Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przeanalizowałem paręnaście postów wcześniejszych, nie znalazłem interesujących informacji, wiec piszę.

 

Umowa podpisana 26 marca 2009, okres rozliczeniowy 13 (miesięcy), abonament 37,90 czyli wiadomo już Pakiet Familijny.

Dziś dostaję liścik od CP a w nim:

Druczki do opłat i :

UMOWA:

Część A i Część B tak samo jak przy podpisywaniu umowy jednakże w przesłanej w dzisiejszej umowie na moje nazwisko i na wszystkie zgadzające się dane widnieje napis:

Wybrany Pakiet:

Pakiet Podstawowy (familijny) zawierające prog:....

Pakiet Dodatkowy Relax Mix Zaw prog:......

Okres rozliczeniowy 15 miechów

I napisane ze przes 3 miechy mam płacić po 37,90 a potem 57,80.

Z tyłu standard miejsca na moje podpisy, których nie mam zamiaru składać bo nie takie coś sobie zamawiałem.

Co to ma być i co z tym zrobić?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku a nie prościej było napisać, że jest to dodatkowa oferta z której mogę skorzystać, a jak nie chce to zostaję przy swojej 13-miesięcznej.

Masz zły dzień to nie dawaj się nie wypowiadaj.

Po to jest chyba to forum, aby zadawać pytania. A, że jestem nowym użytkownikiem CP i nowo zarejestrowany na tym forum, nie oznacz, że trzeba od razu być nie miłym, właśnie tacy ludzie jak ty zniechęcają do pisania pierwszych postów na jakichkolwiek forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisuję i nie wysyłam, obejdzie się bez tych programów, gdybym je tak bardzo chciał, to bym wybierał przy podpisywaniu umowy.

A jakby ktoś na forum ci kazał podpisać i odesłać to byś to zrobił czy najpierw jednak zadzwonił i się upewnił?

Nie nie przesadzajmy, gdyby ktoś mi tak kazał z pewnością bym tego nie podpisywał.

Na wszelki wypadek byłem w punkcie CP się upewnić, facet mówił iż wczorajszego dnia ktoś również przyszedł z takim liścikiem, i z tym samym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CP moi rodzice korzystaja od 2001 roku. Placili wtedy 399 zl oplaty aktywacyjnej i 100 zl kaucji zwrotnej (wtedy abonamentu jeszcze nie bylo). Teraz chcialbym rozwiazac umowe i podpisac nowa (nowszy dekoder i zalapalbym sie na jakas promocje). Czy te 100 zł otrzymam z powrotem? Co oddaje CP? Wydaje mi sie, ze tylko dekoder, antena chyba zostaje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem trzy razy w sprawie porozumienia na Discovery HD które ma być płatne od lipca, były tlumaczenia że to nie oni się tym zajmują tylko APSy a potem usłyszałem nawet że Discovery HD nadaje testowo więc nie można podpisać porozumienia. W jaki więc sposób można mieć go od 1 lipca? Zapytałem mailowo, dostałem odpowiedź że jest nadawany promocyjnie, i dostanę ofertę jak się promocja skończy. Postanowiłem więcej nie walczyć bo może wcale nie zniknie 1 lipca i będzie za Free a jak mi zakodują to wtedy się tym zajmę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości podpisania porozumienia na kanał Discovery HD. Nawet w APS. Nie ma dostępnego takiego porozumienia nawet w systemie. Dopiero po modyfikacjach, które zapewne się opóźnią kilka dni (2-10 lipca - mój typ - bo trzeba sporo pozmieniać) będzie można dołączyć sobie kanał Discovery HD. Do tej pory nie można dołączyć w autoryzowanym punkcie żadnego kanału HD.

Więc zostaje tylko infolinia.

 

Lepiej było zapytać na forum to byś od razu wiedział :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przeanalizowałem paręnaście postów wcześniejszych, nie znalazłem interesujących informacji, wiec piszę.

