Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wogóle przekaż TVP to jakiś dramat - wyciszony dźwięk ze stadionu (to już nasz standard), pogłos, słaba jakość wizji, ciągle nadający komentatorzy... Dzięki Bogu można obejrzeć to wydarzenie w normalnej jakości na Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wrzucam pierwsze zapy z Olimpiady ;)

 

http://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/T ... _40_12.jpg

http://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/T ... _45_18.jpg

http://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/T ... _46_08.jpg

http://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/T ... _49_57.jpg

 

Niestety, jak zwykle przy dynamicznych scenach mamy "zupę" pikseli...

 

@Hugo, za przekaz chyba odpowiada OSB, a nie TVP. To, że może jakość nie powala przy dynamicznych ruchach to wina niskiego bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że OBS. Oni produkują i dostarczają sygnał do wszystkich krajów świata. TVP jedynie to odbiera i jest to wina bitrate. Jednak jak dla mnie nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Niestety, jak zwykle przy dynamicznych scenach mamy "zupę" pikseli...

W NTC. Natomiast z satelity transmisje wyglądają bardzo dobrze. Gorzej z TVP2 HD, ale to już temat omawiany setki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne odczucia

NTC

TVP 1 HD-nie jest źle,obraz przyzwoity brakuje trochę wyższego bitrate widać to było np. w czasie kajakarstwa górskiego

TVP 2 HD-wszystko OK,brak zastrzeżeń

 

DVB-S

TVP 1 HD-wszystko OK-brak zastrzeżeń

TVP 2 HD-kiepski bitrate,piksele przy dynamicznych scenach,generalnie słabo

 

Jeżeli chodzi o DVB-T jest w porządku 2 kanały HD za darmo w przyzwoitej jakości.Nie ma co narzekać.Natomiast TVP 2 HD na satelicie kategorycznie do poprawy w końcu płacimy za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego TVP toleruje takie mizerne nadawanie Dwójki z satelity?

 

TVP udostępnia wszystkim zainteresowanym operatorom swoje kanały HD w bardzo dobrej jakości, a co z tą jakością zrobią platformy, zależy już chyba od platform. Nie wiem, czy TVP może dyktować prywatnym platformom, w jakiej jakości powinny nadawać Dwójkę.

 

Nie wiem, dlaczego Cyfra+ i n-ka tyle czasu tolerują mizerne nadawanie jednego z najbardziej podstawowych kanałów. Mogłyby olać ten marny przekaz TVP2 HD z transpondera Cyfrowego Polsatu i wreszcie wrzucić Dwójkę na któryś ze swoich transponderów (miejsce na pewno jeszcze da się znaleźć). A Cyfrowy Polsat, jeżeli chce, niech dalej nadaje TVP2 HD ze swojego transpondera, w swojej jakości i tylko dla swoich abonentów :smile:

 

Niestety Cyfra+ wciąż traktuje TVP1 HD i TVP2 HD po macoszemu, uważa je za emisję testową :lol2: Choć to nie są kanały testowe, tylko oficjalne! :read: W dodatku na TVP1 HD/TVP2 HD można oglądać coraz więcej rzeczy w HD, których nie ma na TVP HD (np. "Tour de Pologne", czy teraz "IO", które na TVP HD są tylko wieczorem). Kanały niby są dostępne dla abonentów Cyfry+, ale nie są wymieniane na stronie internetowej, a na liście kanałów w dedykowanych dekoderach HD zajmują bardzo dalekie pozycje 250 i 251. I chyba Cyfra+ na dzień dzisiejszy nie jest zainteresowana posiadaniem w swojej ofercie TVP2 HD w normalnej jakości :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem włączyłem TVP2 (w SD i w HD) podczas koncertu z Manufaktury i moje uszy zwiędły... z racji, że był to koncert muzyczny spodziewałem się dobrego kopnięcia audio - a co usłyszałem? obrzezaną ścieżkę MP3 o jakości max 96-112 kbps !!!! nie dało się tego słuchać, prawie szeleszczące i metaliczne dźwięki... jeśli wg TVP tak "wygląda" jakość 192 kbps i 384 kbps to dziękuję bardzo... zresztą w piątek podczas otwarcia IO jakość dźwięku na TVP1 (SD + HD) to też kompromitacja... duuużo brakowało to zwykłego poziomu jakości audio.. musiałem przełączyć na ZDF aby posłuchać jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nieoficjalnie wiadomo ,że TVP negocjowala z Cyfrą+ nt miejsa na swoim tp . Może CP miał korzystniejsze warunki i TVP wybrała własnie ten zapchany tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza olimpiada na TVP2 HD z transpondera Polsatu była żenijąca. Nawet logo miało taką pikselozę, że żal ściska wiadomo co. :)

igrzyska olimpijskie!

olimpiada to czteroletni okres pomiędzy igrzyskami!!

 

nie wiadomo na jakich zasadach ten kanał jest na satelicie

raczej wątpię że TVP płaci za ten transponder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...