Skocz do zawartości

TBS6991 + nCAM HD (tnk HD) i ja czyli laik ;p


pasterz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Tak jak w temacie, posiadam karte pcie tbs6991 oraz moduł nCAM HD wraz z jeszcze nieaktywną kartą tnk hd.

Jako, że jeszcze nigdy nie posiadałem takiego sprzętu jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Po przeczytaniu wszystkich możliwych instrukcji stwierdzam, że moduł współpracuje z kartą, w jakim stopniu to się okaże mam nadzieję przy Waszej pomocy :)

 

Po zainstalowaniu wszystkiego w PC i po uruchomieniu narzędzia o nazwie "TBS-MCECITool" mam do wyboru dwa gniazda CI, wybieram "a" bo tam mam zainstalowany moduł i przyciskam Open MMI. Aplikacja wykrywa moduł Canox ITI CIPLUS CAM mam również do wyboru z menu modułu m. in. informacje o module i karcie:

Moduł:

1: Neotion

1: Numer seryjny:

2: - 1102335708

3: Wersja czćúci sprzćtowej:

4: - 1.0

5: ID produktu:

6: - FE 02 0008 0021

7: Wersja SDK:

8: - r19843

9: Wersja mechanizmu bootowania:

10: - r18868

11: ID uaktualnienia:

12: - 3

13: Czas od momentu uruchomienia:

14: - 0j:00h:10m:32s

2: Conax ITI CIPLUS CAM

1: Wersja oprogramowania:

2: - 01.00.01 (r1250)

3: Chip ID:

4: - 006 3700 6400

5: Wersja interfejsu:

6: - 0x40

7: Numer karty:

8: - 020 3044 3095 - :

9: Iloúă sesji:

10: - 5

11: Jćzyk:

12: - 48

13: ID systemu CA:

14: - 0x0B01

 

jeżeli chodzi o karte nie ma zbyt wiele, wyświetla mi się jej numer, status subskrypcji jest niedostępny, wydaje mi się, że dlatego, że jeszcze nie aktywowałem karty.

 

Z menu mogę wybrać również aktualizację oprogramowania, jednak, gdy to wybiorę wyskakuje jedynie komunikat:

 

1: Sprawdzanie dostćpnoúci nowszej wersji

2: oprogramowania.

3: Prosze czekaă...

 

i nic więcej.

 

I teraz moje pytanie, czy, żeby zaktualizować moduł muszę najpierw aktywować kartę? Czy jest możliwość aktualizacji przed aktywacją, a jeżeli tak, to dlaczego się nie aktualizuje?

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł można zaktualizować bez aktywacji karty, ale czy to się uda na karcie DVB? Ciężko powiedzieć. Żeby w ogóle była na to szansa - musisz mieć wybrany kanał z 11.449H (może być np.: TVP1 HD albo MGM HD - konkretnie te, TVP1 w SD odpada) i dopiero wejść w aktualizacje. Moduł nie potrafi zmieniać częstotliwości, więc wcześniej trzeba mu ustawić tą, na której leci soft. Po tym możesz spróbować wejść do aktualizacji. Nawet jeśli napisy się nie zmienią, to mimo tego poczekaj z 15 minut - może przeleci.

 

Jeśli się uda, to zmienić ma się numer przy wersji oprogramowania.

 

Łatwiej byłoby to zrobić na klasycznym tunerze, karty DVB nie zbyt dobrze sobie radzą z odbieraniem aktualizacji software CAM-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :D sprawdzę :D

Jeszcze jedno pytanie, którym programem testować?

Ostatecznie chcę używać Windows Media Center, ale ten jest chyba trochę ubogi, jeżeli chodzi o funkcje.

Próbowałem znaleźć programy na częstotliwości 11.449H i nic nie znalazł, co to może oznaczać? Satelita źle ustawiona?

Dodam, że używam tej satelity do tnk sd.

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam DiSEqC, czy CrazyScan/BLScan mi pomoże w sprawdzeniu czy / jak dobrze talerz jest ustawiony? Czy cokolwiek na tej częstotliwości łapie? Wiem, że pewnego czasu miałem problem z odbiorem Discavery i Disnay Chanal na tnk sd, a wszystko dlatego, że satelita była źle ustawiona, trzeba było ją trochę przestawić, dosłownie o kilka milimetrów.

