem lub przynajmniej 3 po" (głupie 6 miesięczne okno).

Czy dobrze zrozumiałem?

Jaki wzorzec mnie obowiązuje- stary czy nowy?

Nowy włącza 12 miesięczny okres dodatkowy, chyba że 1 mies przed końcem podstawowego zadeklaruję, że chcę przejść na czas nieokreślony który można zakończyć z 3 miesięcznym wypowiedzeniem.

Czy faktycznie wypowiadając teraz umowę zakończy się w listopadzie 2010 czyli po 24mies + 1 mies przesunięcia?

Jakie mam możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy dostałeś nową umowę czy nie? jak nie to obowiązuje Cię stara umowa. Wypowiedz mimo wszystko pisemne, gdyż wtedy możesz coś więcej ugrać, może jakieś pakiety za darmo na parę miesięcy. Jak ktoś się zainteresuje umową to zawsze jest traktowany lepiej niż ten co sie nie zainteresuje.

 

Mam wrażenie że u Ciebie po upływie okresu umowy umowa przeszłaby na czas nieoznaczony (2zł drożej, wypowiedzenie 3msc wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy dostałeś nową umowę czy nie? jak nie to obowiązuje Cię stara umowa.

 

Wiosną dostałem 3 dokumenty: regulamin, cennik i tzw. wzorzec. Nie wiem właśnie czym jest/był ten wzorzec- czy to tylko przykład umowy wg nowych zasad czy dokument, który zastępuje stary albo zastąpiłby GDYBYM go PODPISAŁ i odesłał?

Nie jestem obeznanay w prawniczcyh kruczkach, w poprzek wzorca był duży szary napis WZORZEC, a regulamin i cennik tego nie mają, więc nie wiem jak traktować ten dokument- jako przykład czy jakiś wiążący mnie dokument.

 

Ten nowy regulamin zawiera wiele ogólnych pojęć i niewiele mówi o warunkach szczegółowych umowy, tzn długość trwania, istnienie okresu dodatkowego oraz co ważne- co się stanie po zakońćzeniu okresu podstawowego. Rozumiem, że takie dane określa ten dokument zwany wzorcem, który w części B zawiera skrócony regulamin i inne ważne postanowienia?

Moje pytanie jest czy ten otrzymany wzorzec nadpisał stary? Moim zdaniem nie powinno tak się stać, ponieważ zmiana regulaminu ogólnego to zupełnia inna sprawa niż zmiana szczegółów umowy, stąd przyjmuję, że mpoja sytuacja wygląda tak:

- po zakończeniu umowy przechodzi ona w nieoznaczoną,

- nie ma dwunastomiesięcznego okresu dodatkowego,

- wypowiedzenie 3-miesięczne (tylko nie wiem, czy mogę je złożyć 2 lub 1 miesiąc przed końcem, aby skończyło się odpowiednio 1 lub 2 miesiące po okresie 2 lat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorzec to wzór umowy - żadne postanowienia wzorca Cię nie obowiązują, ma to na celu pokazanie Ci jak wygląda umowa. W piśmie masz informację od kiedy wchodzi w życie nowy regulamin, wtedy twoja umowa obecna umowa na czas określony zakończy się to zostanie automatycznie przedłużona o 12 miesięcy (chyba, przed zmianą regulaminu umowa była na czas nieokreślony), umowę możesz rozwiązać w każdej chwili, jeśli jest na czas nieokreślony to musisz opłacić karę. Co do wypowiedzenia to są 3 pełne okresy rozliczeniowe i okres wypowiedzenia rozpocznie się od najbliższego okresu rozliczeniowego po wpłynięciu pisma do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy dostałeś nową umowę czy nie? jak nie to obowiązuje Cię stara umowa.

 

Wiosną dostałem 3 dokumenty: regulamin, cennik i tzw. wzorzec. Nie wiem właśnie czym jest/był ten wzorzec- czy to tylko przykład umowy wg nowych zasad czy dokument, który zastępuje stary albo zastąpiłby GDYBYM go PODPISAŁ i odesłał?

