Skocz do zawartości

Stary telewizor a nowa telewizja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno moja osiedlowa telewizja wprowadziła odbiór programów w standardzie DVB-T i DVB-C. Co powinienem zrobić aby na telewizorze który odbierał tylko kanały analogowe odbierać teraz te w standardach w/w. Czy wystarczy dokupić tuner do TV?

Np. taki:

http://www.komputronik.pl/product/14740 ... B_2_0.html

 

Pozdrawiam Konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało informacji podałeś, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem w celu uzyskania odpowiednich informacji. Podejrzewam, że w przypadku DVB-T jest to reemisja multipleksów cyfrowej tv naziemnej i do odbioru wystarczy jakikolwiek odbiornik DVB-T spełniający wymogi obowiązujące w Polsce (dekodowanie MPEG-4 i E-AC3). W przypadku DVB-C są to zapewne pakiety płatne, odpowiedni dekoder/kartę z modułem CI dostaniesz po podpisaniu umowy na dostawę cyfrowej tv kablowej. Może być też tak, że Twoja kablówka pakiety płatne nadaje nie w standardzie DVB-C a DVB-T i wtedy do dekodera, który zakupisz otrzymasz odpowiednią kartę dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę dokładniej, mam dwa 2 TV jeden jest w stanie odbierać DVB-T i DVB-C odbiera wszystko bez żadnych dodatkowych modułów, kart itp... zresztą szału nie ma na DVB-C jest to samo co na DVB- tylko dużo mniej kanałów, więc proponuję sprawę DVB-C zostawić w spokoju. Ale w drugim pokoju mam TV który tylko potrafi odbierać kanały analogowe, a ponieważ nie chce zmieniać TV to chciałbym się dowiedzieć czy np. taki tuner jak ten w/w jTab FS-815T będzie wystarczający? Wtedy kabel który do mnie przychodzi podpiąłbym pod tuner a tuner przez jakiś tam kabel (np. HDMI) do TV.

 

PS. powtórzę jeszcze raz telewizja na tym 1 tv odbierana jest zarówno w "formacie" DVB-T jak i C bez żadnych dodatkowych rzeczy. Po prostu jest i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...