Skocz do zawartości

Blokada rodzicielska


mariuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem abonentem n-ki od początku jej działania, zgłaszałem kilkakrotnie na infolinię brak blokady rodzicielskiej na kanałach erotycznych, dzisiaj ponownie, usłyszałem jak zwykle, wkrótce, niebawem, czy jakoś tak.Czy w związku z tym, że ta blokada nie działa, jest możliwość rozwiązania umowy ze względu na niezgodność towaru z instrukcją obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym, że na tej podstawie nie przyjmą ponieważ jak twierdzi n-ka, problem nie jest techniczny, tylko w oprogramowaniu nboxa, od dwóch miesięcy twierdzą, że wiedzą o tym i nad tym pracują, także wymiana odpada, ale czy można na tej podstawie zerwać z nimi umowę (sprzęt niezgodny z instrukcją ), na infolinii powiedzieli, że nie.Więc chciałem porady czy to jest podstawą do zerwania umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz pismo i wyznacz termin, usunięcia usterki (oprogramowania nboxa), np: 10 dni, i jednocześnie poinformuj, że w przypadku niewywiązania się z powyższego, po tym terminie, odstępujesz od umowy. Pismo wyślij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dobrze to jest zrobić, w porozumieniu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów - we właściwym, dla Twojego miejsca, zamieszkania.

Art. 8 ust. 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej dopuszcza możliwość odstąpienia od umowy, w przypadku niemożliwości doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową.

Udostępnienie z korzystania z programów telewizyjnych z danej platformy cyfrowej jest również towarem.

Życzę udanej próby i nie zapomnij, tu na Forum, podzielić się z nami, nowymi doświadczeniami. Będzie dobrze, tak twierdzi, życzliwa mi osóbka.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż, ale aby Rzecznik Praw Konsumentów przyjął skargę, muszę dać mu odpowiedz na moją reklamację (złożyłem ją 18.11) więc poczekam jak odpiszą, mają termin 30 dni. Jeszcze raz dzięki za poradę. Oczywiście napiszę jak sprawa się toczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu uregulowania sprawy z blokadą rodzicielską w nBoxach powiny zostać usunięte kanały erotyczne (w tym soft - "sex telefony"). Niestety, ale jest to dość poważny problem i kanały tego typu powinny być jakoś zabezpieczone :?

niestety, ale kanały typu sex telefony nie są dostępne na platformie: przez co ich blokada nie jest możliwa. Aby zablokować kanał poprzez blokadę rodzicielką potrzebny jest pewien system stosowany przez platformę i dostosowany do dekoderów. W żadnym kraju kanały FTA nie są blokowane blokadą rodzicielską. Zresztą platforma nie jest w żaden sposób odpowiedzialna za treści innych kanałów.

 

Jedyne rozwiązanie to: usunąć kanały z listy kanałów (poprzez platformę)

zablokować całkowicie kanały

 

no chyba, że ktoś tu myli blokadę kanału z blokadą rodzicielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja oprogramowania w grudniu nastąpi dla dwóch nboxów.

Data przeprowadzenia aktualizacji jest już ustalona, ale wolę nie zapeszać, ponieważ testy jeszcze się nie skończyły. Jednak będzie ona szybciej niż Wam się wydaje. Jedną ze zimna będzie to, że po aktualizacji na ekranie otrzymają Państwo komunikat, w którym będzie informacja o tym co zostało zmienione.

 

nbox HDTV

- ręczne przełączanie między trybem HDMI/DVI za pomocą przycisku RES

- możliwość odbioru sygnału z Astry o ile umożliwia to konfiguracja instalacji antenowej

- menu antenowe umożliwiające konfigurację DiSEqC

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF)

- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach

- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika

- możliwość blokowania wybranych kanałów kodem PIN niezależnie od ustawień kontr0olii rodzicielskiej

nbox HDTV recorder

 

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF)

- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach

- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika

 

 

Ponadto w aktualizacji będzie wiele poprawek stabilizujących, między innymi związanych z EPG w nbox HDTV czy też problem z z wieszającym się nbox HDTV recorder.

 

zródło: forum nki

 

Do czasu uregulowania sprawy z blokadą rodzicielską w nBoxach powiny zostać usunięte kanały erotyczne (w tym soft - "sex telefony"). Niestety, ale jest to dość poważny problem i kanały tego typu powinny być jakoś zabezpieczone :?

 

Czysto teoretycznie to jest logiczne ale jakby jakakolwiek platforma (badz kablowka) to wyjscie zastosowala to od razu bylyby rzesze ludzi piszacych na forum ze dana platforma zrobila ku....stwo bo im programy erotyczne zablokowala

 

chociaz osobiscie zgadzam sie ze blokada programow nie dla dzieci powinna byc surowo przestrzegana

 

Edycja Mr. Orbita: Skleiłem dwa posty w jeden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszx

 

Chodzi mi oczywiście o blokadę poprzez czterocyfrowy (zwykle) kod PIN. Zwyczajowo zwie się to blokadą rodzicielską (bo w sumie takie jest najczęstsze jej zastosowanie).

 

Co do samej blokady jest jeszcze inny bajer - przewidziano możliwość wysyłania komunikatu dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana pozycja w programiego kanału (poprzez EPG). Za emisję odpowiadają poszczególni nadawcy. Jak się nie trudno domyślić w 99% olewają to, a gdyby tak nie było, to w każdym odbiorniku cyfrowym możnaby wprowadzić automatyczną blokadę treści działającą w oparciu o informacje pochodzące z EPG.

Chyba AltDVB ma możliwość wyświetlenia tej informacji, więc można przekonać się kto stosuje tego typu oznaczenia posiadając kartę DVB-PCI (np.: SkyStar 2)

 

@Hexe

 

Też prawda, choć akurat w tym wypadku dorośli fani erotyki powinni się nieco powstrzymać i pomyśleć o tych, którzy mają dzieci, lub nie życzą sobie tego typu treści. Na szczęście o ile zapowiedzi pracowników n-ki się potwierdzą, wkrótce problem zostanie rozwiązany 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita tak więc sam widzisz różnica pomiędzy blokadą kanału a blokadą rodzicielską. Blokada kanału całkowicie blokuje kanał, natomiast blokada rodzicielska filtruje treści.

Co do samych certyfikatów"od 12 itp" to faktycznie nadwcy to olewają. A szkoda. Znacznie ułatwiłoby to życie rodzicom.

Myślałem, że jest przynajmniej kilka standardów "wysyłania komunikatu dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona audycja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...