Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie informują, bo tak jak pisał Krisss16 'ten termin' w regulaminie oznacza nie 12 miesięcy, a czas, na który została podpisana umowa. Gdyby rzeczywiście był taki przepis, to pomyśl sobie ile ludzi by mogło zrezygnować po roku z najnowszej promocji Cyfry albo N, gdzie umowy są na 24 miesiące, a nie było by to opłacalne dla operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno zrozumieć, że tam jest napisane:

Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony

czyli idąc twoim tokiem myślenia mam rozumieć, że jeśli umowa jest zawarta na 25 miesięcy, to jest zawarta na rok :shock: no tak, CP - nowy wymiar czasu :lol2:

Podpisałeś umowę na 25 miesięcy (mogłeś zrezygnować z umowy w ciągu 10 dni), to zarówno ty, jak i CP musicie się z tej umowy teraz wywiązać (czytaj, ty nie możesz zerwać przed czasem tej umowy bez żadnej konsekwencji, a CP np. nie może w tym czasie podnieść ci ceny abonamentu), a nie po roku zmieniać rodzaj umowy od tak sobie :/

I zwróć dokładną uwagę, że przecież tam nie ma nic napisane, że po roku umowa przechodzi w umowę na czas nieoznaczony, a jest napisane, że jeśli umowa jest zawarta na czas dłuższy niż rok, to po tym terminie (czyli np. po tych 13, 14, 16, 18, 36 itp. itd. miesiącach) zmienia się w umowę na czas nieoznaczony. I z tego przepisu korzysta CP, zmieniając z automatu umowę na czas nieoznaczony po upływie okresu podstawowego, czyli po tylu miesiącach, na ile dana umowa została podpisana, a nie przed upływem tego okresu.

I widać, że nadal nie rozumiesz, że najpierw patrzysz w umowę, którą podpisałeś, a nie w ogólne przepisy prawa. Kłócić to się możesz, ale w sądzie z CP o to, że mają swój regulamin, który ty jednak podpisałeś, a po prawie roku uświadomiłeś sobie, że ci to nie odpowiada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pogrubiaj tekstu, bo to oznacza to samo co włączony caps.

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

Podkreśliłem, co odnosi się do czego, poza tym w regulaminie jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, nie miesięczny, więc nie wiem, czemu piszesz, żę po roku można wypowiedzieć z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może taka strona http://www.konsument.gov.pl/pl/umowy_poza_lokalem/index.html i to co jest na niej napisane powinny ci trochę wyjaśnić co nie co :roll: Zwłaszcza pewny fragment jest dość ciekawy:

Kiedy zawieramy umowę poza lokalem?

 

Wtedy, gdy przedsiębiorca zawiera umowy (na podstawie których dostarcza konsumentowi towary lub świadczy usługi):

w trakcie zorganizowanego przez przedsiębiorcę wyjazdu poza lokal przedsiębiorstwa (siedzibę),

jeśli przedsiębiorca odwiedza nas: w domu, w miejscu pracy.

 

Należy zaznaczyć, że w każdym z wymienionych przypadków, odwiedziny te nie mogą odbywać się na życzenie konsumenta.

 

Do zawarcia umowy poza lokalem dochodzi, gdy niespodziewanie przedsiębiorca przedstawi swoją ofertę w miejscu, gdzie nie prowadzi stale swojej działalności. Najczęściej jesteśmy nachodzeni w miejscu prywatnego pobytu, jak określił to rodzimy ustawodawca.

