Skocz do zawartości

Problem z tunerem do PC


blow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam drobny problem z tunerem pctv Hybrid StickSolo 340 E. Mianowicie chodzi o to iż udało mi się go podłączyć , bardzo fajnie działał, obraz żyleta , 15 kanałów - czyli w moich stronach standard ( pod górą Skrzyczne), aczkolwiek od paru dni zaczęła mi się wyświetlać informacja, że "Właściwośc H264 już wygasła. Czy chcesz ją uaktywnić?" i po tym komunikacie, przez chwilę mam dźwięk, bez obrazu a zaraz nawet dźwięk się wyłącza. Gdy daje aby ją uaktywnić przechodzi mi na stronę z zakupami i piszę, żebym dokonał wpłaty 5 euro za ten właśnie kodek . I teraz pytanie, może ktoś się z czymś takim spotkał? Czy to jest normalne, że skoro już kupiłem ten modem to muszę dodatkowo płacić, żeby oni mi obraz i dźwięk odkodowali ? Zawsze mi się wydawało, że skoro już płacę tą stówę za modem + stówę za antenę i cały osprzęt to podłączam, instaluję i działa. Tak było przynajmniej na początku. Swoją drogą , też pierwszy raz się spotkałem w przypadku modemów, żeby była wymagana weryfikacja przez klucz który był podany na płycie, weryfikacja dodam przez internet. Po tej właśnie weryfikacji podziałało 2 tyg wszystko fajnie, później info, że za niedługo usługa X264 wygasa , teraz, że wygasła i nic nie odbiera. Bardzo proszę o jakieś wskazówki co z tym fantem zrobić, bo już nie wyrabiam. Próbowałem jeszcze sam ten kodek pobrać , ale na za dużo się to nie zdało.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ponawiam niestety problem.

Po wielu próbach niestety nie udało mi się opanować ww problemu :(. Ściągnąłem i zainstalowałem H.264 Encoder oraz DivX H.264 decoder i na nic sie to zdało , program nadal wyskakuje z błędem treści "Właściwość H264 już wygasła. Czy chcesz ją uaktywnić - ok , anuluj". Po naciśnięciu "ok" program "przerzuca" mnie do strony gdzie mogę zakupić "Codecs: H.264, Decoding Price: € 5,00, Enables decoding of free-to-air TV channels in MPEG-4 AVC / H.264 format (where available)", natomiast jeżeli nacisnę anuluj , nic się nie dzieje ale nie ma obrazu tylko sam dźwięk. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i wygląda mi to po prostu na wyciąganie od ludzi kasy... Dużo znajomych zaopatrza się w różne tunery do komputerów, sam ostatnio miałem też jednego (musiałem oddać) i nie było mowy o jakichś dodatkowych opłatach po raptem , 3-4 tygodniach działania. Tak myślę czy przypadkiem nie trzeba w odpowiednie miejsce tych H.264 Encoder oraz DivX H.264 decoder zainstalować , tak aby program obsługujący tuner je "widział". Nic innego nie przychodzi mi do głowy dlatego proszę o pomoc , bo nie chciałbym go reklamować. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy odpowiednio skonfigurować oprogramowanie, wskazać z jakich kodeków ma korzystać. Jeśli oczywiście oprogramowanie na to pozwala. Są softy z "wbudowanymi" kodekami, np. Splash Lite (swoją drogą polecam go zainstalować i sprawdzić jak zadziała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziękuję bardzo użytkownikowi "pitter" za pomoc, wszystko w porządku , zainstalowanie Splash Lite pomogło i rozwiązało problem. Swoją drogą oprogramowanie dodawane do tego rodzaju tunerów to jakieś nieporozumienie.Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję i masz u mnie duże piwko, pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...