Skocz do zawartości

Jak Włączyć Astre na Platformie N ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawic w konfiguracji dekodera n-ki zeby moc odbierac astre.Mam zwykły decoder n-ki.Patrzac po innych forach ludzie pisza ze odbieraja ze zwyklego decodera n tylko nie napisali jak to zrobic.Prosze o podpowiedz.Poniewaz narazie wyswietlaja mi sie nazwy kanalow i wyskakuje napis ze zle podlaczony jest dekoder.A mam dwa konwertery ustawione jeden na hotbirdzie i jeden na astrze poprowadzone do multiswitcha.Jestem ogolenie zielony w tym temacie.Prosze sie nie smiać.Nie znam sie na tym.Prosze o pomoc.Z goory dziekuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesli chodzi o DISEQC, to HB ma byc w LNB2 a Astra ma byc w LNB1. Jesli chodzi o nbox, nalezy ustawic w menu setup zolty 728 tak: Konfiguracja: DISEQC, Wejscie: LNB2.

Takie ustawienie na pewno chodzi :) "

 

info zaczerpniete z "innego forum"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic w konfiguracji dekodera n-ki zeby moc odbierac astre.Mam zwykły decoder n-ki.Patrzac po innych forach ludzie pisza ze odbieraja ze zwyklego decodera n tylko nie napisali jak to zrobic.Prosze o podpowiedz.Poniewaz narazie wyswietlaja mi sie nazwy kanalow i wyskakuje napis ze zle podlaczony jest dekoder.A mam dwa konwertery ustawione jeden na hotbirdzie i jeden na astrze poprowadzone do multiswitcha.Jestem ogolenie zielony w tym temacie.Prosze sie nie smiać.Nie znam sie na tym.Prosze o pomoc.Z goory dziekuje.Pozdrawiam

 

Cyt:"6.N box przełaczasz na kanał nr 500 (np.) ten z Astry.Wchodzisz do setup,naciskasz przycisk żólty,wpisujesz 728 i masz :Ustawienie anteny.Naciskasz OK.Zmieniasz opcję z LNB1 na LNB2.Przechodzisz wyżej i ustawiasz "bez diseq'a". Naciskasz O.K. i wychodzisz z menu.Wyłączasz n boxa przyciskiem z pilota i po chwili znowu włączasz.I co widzisz i słyszysz: ASTRĘ !!!.Jak już się nacieszysz,to wracasz tą samą drogą do ustaiwienia anteny,przełączasz na LNB 1,naciskasz O.K. Przez chwilę ładuje Ci się lista kanałów i już wróciłes na H.B."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.Wszystko byloby fajnie tylko u mnie panowie od satelity ktorzy podlaczali zrobili tak ze HB mam na DISEQ LNB 2.Niewiem co to znaczy to DISEQ LNB 2.Moze wiecie jak to zmienic.Zeby HB byl na LNB 1.Za Pomoc Bardzo Dziekuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic w konfiguracji dekodera n-ki zeby moc odbierac astre.Mam zwykły decoder n-ki.Patrzac po innych forach ludzie pisza ze odbieraja ze zwyklego decodera n tylko nie napisali jak to zrobic.Prosze o podpowiedz.Poniewaz narazie wyswietlaja mi sie nazwy kanalow i wyskakuje napis ze zle podlaczony jest dekoder.A mam dwa konwertery ustawione jeden na hotbirdzie i jeden na astrze poprowadzone do multiswitcha.Jestem ogolenie zielony w tym temacie.Prosze sie nie smiać.Nie znam sie na tym.Prosze o pomoc.Z goory dziekuje.Pozdrawiam

 

Cyt:"6.N box przełaczasz na kanał nr 500 (np.) ten z Astry.Wchodzisz do setup,naciskasz przycisk żólty,wpisujesz 728 i masz :Ustawienie anteny.Naciskasz OK.Zmieniasz opcję z LNB1 na LNB2.Przechodzisz wyżej i ustawiasz "bez diseq'a". Naciskasz O.K. i wychodzisz z menu.Wyłączasz n boxa przyciskiem z pilota i po chwili znowu włączasz.I co widzisz i słyszysz: ASTRĘ !!!.Jak już się nacieszysz,to wracasz tą samą drogą do ustaiwienia anteny,przełączasz na LNB 1,naciskasz O.K. Przez chwilę ładuje Ci się lista kanałów i już wróciłes na H.B."

 

Po co te kombinacje. Astra w LNB 1, Hot w LNB 2. Chyba, że masz monoblocka. Diseqc ustawiasz w menu i lNB2. Śmigają obie satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze niewiem co to jest monoblock.Nie interesuje sie satelita.Jestem informatykiem.Pojecia SAT mi sa obce.Przepraszam za moja niewiedze.Z punktu widzenia zwyklego uzytkownika to: Mam talerz jeden z 2oma konwerterami.Podlaczone do Multiswitcha i wyjscie na 4 gniazdka w domu.Zadnych bardziej skomplikowanych rzeczy tu nie widze podlaczenie wyglada mi na standardowe.Wiem tyle ze z gniazdka 4 wyjsciowego nieprzelotowego wychodzi jeden przewod antenowy do decodera nbox.Czyli powinienem miec odbior z 2 satelit na jednym kablu antenowym.Ale nie mam. W nboxie wyswietla mi tylko HotBirda.A niewiem jak sprawdzic czy chodzi u mnie Astra.Kazda pomoc sie przyda kto rozumie moj problem.Za pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę informatykiem więc solidarność zawodowa wzywa.

Monoblock to dwa konwertery w jednym. Umożliwia odbiór z dwóch satelitów oddalonych od siebie o 3 lub 6 stopni. U nas odstęp 6 stopni jest ważny (tyle dzieli Astrę od Hot Birda).

Jeśli masz dwa konwertery, to jeden pewnie jest skierowany na Astrę, a drugi na Hot Birda. Zatem powinno wszystko działać. Choć wydaje mi się, że może być potrzebny przełącznik DISEqC. Ale w tej sprawie nie mogę już się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki stokrotne.Z tego co widze to jest to.Multiswitch Niemiecki PMSE 9/4 HQ TNT i ma DISEQC 2.0.Jedyne co moge powiedziec to to ze instalatorzy beda musieli jeszcze raz chyba nastawic astre bo wnioskujac wszystkie wypowiedzi to chyba tylko to moze byc przyczyna.Ale za wszystkie posty bardzo dziekuje.Jezeli beda dalsze pomysly chetnie przeanalizuje.Jeszcze Raz Bardzo Bardzo Dziekuje.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tym wielkim ekspertem, ale wydaje mi się ,że kolega Delfin ma rację. Gdyby multiswitch obsługiwał niższą wersję przełącznika niż potrzebuje tuner to byłby problem, ale jeżeli jest odwrotnie to powinno być dobrze. Z tym że niewiem jaką wersję potrzebuje tuner n-ki, może jest już jakaś wyższa niż 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DISEqC jest kompatybilny w dół. Znaczy mając przełącznik 2.0 a tuner wysyła tylko 1.0 to te element będą ze sobą współpracować. Ale... czasami może się zdarzyć, że przełącznik nie będzie "rozumiał" komend które otrzymuje. Wina może leżeć zarówno po stronie przełącznika jak i tunera, po prostu wtedy trzeba znaleźć inny przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...