Skocz do zawartości

Pinnacle 452e (s2-3600)


DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam tę kartę, wgrane najnowsze sterowniki od tt 1.0.4.6 i jeden problem. Mianowicie karta wywala się a właściwie to program zawiesza przy skanowaniu np. w dvb-s2 8psk poniżej sr 3000, bez problemu łapie locka na 8psk sr 3330 2/3 i 5555 3/4 (eska), w dvb-s najniższy sr jaki odebrałem 2222, poniżej 2000 w dvb-s się wywala/zawiesza. Czy to normalne, bo nie ukrywam trochę irytujące, tym bardziej że skystar 2 po prostu nie widzi sygnału i skanuje dalej. Problem ten występował również na sterownikach od pinnacle`a ale tamte to prehistoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak bywa, ale zależy na jak długi czas, starsze karty lubią dłużej myśleć nad takimi transmisjami i można odnieść wrażenie, że nastąpiła zwieszka. Na innej karcie, ale z podobnym hardware zdarzało się, że karta zapowietrzała się na 30 sekund. Ale po tym czasie albo sygnał wskakiwał (albo nie) i dało się przeskoczyć na inną częstotliwość.

 

Wiele też zależy od samego oprogramowania - są programy, które przy braku sygnału po dłuższym czasie próbują się ponownie wstroić w sygnał. To śliska sprawa, bo przy niskich SR jeśli sama karta "zapowietrzy" się na powiedzmy 30 sekund, a w międzyczasie program pośle jej lock, to wpadnie w pętlę i faktycznie skończy się czymś jak zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dvbdream 1.4i wywala po prostu okno z błędem i trzeba klikać ok czasami nawet 3 razy, wtedy ruszy. Altdvb z modułem bda experymentalnym od crazycat`a właśnie się zawiesza, nie wiem może pokombinuję z podstawowym modułem chociaż altdvb mi całkowicie nie leży :)

 

Edit: na standardowym od crazycat`a to samo. Trzeba będzie odznaczać transpondery z sr poniżej którego się wykrzacza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym eksperymentalnym module jest właśnie AutoLock, możesz mieć to aktywne. Wejdź w Tools i Device Info/Config. W nowym oknie Relock timeout ma być Off, bo jak będzie tam jakakolwiek wartość, to AltDVB będzie wysyłać kolejne locki, a karta nie będzie miała czasu odpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowym jest na off, po jakimś czasie sam się odwiesił. Sprawdzę jeszcze na eksperymentalnym.

 

Edit: tu też jest na off, więc chyba zostanę przy standardowym.

 

 

Rozmawiałem z CrazyCat`em i powiedział, że w driverach jest potrójny lock i może to usunie jak będzie modyfikował driver, bo w s2-3200 to samo jest i tam usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...