 

Sprawdzę również SmartDVB i dam znać co wyszło z tego.

 

@gonzales: PW poszła, mam nadzieję, że doszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione programy w sprawie sprawdzenia dokładności ustawienia anteny raczej nie pomogą. Może użyj jakiegoś normalnego tunera jak masz taką możliwość - ustawiając na maksimum sygnał na częstotliwości gdzie jest możliwa aktualizacja oprogramowania modułu.

A tak na marginesie to satelita to on czyli ten satelita a przestawić mogłeś antenę a nie satelitę. To tak gwoli wyjaśnienia, nie odbierz tego jako złośliwość bo nie takie są moje intencje.

PW jest. Dzięki wielkie. Pozdrawiam.

 

Aaaa.. osobiście używam i mogę polecić jako program do oglądania TV poprzez kartę program DVB Viewer. 15 euro ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz napisać maila to TBSTV, 199$ + przesyłka + cło / podatek, tak przynajmniej było ze mną :)

Dostałem samą kartę w szarym pudełku z pilotem, sterowniki są na stronie.

Aktualizacja się powiodła, nie jestem do końca pewien jak, ale się powiodła.

Nie jestem do końca pewien, czy SmartDVB nie blokuje TBS-MCECITool i na odwrót w zależności od tego co pierwsze zostanie włączone. Ponieważ gdy włączyłem TBS-MCECITool a następnie SmartDVB, ten nie potrwfił znaleźć żadnych programów. Po wyłączeniu TBS-MCECITool, SmartDVB wynalazł całą listę.

 

W SmartDVB wybrałem kanał MGM HD, włączyłem TBS-MCECITool i udało mi się zaktualizować moduł. Jedyny problem który zauważyłem, to nie odświeżanie w TBS-MCECITool, po ok 30 minutach wyłączyłem i włączyłem ponownie TBS-MCECITool i pojawiło się mi nowe menu z nową wersją softu.

 

teraz muszę tylko zmusić SmartDVB / Windows Media Center do obsługiwania CI, ponieważ niekodowane kanały działają, a płatne nie :/

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze DVBDream. Nie pamiętam ale któryś z programów był przystosowany do pracy z kartami TBS z CI.

Generalnie z obsługą modułów CI w aplikacjach "nie fabrycznych" jest problem. WMC też chyba powinno z TBS-MCECITool współpracować.

Wspomniany wcześniej DVBViewer też powinien sobie poradzić z CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej wszystko działa :) Nie ma problemu z modułem, nie wiesza się, ładnie dekoduje :)

 

Problem pojawił się z WMC dlatego bo, w chwili obecnej używam tylko jednego lnb (chyba tak to się nazywa, jednego kabla, drugi muszę dopiero pociągnąć), a wybrałem w kreatorze konfiguracyjnym, że używam dwóch, i przez to wyskakiwał komunikat, że program w tym momencie może być nienadawany, lub antena jest źle ustawiona.

 

Po zmianie na jeden lnb wszystko ładnie zaczęło śmigać :D

 

Teraz pociągnę drugi kabel i sprawdzę, czy da się w tym samym momencie nagrywać i oglądać dwa różne programy z jednym modułem :>

Dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo co mi wiadomo narazie działa tylko jeden slot CAM, jak oznacza producent slot A . Slot B jak narazie jest niedostępny. Jak podłączysz drugi kabel, to potestuj CAM w slotach, sprawdź czy działa w solcie A i w slocie B!!. Oraz daj znać czy z jednego slotu np A moduł obsługuje w 2 LNB, bardziej mi chodzi oto, jak masz jeden moduł np w slocie A np z pierwszego LNB masz kanał TVP1, a z drugiego LNB masz kanał np TVNHD, czy ta karta tak obsługuje, dodam jeszcze, że np TVP1 z LNB1 i TVNHD z LNB2 te kanały nie działają jednocześnie w tym samy czasie czyli oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak zrobię i zdam relację, ale to chwilę potrwa, bo jak już wcześniej wspomniałem najpierw muszę kabel pociągnąć a czasu mam niewiele przez pracę.

 

Jedynej rzeczy której nie będę mógł przetestować to dwa CAM z różnymi kartami dostępu i dwa LNB, ponieważ nie mam drugiego CAM i na razie nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pociągnę drugi kabel i sprawdzę, czy da się w tym samym momencie nagrywać i oglądać dwa różne programy z jednym modułem :>

Dam znać co z tego wyszło.