Nie jestem obeznanay w prawniczcyh kruczkach, w poprzek wzorca był duży szary napis WZORZEC, a regulamin i cennik tego nie mają, więc nie wiem jak traktować ten dokument- jako przykład czy jakiś wiążący mnie dokument.

 

Ten nowy regulamin zawiera wiele ogólnych pojęć i niewiele mówi o warunkach szczegółowych umowy, tzn długość trwania, istnienie okresu dodatkowego oraz co ważne- co się stanie po zakońćzeniu okresu podstawowego. Rozumiem, że takie dane określa ten dokument zwany wzorcem, który w części B zawiera skrócony regulamin i inne ważne postanowienia?

Moje pytanie jest czy ten otrzymany wzorzec nadpisał stary? Moim zdaniem nie powinno tak się stać, ponieważ zmiana regulaminu ogólnego to zupełnia inna sprawa niż zmiana szczegółów umowy, stąd przyjmuję, że mpoja sytuacja wygląda tak:

- po zakończeniu umowy przechodzi ona w nieoznaczoną,

- nie ma dwunastomiesięcznego okresu dodatkowego,

- wypowiedzenie 3-miesięczne (tylko nie wiem, czy mogę je złożyć 2 lub 1 miesiąc przed końcem, aby skończyło się odpowiednio 1 lub 2 miesiące po okresie 2 lat?)

 

Dostałeś regulamin - nie zgadzasz się, to w ciągu ok. +/- miesiąca możesz ją wypowiedzieć. Datę do kiedy musisz wysłać odpowiednie pismo i kiedy umowa była by rozwiązana masz na umowie.

 

I powinieneś mieć tam napisane, że jak nic nie odeślesz to akceptujesz wszystkie zmiany, które wprowadza nowy regulamin.

 

Wzorzec umowy - jest to Twoja umowa zgodna z nowym regulaminem. Okres podstawowy pozostał bez zmian, okres wypowiedzenia też, zostało wprowadzone rollowanie umowy (okres dodatkowy). Z rollowania możesz zrezygnować, żeby umowa przeszła na czas nieokreślony. Musisz wysłać pismo do CP z wypowiedzeniem rollowania najpóźniej miesiąc przed końcem okresu podstawowego (czyt. najpóźniej ostatniego dnia przed ostatniego okresu rozliczeniowego i tak jeżeli u Ciebie okres roz. to załóżmy 10 to pismo musi dojść do 9). Jeśli nie wypowiesz to umowa się rolluje na 12 miechów. W ciągu zrollowania się umowy można skorzystać ze wszystkich ofert utrzymaniowych - czyli możesz zwiększyć, zmniejszyć pakiet, skorzystać z podmiany dekodera, wszystko tak samo jakbyś miał umowę bezterminową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam umowę ważną do 8 października 2010. Jeśli teraz wyślę wypowiedzenie, to kiedy umowa zostanie rozwiązana? Dopiero 8 grudnia 2010? Zaznaczam, że nie odsyłałem do nich żadnych aneksów ani innych papierów poza pierwotną umową z 2008 roku.

 

A w umowie masz zapis, że musisz ją wypowiedzieć z 3 miesięcznym wypowiedzeniem :twisted:

 

I na pewno masz nowy regulamin także jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę to się spiesz (patrz post wyżej). Jak nie wyślesz pisma, tzn. nie dotrze do CP do 7 września to umowa Ci się rolluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś regulamin - nie zgadzasz się, to w ciągu ok. +/- miesiąca możesz ją wypowiedzieć. Datę do kiedy musisz wysłać odpowiednie pismo i kiedy umowa była by rozwiązana masz na umowie.

I powinieneś mieć tam napisane, że jak nic nie odeślesz to akceptujesz wszystkie zmiany, które wprowadza nowy regulamin.

Wzorzec umowy - jest to Twoja umowa zgodna z nowym regulaminem.

