Skocz do zawartości

Dekodowanie dźwięku DD, AC3, DTS, AAC


Cojak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po przewertowaniu części instrukcji do modeli, które mnie interesują 102E, 52E nie znalazłem nigdzie informacji odnośnie sposobu dekodowania sygnału AUDIO w tych modelach.

 

Chodzi o to, że mój amplituner Yamaha RV-X650 potrafi zdekodować po łączu cyfrowym tylko DTS oraz AC3(DD5.1) natomiast nie radzi już sobie z nowszymi kodekami jak AAC.

 

W materiałach informacyjnych w/w tunerów jest tylko informacja o DTS Pass Through co mnie uszczęśliwia, ale nie wiem co z AAC? Czy w/w tunery potrafią zdekodować sygnał audio do formatu rozpoznawanego przez mój amplituner?

 

I jeszcze jeden temat podepnę.

 

Otóż procesor zastosowany w modelu 102E jest inny (M3606) aniżeli w modelu 52E (Ali), ale patrząc po softach wychodzą jednakowe do obu modeli. Czy należy przez to rozumieć, że procesory są ze sobą w jakiś sposób kompatybilne?

 

Następna sprawa to jakość obrazu z tunera na chipie Ali. W wątku https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=22371&start=75#p544844 juri pisze, że obraz z Ali jest dużo gorszy. Czy ktoś to może potwierdzić?

 

Poza tym nie widzę innych istotnych różnic między Tymi dwoma modelami za wyjątkiem oczywiście obsługi kart w modelu 102E.

 

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ma praktycznie kanałów nadających przez satelitę z dźwiekiem DTS czy AAC. AAC widziałem raz w jakimś przekazie dla stacji czołowych, ten rodzaj kodeka nie jest używany w praktyce.

Większość kanałów tj. ponad 90% nadaje zwykłe stereo (PCM - mpeg2), niektóre tylko nadają DD (2.0, czasami 5.1).

Nie masz się o co martwić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...