Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najnowsze oprogramowanie jest już dostępne.

Zmiany które wprowadza są następujące:

1. Zmieniony algorytm skanowania.

2. Zwiększono z 200 do 500 ilość kanałów dla których będzie zapamiętywana kolejność podczas skanowania.

3. Dodano obsługę dodatkowego pilota

4. Zmiana algorytmu obsługi pilota

5. Optymalizacja pracy odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support tego sprzętu to ewenement , na serio super ! :) Szkoda że nie będę już niedługo miał przyjemności używania x8, jak NNK poprawi swoją ofertę np. możliwość zakupu DOMOWEGO + nPREMIUM to wrócę i ponownie wyposażę się w X8 !

Dziękuję za miłe słowa choć jednak jest mi przykro że się rozstaniemy.

Dziękuje za surową ( czasami ) krytykę, merytoryczne wsparcie, cierpliwość i zrozumienie.

Mam nadzieję że kiedyś przy jakimś innym realizowanym przez nas projekcie jeszcze się spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w trakcie pobierania oprogramowania pojawił się jakiś błąd.

Zmień oprogramowanie drugi raz.

1. Wyłącz odbiornik z sieci zasilającej

2. Włącz go do sieci i szybko ( kilkukrotnie ) wciskaj przycisk channel up na panelu przednim odbiornika ( pierwszy od prawej strony ) aż na wyświetlaczu pojawi się napis OL

3. Przestań przyciskać przycisk i poczekaj na pojawienie się menu zmiany oprogramowania

4. Sprawdź czy posiadasz prawidłowy sygnał ( na paskach u dołu ).

5. Wybierz linijkę "rozpocznij" i pobierz oprogramowanie ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowsze oprogramowanie 0.0.0.5 i dekoder mi się włącza na 5 sekund, jest obraz i wyłącza i znów się włącza. Pomocy

 

Mam to samo, ale tylko wtedy, gdy mam podłączony pendrive pod USB, a wcześniej wszystko było OK.

 

A przy próbie instalacji softu wyłączyłem go, bo 5 min stało na "Zbieraniu informacji"... pewnie dlatego, że wg super inteligentnych pasków mam sygnał = 45%, jakość = 10%...

 

Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowsze oprogramowanie 0.0.0.5 i dekoder mi się włącza na 5 sekund, jest obraz i wyłącza i znów się włącza. Pomocy

 

Mam to samo, ale tylko wtedy, gdy mam podłączony pendrive pod USB, a wcześniej wszystko było OK.

 

 

Witam

Rzeczywiście oprogramowanie 005 posiada błąd który objawia się wyłączaniem odbiornika w przypadku kiedy podłączony jest dysk do złącza USB.

Na satelicie znajduje się nowe oprogramowanie 006 które likwiduje ten problem.

Proszę o pobranie nowego oprogramowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@X8 support, Czy byłaby możliwość dodania opcji nagrywania kodowanych kanałów, by można było je odtworzyć na komputerze? Aktualnie po zgraniu na komputer nie można ich odtworzyć...

 

/ 500 post! :)

Niestety nie.

Takiej możliwości nie będzie. Są to wymagania dostawcy systemu kodowania firmy Conax.

@X8 support, wielkie dzięki za szybkie wydanie poprawionego softu! ;)

 

Poza tym, czy moglibyście dodać na przed nazwami kanałów kodowanych znaczek $ (np. $TVN Turbo HD), tak jak to było w innych tunerach firmy Opticum?

Oczywiście że możemy ale czysto teoretycznie. Z tych informacji świadomie zrezygnowaliśmy wychodząc z założenia że nie niosą ze sobą żadnej sensownej informacji dla użytkownika a tylko zaśmiecają listę z nazwami kanałów. W związku z tym nie przewidujemy możliwości dodania tego typu znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tuner, przejrzyste menu, funkcje proste , dobry odbiór i częste aktualizacje.

info z jednej ze stron :

kilka przydatnych uwag :

- Dekoder współpracuje tylko z kartą Conax dostarczoną przez telewizję n w zestawie

(działa tzw. ,,parowanie’’).

- Karta Conax przełożona z jednego odbiornika HD do drugiego – nie będzie działać.

- Funkcjonalność PVR Ready (nagrywanie programów na dyski)

- Do obsługi PVR zalecane są dyski zewnętrzne 3,5’’ z własnym zasilaniem

- Ze względu na specyfikę dysków nie ma też gwarancji poprawnej współpracy z dyskami 2,5’’.

- Funkcjonalność PVR z dyskami 2,5’’ może działać poprawnie, ale ,,nie musi’’.

- Podpięty dysk zostanie sformatowany przez dekoder -> (utrata danych z dysku)

- Nie ma możliwości zgrania treści z dysku lub odtworzenia w innym urządzeniu a nawet w innym dekoderze.

- Aby odbierać z cyfrowych nadajników naziemnych programy DVB-T, oprócz podpięcia do anteny naziemnej,

dekoder musi być także podpięty do anteny satelitarnej ustawionej na satelitę Hot Bird 13E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w tym poście znajduje się kilka nie do końca prawdziwych informacji.

I tak:

- odbiornik współpracuje poprawnie ze wszystkimi rodzajami dysków a więc także 2,5" bez problemów.

- dysk nie zostanie sformatowany automatycznie. Użytkownik może ale nie musi sformatować dysku.

- jest możliwość zgrania i odtworzenia nagranych treści ale tylko z kanałów niekodowanych ( FTA )

- Aby odbierać programy z nadajników naziemnych DVB-T odbiornik nie musi być podłączony do anteny satelitarnej. Taka konieczność występuje tylko na czas aktywacji karty w odbiorniku. Po dokonaniu aktywacji karty odbiornik można używać bez podłączonej anteny satelitarnej tak jak dowolny odbiornik DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie lubię ten dekoder za to, że nie jest taki "ograniczony" funkcjonalnie, jak 99,9% dekoderów stworzonych specjalnie dla platform SAT. ;) Jest mały, funkcjonalny, posiada ładnie wyglądające OSD, ma dopracowany soft, jest szybki, nie muli... Ogólnie polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem ten dekoder i z braku kabla hdmi podłączyłem go przez scart. Obraz nie był zły, ale i tak chciiałem wymienić na hdmi, co też zrobiłem (kupiłem tani kabel noname). Po podłączeniu obraz i dźwięk się przycinał (pojawiały się wielkie piksele, myślę że wiecie o co chodzi), kupiłem więc lepszy kabel z nadzieją, że to była wina kabla, jednak z droższym dzieje się to samo. Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje? Jakość sygnału mam 90 siła 75, antena nawet nie drga. Oprogramowanie dekodera najnowsze. Zaznaczam że na scart było wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...