To, jak było :roll: Ktoś z CP odwiedzał cię w domu, lub w pracy bez twojego zaproszenia lub zorganizował wyjazd na którym podpisałeś umowę :?: Czy sam zadzwoniłeś z chęcią podpisania umowy, bo wtedy twój argument o podpisaniu umowy poza lokalem chyba odpada :>

I jeszcze drugi ciekawy fragment:

W prawie polskim przepisów o umowach zawieranych poza lokalem nie stosuje się do umów:

o charakterze ciągłym lub okresowym, zawieranych na podstawie oferty sprzedaży lub przez odwołanie się do ogłoszeń, reklam, cenników i innych informacji skierowanych do ogółu albo do poszczególnych osób, jeżeli konsument mógł uprzednio zapoznać się z treścią otrzymanej oferty lub informacji pod nieobecność drugiej strony umowy, a zarazem w tej ofercie lub informacji, jak i w umowie zastrzeżono prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia,

I założe się, że strona internetowa CP pod to nie podlega, a w umowie nie ma informacji o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co dyskutować. Wyślij to wypowiedzenie i czekaj na reakcję CP. Najlepszy sposób żeby sprawdzić twoje założenia to wprowadzić słowa w czyn :wink: I nie zapomnij nas poinformować o tym jak wszystko przebiegło, czyli czy przyjęli wypowiedzenie, czy nie. Bo jeśli:

1. CP przyjmie twoje wypowiedzenie w sposób pozytywny, czyli bez żadnych konsekwencji rozwiążą ci umowę, to będziesz bohaterem wśród wielu abonentów CP (i nie tylko CP),

2. przyjmą wypowiedzenie w sensie negatywnym, czyli przyjmą, ale uznają, że zrobiłeś to niezgodnie z podpisaną umową tzn. postanowiłeś nie wywiązać się z umowy, to przyślą ci pismo o zapłacie kary + sumy abonamentu jaki zostałby ci do zapłaty, do momentu końca okresu podstawowego (ewentualnie będziesz mógł sobie powalczyć w sądzie i tam dochodzić swoich praw),

3. najbardziej neutralna wersja - nie przyjmą wypowiedzenia i bez konsekwencji pozwolą ci kontynuować obecną umowę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodyl, nie wiem czy po prostu trollujesz, czy żyjesz jakimiś złudzeniami. Przepis jest jasny, a jeżeli nie jest jasny dla Ciebie, to ktoś już go Ci wyjaśniał:

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

Jedynym określeniem czasu, do którego może odnosić się stwierdzenie „tego terminu”, jest „na czas dłuższy niż rok”. Gdyby było inaczej, przepis sformułowany byłby w ten sposób:

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie roku za zawartą na czas nieoznaczony.

albo wprost byłoby zapisane, że zakazane są umowy dłuższe niż na rok (bo do tego sprowadza się Twoja interpretacja). Wystarczy trochę obycia w terminologii prawniczej/legislacyjnej, by było to oczywiste.

Jeżeli jednak upierasz się, że jest inaczej, a wszystkie platformy (plus dodatkowo operatorzy telefoniczni i sporo innych firm z innych branży) jawnie łamią prawo od prawie dziesięciu lat (a instytucje państwowe i konsumenckie to ignorują), to powodzenia w sądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wy nie rozumiecie wyrażania "tego terminu" czyli roku! Przepis jest dla mnie jasny! I nie czepiajcie się mnie. Ja postaram się o poradę prawną w tej sprawie. Ja tego nie robię dla siebie bo u mnie sprawa jest jasna, ale dla innych. Jak okaże się że to prawda to wtedy ludzie nie będą uwiązani wieloletnimi umowami z CP np teraz można tam na 29 miesięcy z dyskiem PRV ale jak okaże się że to prawda to wiesz co to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pojawiło się słowo "rok" w wyrażeniu "na czas dłuższy niż rok" to słowo "termin" z wyrażenia "tego terminu" odnosi się tylko do słowa rok, a nie do wyrażenia "na czas dłuższy niż rok", bo czas dłuższy niż rok, to żaden termin :crazy: Czyli 13, 14, 15, itd. miesięcy już nie ma - koniec świata po tych 12 miesiącach następuje i nie może być czasu dłuższego niż rok :mrgreen:

