Skocz do zawartości

Czy wykupisz PPV na mecz Polska-Mołdawia?


Sky Hunter
 Udostępnij

Czy wykupisz PPV na mecz Polska-Mołdawia?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wykupisz PPV na mecz Polska-Mołdawia?

    • Tak
      7
    • Nie
      88


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie. Przeciętny człowiek musiałby być milionerem żeby płacić jeszcze za PPV. Policzmy ile w tym miesiącu było/będzie transmisji w PPV- boks (Adamek), MMA (Pudzianowski), 2 mecze w piłce nożnej. Same te transmisje w PPV to już koszt ponad 100 zł. A teraz jeszcze policzmy abonament platformy/sieci kablowej.

 

Więc pytam się po co są stacje sportowe za które i tak się już płaci często niemałe opłaty by jeszcze komuś pomysłowemu płacić za PPV. Zadziwiające jest to że w obecnych czasach światowego kryzysu gospodarczego tyle jeszcze osób lekką ręką wydaje swoje pieniądze na PPV i finansuje sprytnych managerów, którzy zastanawiają się tylko co i za ile jeszcze wcisnąć przeciętnemu Kowalskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie po transmisji 2 meczów Reprezentacji Polski. Teraz to będzie burza lub nie. Z portalu media2 skopiowałem artykół z źródłem Radia Zet.

Urząd Ochrony Konkurencji i

Konsumentów na wniosek

ministerstwa sportu zbada

sprawę braku transmisji

telewizyjnych ostatnich

meczów Polaków na antenie otwartej telewizji - informuje

Radio Zet.

Czarnogóra - Polska oraz

Polska - Mołdawia to dwa

pierwsze mecze eliminacyjne

do Mistrzostw Świata, których kibice nie mogli obejrzeć w

otwartej telewizji, ale w

ramach systemu PPV, za 20 zł

za jeden mecz. KRRIT już

dawno zwracała uwagę, że

pokazywanie meczów polskiej reprezentacji w systemie PPV

narusza ustawę medialną i

niewykluczone, że na

nadawców mogą posypać się

kary.

Z kolei jak dowiedziało się Radio Zet, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

zbada sprawę braku

transmisji meczów polskiej

reprezentacji w

ogólnodostępnych kanałach

telewizyjnych. Okazuje się, że ministerstwo sportu poprosiło

UOKiK o sprawdzenie czy

umowa pomiędzy PZPN i

Sportfive nie narusza praw

konsumenckich i praw

dotyczących konkurencyjności. Źródło: Radio Zet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik dobry, występ biało-czerwonych kiepski, jakość transmisji HD w Ipli całkiem niezła - tak w skrócie mogę podsumować swoje odczucia po meczu Polska-Mołdawia!

 

Odnosząc się do powyższych informacji tutaj jest trochę więcej na ten temat - http://sport.interia.pl/reprezentacja-p ... nId,634419

 

Jeśli KRRiT oraz UOKiK wystąpią z jakimiś sankcjami wobec CP, PZPN i SportFive to sprawa najpewniej skończy się w sądzie administracyjnym i SOKiK a tam udowodnienie swoich racji będzie dla KRRiT i UOKiK dosyć trudne.

 

- "pozorna oferta" to pojęcie bardzo mgliste, bo jak ustalić, czy dyskretnie dyskutowane przez 9 miesięcy detale transakcji pomiędzy TVP a SportFive były z góry pozorowane przez jedną ze stron, skoro podobno modyfikowano je mocno w czasie negocjacji? Jak ocenić tą "pozorność" w odniesieniu do ceny rynkowej takiego produktu, która może być różna w mniemaniu obu stron biorąc dodatkowo pod uwagę wpływ na proponowaną cenę poniesionych już kosztów własnych oraz kondycję finansową potencjalnych kontrahentów? Takie różnice mogą właśnie skutkować brakiem porozumienia co jest przecież nierzadko spotykanym w biznesie rezultatem negocjacji. Note bene "Newsweek" podaje, że SportFive chciało 25 mln zł za 24 mecze polskiej reprezentacji, co daje średnio po ok. 250 tys. EUR za mecz. Czy to rzeczywiście jest tak dużo dla TVP?

 

- czy komuś innemu SportFive złożyło takie propozycje poza TVP? Podobno tak, ale ogólnopolskie telewizje prywatne nie były nimi od początku zainteresowane.

 

- "ważne wydarzenie społeczne" to też mocno kontrowersyjny termin. Dlaczego mają nim być mecze eliminacyjne Polski z niezbyt mocnymi drużynami Czarnogóry i Mołdawii a nie na przykład Paraolimpiada, gdzie polscy sportowcy odnieśli duży sukces (9 miejsce w klasyfikacji medalowej), lub walka bokserska o zawodowy tytuł mistrza świata z udziałem Polaka Adamka i takiego asa jak Kliczko?

 

- umowy handlowe pomiędzy dwoma prywatnymi podmiotami (PZPN ma chyba taki status jako stowarzyszenie niepobierające dotacji z budżetu państwa) ze względu na czas ich trwania chyba nie podlegają pod ocenę UOKiK? Zresztą umowa pomiędzy PZPN a SportFive, a konkretnie okres jej obowiązywania, nie przekłada się bezpośrednio na to, gdzie będą pokazywane mecze reprezentacji Polski, bo to już kwestia zupełnie innych umów zawieranych przez SportFive bezpośrednio z dystrybutorami transmisji.

 

Najpewniej jednak cała ta sprawa rozwiąże się szybko poprzez porozumienie SportFive z TVP, czego są już pierwsze sygnały - http://media2.pl/media/95922-Sportfive- ... w-TVP.html I w ten oto sposób za miesiąc mecz Polska-Anglia obejrzymy już w paśmie niekodowanym! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak ekstatycznie muszą się czuć Ci co wydali 20 zł na takie "premium" widowisko.. :smile:

 

Podpowiedź: tak, wyłamałem się, zobaczyłem na Sopcaście i.. w sumie nie wiem czy przy I Lidze na Orange Sporcie nie ma większej kreatywności w grze i tempa. Fakt, trudno było wytrzymać do końcowego gwizdka, gdyby nie telefony z weszło do Rybusa czy do Bońka (miałem w tle) to kicha zupełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...