Skocz do zawartości

Format obrazu 16/9


emarti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanowiła mnie jedna rzecz. Format obrazu 16/9. Zauważyłem, że muzyczne kanały które nadają w tym formacie różnie prezentują ten sam teledysk. Na przykład popularne 4Fun TV czy TV Disco potrafią nadawać teledysk w tzw. "małym kwadraciku" podczas gdy np. MTV Rocks, MTV Dance, Czwórka Polskie Radio nadają go na całym ekranie tzn. paski u góry i na dole. Przykład odnosi się do telewizorów CRT.

Bajki na niemieckiej Vivie. South Park potrafi być nadawany prawie w normalnym 16/9 a na przykład na naszym FOX obraz jest w "małym kwadraciku".

 

Na marginesie (prawie 16/9) to niemiecka Viva starsze produkcje nadaje w jeszcze chyba czymś innym. Ten kwadracik jest większy niż znany z naszych stacji TV

http://zapodaj.net/7da23ce17497.jpg.html

 

Widać że ten "kwadracik" jest jakby większy a obraz jest albo przynajmniej wydaje się być rozciągnięty. U nas ten film zapewne byłby w "małym ekranie". Tak jak tu:

 

http://zapodaj.net/995705477db1.jpg.html

 

O co w tym wszystkim chodzi? Najbardziej chciałbym dostać odpowiedź odnośnie tego teledysku. Dlaczego na kanałach w 16/9 pokazywany jest w różny sposób?

 

Dzięki!

 

Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat bo zgłupiałem. Czy polskie stacje robią nas kolejny raz w bambuko prezentując przykładowy teledysk w okrojonej wersji niż na MTV Rocks itp. jak pisałem?

 

Inny przykład. MGM HD nadaje stare filmy. Tam nie ma problemu z "małym kwadracikiem". Wszystkie pozycje są prezentowane z paskami na górze i na dole czyli czystym 16/9. Te same filmy jakby były na Polsacie czy TVN nadawane byłyby właśnie w "małym ekranie".

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie jedna rzecz. Format obrazu 16/9. Zauważyłem, że muzyczne kanały które nadają w tym formacie różnie prezentują ten sam teledysk. Na przykład popularne 4Fun TV czy TV Disco potrafią nadawać teledysk w tzw. "małym kwadraciku" podczas gdy np. MTV Rocks, MTV Dance, Czwórka Polskie Radio nadają go na całym ekranie tzn. paski u góry i na dole. Przykład odnosi się do telewizorów CRT.

Bajki na niemieckiej Vivie. South Park potrafi być nadawany prawie w normalnym 16/9 a na przykład na naszym FOX obraz jest w "małym kwadraciku".

Rozumiem. Także zauważyłem sposób w jakim nadaje 4fun.TV\TV.Disco\VIVA DE teledyski wyprodukowane w 4:3, emitując je w panoramie. Też mnie to zastanawia.

Bajki na niemieckiej Vivie. South Park potrafi być nadawany prawie w normalnym 16/9 a na przykład na naszym FOX obraz jest w "małym kwadraciku".

,,South Park" leci w VIVIE DE? Nie potrafię go wyszukać w ramówce.

 

@Zbychu51

Nam chodzi o to, że te pasy po bokach w MTV Rocks są większe, a w VIVIE DE już mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam chodzi o to, że te pasy po bokach w MTV Rocks są większe, a w VIVIE DE już mniejsze.

 

Nie w MTV Rocks. MTV Rocks pokazuje stare klipy z pasami minimalnymi. Praktycznie nie widoczne. Jeszcze mniejsze niż na niemieckiej Vivie. Chodzi o porównanie np. 4FunTv czy Tv Disco z właśnie MTV czy Vivą de.

 

Kanał nadaje w 16/9 , materiał pokazywany jest w 4/3 i wychodzi z tego 14/9 ( czarne pasy na bokach ) .

 

 

Tak tylko dlaczego np. na niemieckiej Vivie te pasy po bokach są minimalne. Więcej, odkąd MTV Dance przeszło na 16/9 na starych klipach także pasy po bokach są praktycznie nie widzialne podczas gdy ten sam klip na naszych kanałach pokazywany jest z dużymi pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...