 

Umowa podpisana 26 marca 2009, okres rozliczeniowy 13 (miesięcy), abonament 37,90 czyli wiadomo już Pakiet Familijny.

Dziś dostaję liścik od CP a w nim:

Druczki do opłat i :

UMOWA:

Część A i Część B tak samo jak przy podpisywaniu umowy jednakże w przesłanej w dzisiejszej umowie na moje nazwisko i na wszystkie zgadzające się dane widnieje napis:

Wybrany Pakiet:

Pakiet Podstawowy (familijny) zawierające prog:....

Pakiet Dodatkowy Relax Mix Zaw prog:......

Okres rozliczeniowy 15 miechów

I napisane ze przes 3 miechy mam płacić po 37,90 a potem 57,80.

Z tyłu standard miejsca na moje podpisy, których nie mam zamiaru składać bo nie takie coś sobie zamawiałem.

Co to ma być i co z tym zrobić?

Z góry dzięki za odp.

 

 

ja też coś takiego dziś dostałęm

 

http://i42.tinypic.com/2vak388.jpg

 

 

Wydało mi się to dziwne bo przeważnie przychodza porozumienia...Mogli by sie postarac i dac np: 50% przez 12mc a potem normalnie a tak taka promocja jak przy podpisaniu normalnej umowy bez promocji

A i czy jak nie akceptuję tej umowy mogę wypowiedzieć obecną??

No bo to nie jest porozumienie a umowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przyszło to samo co KwateK'owi i nic z tego nie rozumiem :lol2: . Mam zapytanie, ponieważ kończy mi się umowa z CP w listopadzie a mam obecnie pakiet familijny i relax mix. Czy mogę przedłużyć umowę z CP rezygnując z pakietu relax mix i płacić tylko za familijny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KwiateK, umowa, którą dostałeś, to nic innego, jak porozumienie na pakiet RM i HBO, tylko inaczej napisane. Podpisanie tej umowy nie jest obowiązkowe, więc jeżeli nie akceptujesz warunków w niej zawartych, to możesz nawet wyrzucić ją do kosza i pozostać przy obecnej umowie.

 

@GregH, tak, możesz zrezygnować tylko z pakietu RM, wystarczy, że wyślesz odpowiednie porozumienie na miesiąc przed jej końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie pakiet minimax, umowa zawarta w marcu 2009, dzierżawa modułu CAM. Do końca 5-ego okresu rozliczeniowego muszę wysłać pismo o rezygnacji z pakietu minimax, żeby mi zostawili tylko pakiet mini. Chciałbym już wysłać to pisemko, żeby mi sprawa nie umknęła. Ma ktoś może "gotowca" takiego pisemka? Jeśli nie to co mniej więcej powinienem tam napisać, jakie dane podać? I czy wysyłać to za potwierdzeniem odbioru, czy tylko zwykłym poleconym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór takiego pisemka :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=7859&p=182436#p182436 :wink: I taką rezygnację najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - może wyjdzie drożej, ale będziesz miał większe pole popisu, gdy ewentualnie okaże się, że CP nie uwzględnił twojej rezygnacji, bo rzekomo nie dostali żadnego listu od ciebie, lub ewentualnie, gdy okaże się, że PP zgubiła gdzieś ten list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (może laika) ale nie znalazłem odpowiedzi na nie - otóż - znalazłem dekoder polsatu z kartą (nieakatywną) bo koleżanka ma kablówkę i zrezygnowała z CP. I teraz trzeba przenieść cesję praw na karty i dekodera na nowego właściciela i tu pojawia się pytanie: kartę można aktywować (sprawdzone) TYLKO czy muszę podpisać umowę tak jak są obecne promocje czy istnieje jakaś dowolność (interesuje mnie pakiet mini max dla teścia) a nie chcę brać na 29 miechów - czy może ktoś mial podobny przypadek i wie jak to wygląda od strony technicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedaż dekodera:

 

* Na dekoderze nie może być aktywnej umowy *

 

1. Stary właściciel pisze pismo z prośbą o przerejestrowanie

 

2. Dołącza xero dowodu osobistego nowego właściciela

 

3. Można napisać na jaki pakiet dodatkowo wysłać umowę.

 

4. CP przerejestruje dekoder i wyśle wskazaną umowę na nowego właściciela

 

Edit: Z tematu o mailach i odpowiedziach. Stanowisko CP w tej sprawie.

