Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na TVN HD (moduł TNK HD) jakość 8,6 dB a poziom 61 TVN 24 HD to samo. Z tym że antenę mam setkę Triaxa w zezie. Konwertery też Triaxa + przełącznik DISEQC. Kabel około 50 metrów, jednak POCZWÓRNIE ekranowany. Bardzo gruby. Czyli jest siatka metalowa, potem sreberko, potem druga siatka metalowa, potem kolejne sreberko. Więc też i końcówki są specjalne do niego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał, że nie ma TVN HD na liście wszystkich kanałów. Wykorzystując fakt, że mam mocno zaśnieżoną antenę zrobiłem eksperyment. Przywróciłem ustawienia fabryczne i po instalacji nie mam mnóstwa kanałów, nawet na liście Cyfry, w tym TVN HD, Canal+ Film HD...

Ale i tak nie odbierały, więc spoko, poczekam aż śnieg się rozpuści, bo nie mam dostępu do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Digyboxx i moduł Polsatu (CI+) to jakaś kompletna paranoja. Zjeździłem pół Polski, żeby dostać moduł CI+ w Polsacie, wreszcie dostałem, załadowałem to w tuner i zaczęło się jedno wielkie losowanie. Raz dekoduje jedne kanały, raz inne, co chwile pojawia się napis "brak karty". Karta jest wykrywana w module, kontrole rodzicielską wyłączyłem i w tunerze i w module. Oprogramowanie najnowsze nadal nic. W Technisacie powiedzieli, że to wina Polsatu, znalazłem kolejny punkt, który wymienił mi moduł (jedyne 70 km od domu ). Wkładam ten nowy moduł z trudem i fochem wymieniony i jest kompletnie to samo. Ręcę opadają po prostu. Wie ktoś może co na to poradzić? Czytałem forum i widzę, że komuś jednak działa CI+ z Polsatu w tym tunerze. Nie wezmę hd 6000, mam satke od 20 lat, zawsze mogłem ustawić listę kanałów to absolutny priorytet. Prędzej zacznę czytać książki wieczorami niż pozwolę, żeby ktoś mi ustawiał listę kanałów. Please help :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same doświadczenia. Opisywałem na forum. Wysłałem zapytanie do Technisat-a i czekam na odpowiedz.

.... Posiadam dekoder i nowy moduł Cyfrowego Polsatu CI+ ( zakupiony w lutym br. ) z abonamentem Familijny HD .

Po włożeniu modułu do gniazda CI ( gniazdo CA wolne , bez karty ) jest on wykrywalny w systemie bez żadnych konfliktów.

W module jest “nieaktywna” kontrola rodzicielska a dekoder posiada wgrany nowy soft ( 2.46.13.3-2230c ).

Przy pierwszym uruchomieniu pobiera aktualizację listy, przechodząc na wcześniej ułożoną listę własną dla odpowiedniego pakietu CP

na początku wszystko jest OK. Problem się pojawia przy przełączaniu na następne kanały z tej listy ( czasami na początku a czasami później ) -

wyskakuje komunikat “ brak karty” i kanał jest nierozkodowywany. Nie ma reguły na którym kanale. W takim przypadku pomaga restart całego

dekodera lub wchodząc w ustawienia restart modułu CI+. Odnoszę wrażenie. że przy obsadzeniu w dekoderze jedynie modułu CI+ CP żąda co jakiś czas

obecności kart w gnieździe CA. Przypadłość taka nie występuje jeżeli zamiast modułu CI+ jest obsadzony moduł CI np. TnK HD.

Przeglądając później stosowne fora internetowe zauważałem wpisy o takim zachowaniu dekodera, oczywiście tylko w przypadku braku karty w gnieździe CA. Zdarzenie takie wystąpiło przy dwóch różnych dekoderach i dwóch różnych modułach CI+ CP. W związku z tym iż moduły stare CI są już niesprzedawane a na rynku dostępne z nowymi usługami są jedynie moduły CI+ czy zamierzacie wydać i kiedy nowy soft rozgraniczający funkcję dekodowania programów przez CA / CI+ lub inaczej zmodyfikowany aby zgodnie z informacją:

Multimedialny dekoder nowej generacji

DiGYBOXX HD C+ to dekoder w pełni przystosowany do odbioru CYFRY+. Umożliwia on również odbiór programów telewizyjnych i radiowych pozostałych polskich platform satelitarnych: Cyfrowy Polsat, n na kartę HD, n Smart HD, Telewizja na kartę czy MTV Unlimited.

na stronie https://www.technisat.com/pl_PL/Biuro-P ... essID=1055 mógł być wykorzystywany z przeznaczeniem.

Przy obecnym sofcie jest to bardzo zniechęcające i jedynym wyjściem jest odłożeniem go do szafy.

Nadmieniam, że pozostałe funkcje tj. jakość obrazu, szybkość przełączania czy dekodowania ( jeżeli się nie zawiesi ) jest bardzo dobra i tym się kierowałem go kupując nie wiedząc, że może sprawiać problemy z nowym modułem CP.

Szkoda aby taki sprzęt miał ograniczenie z powodu tak małego błędu w oprogramowaniu tj. konfliktu przy samodzielnym obsadzeniu gniazda CI

nowym modułem CI+.

Dzwoniłem na infolinię pomocy technicznej ale nie uzyskałem w tej sprawie odpowiedzi.

