Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jest tak nie płacę juz abonamentu za N minał mi już dawno miesiąc i nie odbieram tych kanałów bezpłatnych, odbieram tylko satelitarne FTA i mimo podłączenia do satelity fiksuje tuner NTC. Pojawia się komunikat że mam nie oppłacony abonament. czy ma tak być że jak nie płacę to nie ogladam nic nawet kanałów NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym tygodniu dekoder Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD i już zaczynam tego żałować. Pilot zawiesza działanie od czasu do czasu, a może to dekoder przestaje na niego reagować ? Chciałem zareklamować go w sklepie w którym go kupiłem, ale oczywiście na miejscu pilot działał, więc trudno coś udowodnić... Ogólnie pilot działa kiepsko. Dekoder ma wgranie oprogramowanie 0.0.0.8 r169, a wersja hardware jest 0.0.0.1. Czy mieliście podobny problem ? Może to wina oprogramowania ? Żałuję, bo za tą cenę mogłem kupić jakiegoś Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem tego tunera, ale mam pytanie jak jest w rzeczywistości z odbiorem Kanałów NTC, czy będą działały dalej bez opłaconej karty także miesiąc po skończonym abonamencie, czy tylko będą FTA z satelity, bo po przeglądnięciu forum czytałem różne opinie na ten temat ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ten dekoder, był nie zły ale jeżeli chodzi o odbiór DVB-T to jedna wielka ściema. Jak nie podłączy się do anteny satelitarnej to nie działa NTC i nie można nic nagrać na dysk bo nie ma EPG. A jak się skończy dostęp do pakietu otwartego-bezpłatnego przez miesiąc to też nic się nie nagra z NTC bo dekoder się wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności ( niestety ).

Najnowsza wersja oprogramowania znajduje się już na "niebie".

 

Wprowadza między innymi następujące zmiany:

 

1. Niektóre funkcje Laboratorium Opticum zostały przeniesione

Funkcje zapisu EPG na dysku oraz przywracania kolejności kanałów zostały przeniesione z Laboratorium Opticum do menu Inne w Ustawieniach systemu. Możliwość włączenia rozszerzonej listy kanałów (dostępnej pod przyciskiem OK) została przeniesiona do menu Ustawienia OSD również w Ustawieniach systemu. Wszystkie te opcje są domyślnie włączone.

 

2. Szybsze przełączanie kanałów

Używając przycisków góra/dół na pilocie podczas oglądania tv możemy teraz szybciej niż do tej pory przełączać kanały.

 

3. Szybki dostęp do pewnych okien

Okna takie jak: EPG, wyszukiwanie kanałów (przycisk FIND), lista nagrań oraz funkcje przesunięcia czasowego i zmiana tv/radio stały się dostępne niemalże w każdym momencie pracy odbiornika - wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

 

4. Podgląd wideo w menu głównym

W Laboratorium Opticum pojawiła się możliwość włączenia podglądu wideo podczas przebywania w menu głównym odbiornika.

 

5. Usprawniona procedura rozpoczynania funkcji przesunięcia czasowego

Do laboratorium Opticum została dodana opcja włączenia usprawnionej procedury rozpoczynania funkcji przesunięcia czasowego każdorazowo po przełączeniu kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że zakupiłem ten dekoder z NNK i czekam już sobie 4 dzień na aktywacje dzwoniłem na infolinie i powiedzieli mi ze karta jest już u nich aktywna i mam czkać tuner leci cały dzień i noc i nic a ja mam tuner nieaktywny resetowałem go wyjmowałem kabel z prądu i nic nie da sie przełączać programów dopuki sie nie aktywuje karta tylko w jaki sposób ma sie to odbyć? wie ktoś czytałem żeby właczyc tvp 1 hd tylko że nieda sie zmienic kanału a jak dam wyszukaj kanały z oferty n na karte to znajduje tylko programy FTA od nr 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!

Bardzo prosze o porady uzytkownikow jak i Pana z supportu.

Posiadam telewizor Sony kdl-hx750. Odbiornik ten nie odtwarza plikow 3D w formacie .mkv

Zamierzam zakupić dekoder x8.

Czy podłączając zewnetrzny twardy dysk (system plikow NTFS) z nagranymi na komputerze plikami .mkv do omawianego dekodera bede mogl przesłać obraz na telewior poprzez HDMI i cieszyć sie obrazem 3D?

Wyzej wymienione filmy .mkv maja czesto napisy w formacir .srt badz .txt? Czy dekoder je obsluzy?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością kanałów SD na tym dekoderze? Są jakieś rozmyte, nieostre, czy dobrej jakości? Chodzi mi o podłączenie przez HDMI i wybraniu trybu 720p czy 1080i.

I niech ktoś dla pewności napisze, jak to w końcu jest z DVB-T, czy SAT FTA bez opłaconej karty, działają kanały darmowe czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów SD po hdmi przy 720p jest słaba, podłączenie przez EURO mnie nie interesuje, bo nie będę miał wtedy obrazu w HD.Do Pana z supportu, czy coś zostanie poprawione w tej kwestii ? Niektóre kanały SD naprawdę wyglądają źle. Czekam na jakąś poprawę, mam nadzieję, że to kwestia oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki sam problem jak darooe36.

Tylko ze ja czekam na aktywacje juz 7 dni.Dzwonilem do dzialu obslugi juz 4 razy caly czas mi mowia zebym przedmuchal karte albo odlaczyl od pradu bo u nich w systemie jest juz aktywna.Ale nic nie dziala.Dziala mi tylko jeden program TVR a jak chce przełaczyc na inny to pisze "Uzywanie odbiornika bez aktywowanej karty jest nie mozliwe.Poczekaj na aktywacje uslugi".

Sila sygnalu caly czas 90%

a jakosc 72%.

Ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic?

 

podpowiedzcie co macie ustwione w instalacji anteny

Czestotliwosc LBN i Transponder moze cos z ty,m mam nie tak.

I jeszcze co ustawic w discqc1.0 i discqc1.1

 

Z gory dzieki za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki podobny problem i miła Pani z biura obsługi podała mi sposób który rozwiązuje wszystkie problemy:

Ustawić na oknie instalacja tam gdzie jest wskaźnik anteny czyli ostatnia pozycja na liście zostawić na około 10 min i czekać ,następnie wyjść z menu wyłączyć dekoder pilotem i następnie wyłączyć zasilanie na ok 10 sek . Po ponownemu uruchomieniu dekoder chodzi rewelacyjnie . Dodała jeszcze aby tą czynność ponowić jakby nie było efektu .

Ale u mnie to pomogło Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...