Skocz do zawartości

Witam! Posłuchajcie jak Cyfrowy Polsat wygląda od środka!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow!

 

Jestem bylym pracownikiem CP i chce Wam troche opowiedziec jak sprawy sie maja w tej firmie. Na sam poczatek, firma CP stworzyla sobie firmę córkę o wdziecznej nazwie Ccl Contact Centers Ltd, jak widac po skrocie LTD nie w Polsce. CP zatrudniajac potezna ilosc konsultantow na Call Center nakazala im na samym poczatku zalozyc dzialalnosc gospodarcza i podpisac umowy firma-firma z uslugodawca wymienionym powyzej tworzac tzw. samozatrudnienie. Wszystko bylo by dobrze, ale nadeszly czasy, gdy CP zaczal zwalniac otoz tych konsultantow masowo. Wtedy zaczely sie problemy, Cyfrowy Polsat czyt. Ccl Contact Centers Ltd nie wyplacilo ostatnich pensji kazdemy kogo wyrzucilo poza brame na ul. Łubinowej 4a. Pisma z nakazami zaplaty sa zwracane z adnotacja, ze firma CCL zmienila miejsce i juz nie swiadczy tam uslug, a o dziwo inni pracujacy konsultanci nadal byli zatrudnieni w tej firmie...

 

Drodzy forumowicze, wiem, ze to krotka malo ciekawa moze historia, nudno opowiedziana, ale prosze Was o naglosnienie sprawy.. Moloch jakim jest CP robi cos co jest zle nie tylko dla pracownikow, ale i dla Polski zanizajac koszta prowadzenia swojej dzialalnosci nakazujac swoim pracownikom zakladanie dzialalnosci gosp.

 

Powstal tym samym fanpage na fb: https://www.facebook.com/JestemPracowni ... nymPrzezCp

 

Rowniez na forum GoWork.pl mozna wiele poczytac: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,34062

 

Wiem rowniez, ze jest to swietny temat dla dziennikarzy, z checia ja i inne osoby opowiedza jak wyglada praca w Cyfrowym Polsacie. Nie tylko slowa potwierdzają to co tam sie dzieje.

 

jak cos podziele sie historia: oszukaniprzezcp@gmail.com

 

Pozdrawiam cieplo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek Zgadza się. Połowa firm tak robi. Ale tu jest mowa o oszustwie Cyfrowego polsatu, czyli założysz działalność gospodarczą, podpisujesz umowy firma-firma, oni Cię zwalniają a ty zostajesz na lodzie i bez pieniędzy na życie bo oni nie wypłacają Ci ostatnich wypłat. A firma zus musi zapłacić, a nie ma za co bo wypłat nie dostaje.

 

Koledze chodzi nie o to że jest samozatrudnienie,a o to że ich oszukują, wywalają z pracy zmieniają adres firmy i potem nie wypłacają należnej wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden doradca telefoniczny w CP nie ma zwykłej umowy o pracę, tylko jakieś zleceniówki albo firma-firma. Z tym ostatnim to jest przerąbane, bo ludzie nie mają za co ZUS-u zapłacić. Proponuję tą sprawę zgłosić jakiejś prasie, bo wątpię by jakakolwiek telewizja tym się zajęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek Zgadza się. Połowa firm tak robi. Ale tu jest mowa o oszustwie Cyfrowego polsatu, czyli założysz działalność gospodarczą, podpisujesz umowy firma-firma, oni Cię zwalniają a ty zostajesz na lodzie i bez pieniędzy na życie bo oni nie wypłacają Ci ostatnich wypłat. A firma zus musi zapłacić, a nie ma za co bo wypłat nie dostaje.

 

Koledze chodzi nie o to że jest samozatrudnienie,a o to że ich oszukują, wywalają z pracy zmieniają adres firmy i potem nie wypłacają należnej wypłaty.

 

To po co szedł na samozatrudnienie?? Jedni dają się nabrać na samozatrudnienie inni na Amber Gold. Niech walcza o swoje przed sądami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uczy się na błędach, ja swego czasu byłem podobnie zatrudniony w Philipsie jako konsultant, kariera moja trwała 3 miesiące. Samozatrudnienie jest obecnie furtką do nadużyć i wyzysku, osoby nie znające się na przepisach prawa są w taki sposób załatwiani jak ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli kogos urazilem tym tematem, jesli jest to nie odpowiedni dzial prosze o zamieszczenie tego watku tam gdzie sie powinien znalezc.

 

Zgadza sie, wiele firm jako forme zatrudnienia przyjmuje samozatrudnienie, jest to bardzo wygodne dla firmy poniewaz tym sposobem swiadomie zaniza sobie koszta prowadzenia dzialalnosci, ja nie widze nic zlego w samozatrudnieniu oprocz powyzszego, ale sprawa dotyczy braku szacunku do swoich pracownikow. Zrozumiale bylo by jakby takie taktyki miala jakas mala firma, ale sluchajcie, Cyfrowy Polsat jest potezna polska firma, zatrudnia wiele osob, jest znaczaca na rynku. Dlatego dziwi mnie troche czemu chca ciagnac caly czas ten proceder.