 

Oczywiście możesz sprawdzić ale tak jak byś chciał to się nie da z modułem TNK HD. Po prostu jest on jednostrumieniowy jak wszystkie popularne moduły na rynku. :/

Tylko moduł Aston 2.xx umożliwia na takie wykorzystanie ale tylko karty Cyfry+. :D

Dla pewności to też należało by sprawdzić ale tak jak piszesz nie masz takich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzales masz rację TNK HD moduł jest jednostrumieniowy.

 

Karta TBS6991 ma dwa wejścia LNB i producent oznacza jako LNB1 i LNB2 oraz dwa wejścia na moduły CAM; slot pierwszy oznaczony jako A, a drugi jako B. Jak pisze pasterz posiada tylko jeden moduł nCam HD. Tutaj chodzi mi, aby pasterz sprawdził jak podłączy drugi kabel, czy moduł nCam umiejscowiony w slocie "A" będzie dekodował kanały z wejścia LNB2. A następnie ten sam moduł umiejscowiony w slocie B będzie dekodował kanały z wejścia LNB1. Tutaj chcę zasugierować, czy wejście modułu A jest przypisane tylko w weściu LNB1 i wejście modułu B jest przypisane w wejściu LNB2. Wiadomo, że moduł jest jednostrumienowy i nie będzie jednocześnie dekodował kanały z dwóch różnych transponderów. Tutaj chodzi, aby sprawdzić pojedyńczo kanał.

 

Np tutaj powiedzmy włożone są dwa moduły w slocie A jest nCamHD, a wslocie B Cyfrowy Polsat. Z LNB1 jest ustawiony kanał np. Polsat HD, a z LNB2 jest ustawiony kanał np.TVP HD 1. Albo, że na odwórt, że w LNB1 jest TVP HD1, a w LNB2 jest Polsat HD. Oczywiście modułów nie przekładam. Tutaj jest pytanie, aby przestować, czy moduły tak będą działać.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powiązanie jednej głowicy tylko z jednym wejściem na modułu CI a drugiej tylko z drugim wejściem na moduły CI wydaje się być bez sensu - równie dobrze można by podłączyć dwie niezależne karty DVB z wejściami na CI. Ale to jest karta DVB i tutaj wszystko jest możliwe. Pewnie za jakiś czas @Mr. Orbita na łamach Satkuriera opisze szczegółowo to urządzenie. Chyba, że wcześniej @pasterz pożyczy gdzieś jakiś moduł. :)

Poza tym tutaj (podobnie jak w "normalnych" tunerach) bardzo dużo (jeżeli nie najwięcej) zależy od oprogramowania.

Z resztą sam używasz takich kart i wiesz doskonale jak to jest. Co Ci będę tłumaczył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam, że post pod postem ale nie będę zakładał nowego tematu.

Mam pytanie, czy komuś udało się zmusić pilota od karty TBS do sterowanie aplikacjami a konkretnie nam na myśli DVBViewer?

 

Teoretycznie nic bardziej prostszego. Producent udostępnia do tego dedykowaną aplikację/sterownik a do tego na ich forum łopatologiczne wyjaśnienie tematu łącznie z pismem obrazkowym ale mimo to nie działa.

 

Próbowałem też jako pośrednika użyć WinLIRC' a bo crazycat opracował i udostępnił stosowne konfigi a do tego temat opisany na ich forum ale tutaj też porażka.

 

Generalnie czasami coś zaskoczy (jakaś komenda zostanie wykonana) ale albo jest takie opóźnieniem, że jest to nie do przyjęcia a najczęściej to w ogóle nie reaguje. :/

 

 

Prosze o pomoc. Jak sprawdzić że wszystko jest OK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że czasami jakiś przycisk zaskoczy ale dzieje się to w sposób tak przypadkowy, że nie wiem gdzie szukać problemu.

Nadajnik pilota sprawdzony poprzez kamerę i wysyła sygnały. Może mam coś źle skonfigurowane? Ma być w Opcjach>Sterowaniu> defaul.remote?

 

Zainstaluje jeszcze TBS Viewer i zobaczę jak się zachowuje.

 

Próby uruchomienia sterowania poprzez WinLIRCa kończą się blue screnem. Pewnie robię coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...