 

Dziękuję pucis. Dokumenty dostałem wiosną, już minął czas mojej reakcji. Niestety nie byłem świadomy, że tez wzorzec zmienia moją umowę! Ogólnie to byłem skołowany otrzymaną informacją, w APS wytłumaczono tylko, że nie muszę niczego podpisywać i że nie zmieni się cena po umowie. Byłem przekonany, że zmienia się tylko ten szczegółwy regulamin, a nie warunki umowy. Szczerze mówiąc nadal nie jestem do tego przekonany, czy mogą zrobić 2 w 1- przecież powinienem podpisać umowę? Regulamin ogólny a umowa to dwa różne dokumenty. Jak np Plus zmieniał regulamin to nie zmieniał umowy.

 

Generalnie myślę o przedłużeniu, wolę mieć jednak możliwość odejścia- zostało jeszcze 2,5 miesiąca, poza tym może wreszcie ruszy cyfrowa tv naziemna. Poza tym liczę, że rezygnującym złożą lepszą ofertę niż przedłużającym bez wypowiedzenia.

Tylko nie wiem, czy jeśli chciałbym definitywnie odejść muszę z nimi być jeszcze przez ok 4 miesiące jeśli teraz wyślę wypowiedzenie (31 rozpoczyna się mój okres rozliczeniowy) czy też 3 miesiące po zakończeniu umowy czyli paźdźiernik + 3 mies = do końca stycznia 2011.

Druga sprawa- mam moduł, wiadomo gwarancja 2 lata, brać nowy czy zostać ze starym? Co jeśli się zepsuje?

 

Edycja:

Zdecydowałem się i zadzwoniłem na infolinię, aby dopytać się o szczegóły i wyjaśnić wątpliwości. Oto czego się dowiedziałem.

1) umowę mogę wypowiedzieć w dowolnym momencie i obowiązuje okres 3 miesięcy, a więc nie ma czegoś takiego, że albo 3 mies przed końcem, albo 3 po zakończeniu, jak mi powiedziano w APS!

2) obowiązuje mnie stara umowa, więc nie mam okresu dodatkowego na 12 miesięcy

3) nowa umowa obowiązywałaby mnie gdybym podpisał i odesłał nowy wzorzec (nie uczyniłem tego); nie jest tak, że nowy zastąpił stary, jak to stało się z regulaminem i cennikiem.

 

W konsekwencji po okresie podstawowym będę płacił 2zł więcej za pakiet.

Otrzymane informacje są zgodne z moim zrozumieniem sytuacji. Niestety pełno na forum i w interncie sprzecznych informacji wprowadzających w błąd.

PS: zakładam i mam nadzieję, że na infolini usłyszałem prawdę i nie "wprowadzono mnie w błąd" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci jedno. Jak zadzwonisz po okresie podstawowym to się zdziwisz :twisted:

 

Kosul Ci tego nie powiedział, bo w sumie sam niewiele wiedział. Jeśli byłeś w okresie podstawowym i wtedy wszedł Ci nowy regulamin to on Cię objął. A wzorzec umowy jest tylko dla Ciebie, go się nie podpisuje i nie odsyła. Nie masz tego napisanego w korespondencji jaką dostałeś ?

 

A jeżeli chodzi o wypowiedzenie i a nie chcesz przedłużać umowy to:

 

1) Wypowiadasz cała umowę i jeżeli nie chcesz, żeby umowa Ci się zrollowała to wypowiedzenie powinno dotrzeć do CP najpóźniej ostatniego dnia, przedostatniego okresu rozliczeniowego. Umowa jest rozwiązywana z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia skutecznym na koniec okresu rozliczeniowego - czyli od momentu wpływu dokumentu do CP liczone są 3 pełne okresy rozliczeniowe. To chyba jest jasne, czy coś jeszcze wyjaśnić jak liczy się wypowiedzenie ? ;)

 

2) Rezygnujesz z rollowania i umowa Ci się przedłuża na czas nieokreślony. Też wysyłasz do CP rezygnację z rollowania. Rezygnacja powinna dotrzeć do CP najpóźniej ostatniego dnia, przedostatniego okresu rozliczeniowego (podobnie jak z wypowiedzeniem).

