Skocz do zawartości
  • 0

dvb-t + fta


banita_01
 Udostępnij

Pytanie

witam,

nie wiedziałem gdzie zamieścić wątek bo dotyczy (jak w temacie) zarówno telewizji cyfrowej naziemnej i satelitarnej FTA, do rzeczy, chciałbym na jednym tv oglądać zarówno dvb-t jak i FTA i w związku z tym mam pytanko: do dvb-t posiadam antenę atx91 i ona jest już podłączona z jednym tv (Luboń Wielki), a do satelity mam talerzyk 90cm i jeden konwerter twin podłączony do drugiego tv (cyfra+), i chcę połączyć atx91 i antenę satelitarną do trzeciego, do satelity dokupić mocowanie na drugi konwerter i zrobić zeza do odbioru astry, a do atx91 rozdzielacz na dwa tv i pociągnąć kabel ok 30m do trzeciego tv. dalej, połączyć astre i hotbirda diseqc'tem, a kabel od atx91 i kabel z diseqc'ta połączyć sumatorem tv/sat i ten jeden kabelek (bo mam tylko taki otwór w ścianie że tylko jeden przejdzie) przez ścianę...i tu zaczynają się moje problemy, mam arive 210combo, z tego jednego kabla co w nim bd astra+hotbird+dvbt potrzebuje zrobić dwa kable jeden na astre i hotbirda a drugi na dvbt,i to do arivy, czym to rozdzielić i czy to możliwe ? i jeszcze jedno pytanko czy jak w tv nr 1 czyli tym z dvbt podpięty jest zasilacz to do tv nr 3 też bd potrzebować zasilacz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1 Pytanie.

Jeżeli masz zamiar połączyć zwrotnicą sygnał DVB-S i DVB-T i jednym kablem polecieć do gniazda - to to gniazdo musi być również ze zwrotnicą:

przykład:

http://www.gniazda.com.pl/produkt/abone ... e-koncowe/

 

Tzn. ze do tego gniazda wpinasz ten jeden kabel ze zwrotnicy - ale dzieki konfiguracji gniazda (nie wchdzmy w szczegóły) na jego wyjściach są już sygnały odseparowane. czyli sobie pociągniesz 2 kabelki (DVB-S i DVB-T) do tunera

 

2 Pytanie

Antene zasila się tylko 1 raz - nie rób tego w wielu punktach! Sprawdz zwlaszcza tuner czy czasami nie bedziesz mial tam wlaczonego zasilania.

Jezeli sygnał DVB-T rozdzielasz zwyklymi rozgaleznikami to zasil antene tylko w 1 punkcie - najwygodniej - od razu przy niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tym rozwiązaniu polecam także kartę TNK SD ważną np. do 2016 roku - można na alegro kupić i dodatkowo będziesz oglądać Religia.tv i VIVA Polska. Więcej informacji o kanałach oraz jaki dekoder posiadać musisz na stronie http://www.FTA.strefa.pl Miłego odbioru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie mam gniazda na razie bo dopiero za miesiąc bd robić remont to wtedy założę, a chwilowo jak dobrze zrozumiałem to mam kupić dwa sumatory tv/sat, tak?? np. coś takiego

http://satteam.pl/galerie/s/sumator-tv- ... c1_818.jpg

czyli takie cuś działa w dwie strony ??? zmyliły mnie nazwy 2x ''in'' i 1x ''out''...

 

a co do drugiej Twojej odp. wish666 to zasilacz mam już wpięty przy pierwszym tv, przy rozdzielaczu było by to ciężko zrobić bo rozdzielacz bd mieć zaraz przy antenie, na zewnątrz, (jeden kabel w prawo drugi w lewo :) więc musiał bym ciągnąć jeszcze jeden kabel do zasilacza na zewnątrz...więc jeśli ten zasilacz będzie przy pierwszym tv to wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam ponownie, zrobiłem tak jak mówiłeś kupiłem zwrotnicę dvb-t/s i gniazdko http://www.sklepsaturn.pl/product/image/820/1.jpg połączyłem wszystko do ''kupy'' no i niby śmiga...ale żeby oglądać programy z dvb-t muszę wejść do menu->instalacje->regulacja anteny naziemnej->dvb-t power i tam wybrać ''wyłącz'' i w tedy idą programy z dvb-t ale te z hotbird'a i astry już nie, a gdy przełączę dvb-t power na ''włącz'' idą programy dvb-s, a z dvb-t już nie, czy da się zrobić żebym mógł oglądać dvb-t i dvb-s bez wchodzenia w menu i przełączania tego ręcznie ?? zrobiłem jeszcze jeden experyment i odłączyłem zwrotnice i połączyłem zsumowany sygnał z astry i hotbirda bezpośrednio jednym kablem do tunera a drugim oddzielnym kablem dvb-t też bezpośrednio to tunera i wszystko chodziło płynnie czyli bez ingerencji w menu tunera...jest możliwość takiego działania w kombinacji ze zwrotnicami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...