No, sorry, ale to ty chyba nie rozumiesz wyrażenia "tego terminu" w połączeniu z wyrażeniem "na czas dłuższy niż rok" :/ Skoro masz napisane, że umowa po tym terminie (a nie po roku), to chyba jasne, że chodzi o termin "czas dłuższy niż rok", czyli jak podpisałeś umowę na 18 miesięcy, to przejdzie ona w umowę na czas nieoznaczony dopiero po tych 18 miesiącach, a nie po 12 - a składania i rozumienia zdań powinieneś się uczyć w szkole, a nie u prawników, czy na forach :| Zamiast na siłę wmawiać, że ktoś czegoś nie rozumie, to zamiast u prawnika zasięgnij najpierw porady u jakiegoś polonisty :> A najlepiej wysyłaj to wypowiedzenie i sprawdź, jak to jest naprawdę :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

 

Tego terminu odnosi się do roku. Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Wiem że ustawy są pisane mową specjalistyczną i ciężko je zrozumieć ale się postarajcie!

 

 

Znalazłem jeszcze taki króciutki wątek potwierdzający to co wcześniej napisałem i to co głoszę: http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=14443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak prosił bym cię, w ramach zakończenia dyskusji, która służy tylko nabijaniu postów, o paragraf o miesięcznym okresie wypowiedzenia.

A tak poza tym, z lekcji języka polskiego, powinieneś wynieść wiedzę, że jeśli jest coś określone w kilku słowach (w tym przypadku okres dłuższy niż rok), to napisanie potem 'ten okres' odnosi się do całości poprzedniego sformułowania (dłuższy niż rok), a nie do jego części (rok).

 

To tak w ramach 'czytania ze zrozumieniem' :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

 

Tego terminu odnosi się do roku. Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Wiem że ustawy są pisane mową specjalistyczną i ciężko je zrozumieć ale się

Jak grochem o ścianę :/ W dodatku pogrubiasz fragmenty i nawet nie wiesz sam co pogrubiasz i próbujesz wmówić komuś brak wiedzy z języka polskiego tzn. nie rozumienie tego co się czyta :shock: Bo według tego co zaznaczyłeś i logiki twojego rozumienia, to wychodzi teraz, że czas dłuższy niż rok to jest właśnie rok :shock::crazy: Sam się postaraj to zrozumieć, bo na powyższym przykładzie (twojej własnej wypowiedzi) widać, że ci kiepsko idzie :/ Wizyta u polonisty też by się przydała, a nie u żadnego prawnika, a tym bardziej nie odwiedzaj swojego TV, bo etap języka polskiego w czasach szkolnych już ci to urządzenie ukradło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małe pytanie: Czy podpisując w lutym lub w styczniu poprzedniego roku, porozumienie na pakiet HBO, moja umowa przedłużyła się o rok, czy tylko byłem zobowiązany do zachowania aktywnego pakietu HBO przez rok? Pytam, bo przeczytałem to w aneksie do umowy i nie wiem jak to rozumieć, a to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w aneksie napisane, że po roku umowa przechodzi w umowę na czas nieokreślony z jedno- lub trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia :?: Bo jeśli już przedłużenie, to raczej przedłużenie na czas nieokreślony wchodzi w grę (tak mi się zdaje przynajmniej) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prozumienie było na rok, a w tym czasie kończył się okres podstawowy umowy lub nawet był już skończony, to przedłużyło całą umowę, bo samego pakietu HBO nie da się mieć:)

Co do tego co krokodyl pisze to bzdury, ale w tej chwili polsat przedłuża umowy na 12 miesiecy automatycznie po okresie podstawowym i tu z tymi przepisami koliduje, bo powinny przechodzic na czas nieokreslony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz dołączyć pakiet Bajeczka do pakietu Familijnego. Dzwonisz na infolinię i mówisz, że chcesz do Familijnego dokupić pakiet Bajeczka. Wtedy będziesz musiał płacić 5,20 zł więcej. Zapytaj się co i jak na infolinii, to Ci wszystko powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...