 

Mysle, ze Wy jako osoby zainteresowane tematem telewizji satelitarnej rowniez mozecie sie zainteresowac tym co sie dzieje wewnatrz firm, zobaczyc jak dazy sie do celu mieszajac z blotem jednostki, swoich pracownikow, jak najwieksza firma z branzy w Polsce traktuje osoby, ktore umozliwiaja jej prawidlowe dzialanie.

 

Jeszcze raz pomijam kwestie samozatrudnienia, chce Wam pokazac cos innego - jak prosto w Polsce mozna lekcewazyc pracownikow, okradac ich z ciezko zarobionych pieniedzy..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chcesz sobie ponarzekać to są komentarze na onecie od tego :) A Ty myślałeś, że taki gamoń jak Solorz jak dorobił się takiej kasy? Oprócz tego, że ktoś mu kiedyś wymyślił pakiet Familijny to właśnie tak, bogaci bardziej sprytni koledzy mu podpowiadają co zrobić i on robi. W sieci też robi głupków ze swoich sprzedawców, ale to już temat na dłuższe wywody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały plus samozatrudniena to, że jak ktoś sobie zechce założyć firme z sprzedażą dekoderów i sprzętu satelitarnego. Zdobędzie pierw doświadczenie od środka firmy a potem przeniesie do swojej firmy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie mam Cyferkę, a nie CP. Ta platforma nigdy mi się nie podobała. Mamy nowy wspaniały świat: przydałby nam się w Polsce ktoś taki jak Günter Wallraff, to sprawa byłaby nagłośniona.

A co do samozatrudnienia: są PARAbanki, to jest i PARApaństwo. Kapitalizm, proszę państwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gdybym teraz miał brać platformę to albo Cyfra albo N. CP nigdy. Jedyne czym przyciągają to swoimi kanałami sportowymi na wyłączność, ale TV Mobilna załatwia sprawę, bo tam jest PS i PSE. Do tego jakość obrazu w CP jest do niczego. Mój wujek i sąsiad mają, więc wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi kanałami sportowymi to może i kuszą, ale rzeczywiście jest TV Mobilna, nad którą i ja się zastanawiam. Tylko trzeba odbierać DVB-T, a ja już nie bardzo mam koncepcję na kolejną antenę. Co do jakości - słyszałem wielokrotnie od różnych osób, że jest beznadziejna. Jeszcze kiedy w C+ Polsatu w ogóle nie było, można się było zastanawiać, co wybrać. Teraz wybór nasuwa się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wybór nasuwa się sam - nie chcecie CP jeden z drugim, bo jakość kiepska (tak wujek powiedział) i w ogóle przypał, no ale TV Mobilna to już jak najbardziej, bo pewnie jakość lepsza i w dodatku wcale nie jest to CP... Gratuluję wyboru ale może zmieńcie wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kanały własne typu Polsat Sport czy Canal+ Sport to reszta kanałów jest takiej samej jakości, gdyż platformy korzystają z tych samych przekazów. :)

A co do TV Mobilnej to jej jakość (mówię tylko o czwartym multipleksie) jest duża gorsza niż na satelicie i mówię tu przede wszystkim o kanałach sportowych.

Również zastanawiałem się nad przejściem z satelity na TV Mobilną, ale wspomniana jakość mnie odrzuciła, lecz nie wykluczam, że po obecnie obowiązującej umowie porzucę telewizję satelitarną na rzecz darmowej telewizji cyfrowej, gdyż coraz bardziej powszechnieje PPV. Nie mam zamiaru płacić abonamentu na poziomie 40-60 zł miesięcznie, aby mieć możliwość opłacenia PPV za kolejne 30 czy 40 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kanały własne typu Polsat Sport czy Canal+ Sport to reszta kanałów jest takiej samej jakości, gdyż platformy korzystają z tych samych przekazów. :)

A co do TV Mobilnej to jej jakość (mówię tylko o czwartym multipleksie) jest duża gorsza niż na satelicie i mówię tu przede wszystkim o kanałach sportowych.

Również zastanawiałem się nad przejściem z satelity na TV Mobilną, ale wspomniana jakość mnie odrzuciła, lecz nie wykluczam, że po obecnie obowiązującej umowie porzucę telewizję satelitarną na rzecz darmowej telewizji cyfrowej, gdyż coraz bardziej powszechnieje PPV. Nie mam zamiaru płacić abonamentu na poziomie 40-60 zł miesięcznie, aby mieć możliwość opłacenia PPV za kolejne 30 czy 40 zł. :)

 

Dzięki za ostrzeżenie :). Sam zastanawiałem się nad zmianą Cyfrowego Polsatu z technologii DTH na DVB-T dla sportowych kanałow Polsatu.

Ale jeśli jakosć gorsza, to zostaję przy satelicie.

 

Także, podobnie jak Ty, zszedłem do najniższego pakietu (Mini HD, dla pre-paida 19,90) i dokupuję okazyjnie PPV (tylko 1zł za jednego piłkarza :lol2::lol2::lol2: .

Wychodzi tyle co za ... Familijny :).

 

Jeśli idzie o samozatrudnienie w CC - przykre to. Poważna firma oferuje Umowę o pracę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...