 

W sumie jedyna różnica między okresem bezterminowym a zrollowanym to tak, że po pierwsze cena za pakiet pozostaje taka jak wcześniej (przy bezterminowej zwiększa się zgodnie z cennikiem), po drugie nie możesz zrezygnować z usług CP przez 12 m-cy. Wszystko inne jak promocje, downgrade, upgrade, podmiana są identyczne gdy umowa jest zrollowana jak i bezterminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) Wypowiadasz cała umowę i jeżeli nie chcesz, żeby umowa Ci się zrollowała to wypowiedzenie powinno dotrzeć do CP najpóźniej ostatniego dnia, przedostatniego okresu rozliczeniowego.

 

Gdzie znalazles taki zapis mowiacy o tym ze wypowiedzenie calej umowy musi dotrzec do CP najpozniej w PRZEDOSTATNIM miesiacu? Cala umowe rownie dobrze mozna wypowiedziec i w ostatnim miesiacu trwania okresu podstawowego - oczywiscie skutkuje ono na koniec trzeciego pelnego okresu rozliczeniowego po wplynieciu do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jezeli klient chce nadal kontynuowac umowe ale bez rollowania to oswiadczenie o woli przeksztalcenia umowy w taka na czas nieokreslony musi dotrzec do CP napozniej w przedostatnim miesiacu okresu podstawowego. Jednak przy checi wypowiedzenia calkowicie umowy przez klienta wypowiedzenie moze dotrzec nawet w ostatnim miesiacu okresu podstawowego - skutkuje to rozwiazaniem umowy po 3 pelnych okresach rozliczeniowych.

 

Czyli

a) jesli klient zawarl umowe np 15 miesieczna to wypowiedzenie moze zlozyc nawe w ostatnim 15 miesiacu z tym ze wtedy bedzie mial jeszcze 3 kolejne okresy rozliczeniowe do oplacenia (15m okresu podstawowego + 3m trwania wypowiedzenia)

 

B) jesli klient zawarl np. umowe 15 miesieczna i chce aby umowa mu sie nie rollowala tylko przeszla na czas nieokreslony, musi wyslac odpowiednie oswiadczenie do CP, ktore musi dotrzec najpozniej miesiac przed koncem okresu podstawowego (czyli najpozniej w przedostatnim miesiacu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

 

1) Jeśli ktoś zawiera umowę w tej chwili to w każdej umowie jest okres dodatkowy (rollowanie).

2) Jeśli ktoś miał umowę w okresie podstawowym gdy wszedł nowy regulamin. Otrzymał korespondencję, w której był wzorzec umowy a nie umowa to też umowa mu się rolluje. Łatwo to sprawdzić jak ktoś nie jest pewny. Wystarczy zadzwonić na infolinie i dowiedzieć się czy regulamin wszedł w czy po okresie podstawowym.

 

To w Twoim przykładzie ad. a) jeżeli ktoś ma 15 miesięczną umowę, która się z automatu rolluje to jeśli wyślę wypowiedzenie umowy to umowa zostanie rozwiązana po zakończeniu okresu dodatkowego. To chyba jest logiczne, że jeżeli z rollowania można zrezygnować najpóźniej w przedostatnim miesiącu to jak można wypowiedzieć umowę w ostatnim miesiącu z zachowaniem 3 m-cy okr. wypowiedzenia ? Przecież już wtedy ma wprowadzone rollowanie i przedłużoną umowę ! No chyba, że kogoś satysfakcjonuje zapłacenie kary umownej (która przy zrollowaniu jest niewielka - nie otrzymuje się wtedy żadnych prezentów) oraz oczywiście opłaty za okres wypowiedzenia. Ale to już wtedy trzeba dokładnie zaznaczyć w wypowiedzeniu, że umowę chce się rozwiązać wcześniej przed upływem okr. podstawowego.

 

I nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo później jest tylko jakie to CP złe i niedobre. Jak nie umie się czytać umów i regulaminu to później jest płacz i zgrzyt zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...