 

" Szanowny Panie

 

Wyjaśniam, że w przypadku chęci przerejestrowania dekodera jego właściciel powinien przesłać listem na adres Cyfrowego Polsatu: prośbę o przerejestrowanie dekodera. Dodatkowo należy przesłać dane nowego użytkownika takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, kserokopię dowodu osobistego, adres zameldowania oraz adres do korespondencji.

Po przerejestrowaniu dekodera nowy użytkownik będzie miał możliwość podpisania nowej umowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam, jeżeli powinienem to pytanie umieścić w istniejącym wątku, a nie zakładać nowego, jednak nie wiedziałem gdzie mógłbym to napisać (nie jestem jeszcze zbyt zorientowany w tym forum). A więc kilka dni temu Polsat przysłał list, oprócz kilku druków wpłat i ulotek były przysłane dwa egzemplarze umowy...

Oto skan tej umowy: http://img1.aukcjoner.pl/gallery/001196719/1_f.jpg

 

Mam teraz kilka pytań z tym związanych:

1. Dlaczego umowa jest wypisana na pakiet Relax mix (od 4 msc trzeba płacić prawie 60zł), jeżeli cały czas w dekoderze jest aktywny tylko pakiet familijny i nikt nie zgłaszał żadnej chęci zmiany?

2. Jakie korzyści będą z podpisania i odesłania umowy (pomijając zmianę na inny pakiet, ew. zadzwonił bym, by przysłali umowę na Pakiet Familijny)?

3. Co się stanie, jeżeli umowa nie zostanie w ogóle podpisana i odesłana?

 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia: planuję kupić drugi dekoder z pakietem mini, jednak dobrze by było, żeby umowa była jak najkrótsza, a najlepiej opcja prepaid. Dlatego może lepsza by byłą opcja, żebym kupił nowy dekoder z umową na pakiet familijny, a ten dekoder (na który przyszła umowa) zostawić jako ten drugi, z opcją pre-paid na pakiet mini.

Tak więc czy można teraz przejść na opcję pre-paid, zmieniając pakiet na mini? Jeżeli tak, to co zrobić, by tak się stało? Zadzwonić na infolinię, czy może wysłać do Polsatu jakieś pismo?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo to jest umowa właśnie na pakiet Relax Mix, jakbyś nagle zechciał podwyższyć pakiet i nigdzie nie trzeba tego zgłaszać - przeważnie sami przysyłają takie umowy - a ty nie musisz im tego odsyłać, jeśli nie chcesz :wink:

2. Jeśli podpiszesz, to będziesz miał ten pakiet za 19,90 zł i razem z Familijnym będziesz wtedy płacił 57,80 zł, a jakbyś chciał dokupić ten pakiet bez umowy (pre-paid) to wtedy kosztuje on w granicach 40 zł (chyba 39,80 zł) i z Familijnym to byłby koszt 77,70 zł.

3. Pozostaniesz przy pakiecie Familijnym.

 

Co do ostatniego pytania, to nie można prawdopodobnie wziąść pakietu Mini w pre-paidzie, a trzeba podpisać umowę na xx miesięcy na ten pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A więc po rozmowie z konsultantem okazało się, że oczywiście umowa jest dobrowolna. Pytaliśmy o możliwość prepaid z pakietem mini, Pan powiedział, że ktoś dzisiaj oddzwoni. Otrzymaliśmy ofertę, że jeżeli podpiszemy zobowiązanie na ten dekoder (chyba na 15 msc), to dostaniemy drugi dekoder za 1zł, z kanałami FTA. Wie ktoś coś o takiej ofercie, oraz, czy można ten drugi dekoder opłacać w formie prepaid na pakiet mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...