........ Jedyna rada to bombardowanie ich aby wzięli się za nowy soft a nie zwalali na CP. Najprawdopodobniej testowali z starym modułem CP i w dodatku z kartą C+ w gnieździe CA. Sam moduł w gnieździe CI nie działa. Moje kłopoty opisałem wcześniejszych postach oraz w dziale CP moduł CI/CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u mnie jak działa bez karty czyli tylko z modułem. Chociaż jak układałem listę to wyjąłem kartę C+ i działało prawidłowo.

Tak sobie myślę że jak włożycie kartę do czytnika to problem zniknie z tego co opisujecie więc wystarczy do dekodera dołożyć kartę C+ lub TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam z problemem działania Polsatu na CI+ . Postanowiłem za powyższą namową kolegi z forum zainwestować dodatkowo w kartę TNK w ofercie smart HD. Niestety nie przynosi to praktycznie żadnego rezultatu, nadal kanały z listy Polsatu nie są dekodowane prawidłowo, z tym że nie pojawia się napis "brak karty" tylko "program kodowany w systemie nagra vision". Jedyny plus to teraz taki, że swobodnie można oglądać kanały z paczki TNK, Polsat nadal martwy w tym naprawdę fajnym dekoderze. Mimo wszystko dzięki za radę. Technisat twierdzi, że sprawdzali i u nich działa na CI+ . Nie wiem co już robić, szkoda oddać ten moduł, dekoder ma miesiąc i folie na wyświetlaczu. Może w wolne gniazdo włożę starą kartę Polsatu i zobaczymy wtedy, jak ją znajdę to dam znać. Kończą się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam drugi moduł i jest to samo. Dociskałem, wyjmowałem, żeby spróbować czy zadziała ten nieszczęsny polsat wkładałem już do drugiego czytnika wszystko od karty TNK przez stare karty polsatu a nawet karte od bankomatu :lol: Nic z tego nadal nie da się skierować kodowania na moduł cam Polsatu i raz coś widać a raz tylko komunikat. Dekoder chyba co pójdzie do szafy, Technisat nadal twierdzi uparcie, że wszystko jest ok i wina leży po stronie polsatu. Jedynie czego jeszcze nie próbowałem to włożyć razem z polsatem starą nieaktywną kartę cyfry, być może w tym zestawieniu zadziała. Jeżeli ktoś może to sprawdzić to będę bardzo wdzięczny. Dodam tylko, że polsat w wersji CI (bez plusa) podobno śmiga jak złoto jednak jest już praktycznie nie dostępny. Póki co stwierdzam jednoznacznie, że digyboxx hd nie jest przystosowany do działania z modułem cam polsatu w wersji CI+ mimo najnowszego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już kart C+ a te które są ulegną migracji do nc+ gdzie zgodnie z nową polityką będą parowane z dekoderami lub nowymi modułami CI/CI+ platformy nc+

może w ofercie bez umowy. Czyli skończy się tym, że DiGYBOXX HD będzie nadawał się tylko do " jednej słusznej platformy " lub do szafy.

Trudno zrozumieć politykę TechniSat, nie zależy im na rozszerzeniu oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest SmarCAM 3 Ci Plus, powiedz mi jak to robisz, że Tobie działa, mi już ręce opadają. Nie mam niestety karty Cyfry + ale to może coś z ustawieniami dekodera. Może masz jakieś inne niż u mnie. Kontrole w module mam na off. Może coś jeszcze trzeba zmienić.

Choinka nie wiem, może żrą się piny w dekoderze i module polsatowskim? Kiedyś kumpel miał cyrk z ich modułem, zmienił pin w Digyboxie z OOOO na 1234 i problemy z modułem mu znikły jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, ustawienia fabryczne, instalowanie modułu i kontrola na off, zmiana pinu w dekoderze na 1111. Dalej lipton.... może tą zmianę pinu trzeba zrobić przed instalacją modułu? To już chyba ostatnia możliwość jaka mi zostaje :?

Jedno co zauważyłem to po zainstalowaniu karty TNK kanały na module Polsatu trochę częściej się odkodowują ale tylko kilka z nich np. HBO i HBO 2 ale HBO Comedy to już loteria, raz jest a raz napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uwalone styki ? Mam jeszcze do końca miesiąca kartę cyfry w Digyboksie. Zapakowałem przed chwilą mój moduł ncam HD z -enki. Razem z kartą Cyfry odpala. Zmieniłem teraz naten polsatowski moduł CI+ jak twój z kartą. Zastartował w kilka minut . Nie mogę tylko złapać BBC lifestyle . Reszta chodzi razem z kartą Cyfry+ bez pudła. Ale za to w moim Sharpie LC-60LE635E w slocie CI moduł CP nie potrafił z kartą zastartować. Wyświetlił mi się na tv się kod błędu 017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji ncam HD z enki obojętnie z kartą cyfry czy bez moduł śmiga tak pisano wcześniej. Do tego na module polsatu CI (bez plusa) śmiga też wszystko jak należy w dowolnej konfiguracji. Problem występuje kiedy używa się samego modułu CI+ polsatu a dekoder nigdy nie widział karty cyfry + . Ogólnie kanały dekoduje ale nie zawsze, czasem wywala napis "brak karty". Wydaje mi się, że chyba najlepiej wysłać go na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset CI oczywiście pomaga ale na kilka minut, przydałby się moduł CI (bez plusa) ale szanse są bardzo małe. Na dodatek w polsacie nie można wrócić do dekodera na własność (samsung h370g) przed końcem umowy. Jedyne możliwości to męczyć się na module Ci+ przez 16 miesięcy albo brać hd 6000 bez sortowania kanałów. Paranoja istna.... Chyba, że Technisat wypuści jakiś nowy soft dla Polsatu na Ci + . Póki co musze płacić obonament w polsacie a kanały oglądam na karcie TNK :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...