Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to wy chyba oglądacie na słabych LCD lub monitorach. U mnie na plaźmie nawet Dwójka z CP nie jest tragiczna, lecz owszem jak zmienie na DVB-T jest różnica.

 

To dlaczego TVP HD i TVP 1 HD działa nam dobrze i jest prawie brzytwa? Tak się składa, że do HD lepiej nadają się dobre LCD niż dobre plazmy. Obraz jest ostrzejszy i właśnie widać takie farfocle jak omawiany TVP 2 HD. Plazma jest lepsza do gładzenia SD albo maskowania niedokarmionego HD.

Zgadzam się z tobą. Dlatego LCD jest słabe do polskiej telewizji bo jak wiadomo rzadko gdzie da się obejrzeć idealne HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ale mam porównanie i TVP HD na pewno wygląda trochę lepiej niż ARD HD i ORF eins HD, więc może z tym przekazem jest coś nie tak?

 

Nie mam dostępu do kanałów niemieckich w HD, ale z tego co mi się o uszy obiło, Niemcy nadają swoje kanały publiczne w rozdzielczości 1280x720, a TVP w 1920x1080. Jeśli masz telewizor Full HD, zauważysz różnicę na korzyść TVP. Na telewizorze HD Ready nie powinno być większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, zarówno ORF jak i ARD/ZDF nadają w 720p, ale do tej pory widać było różnicę na korzyść zagranicznych nadawców (na przykład przy Mistrzostwach Świata 2010 czy Eurowizji) mimo niższej rozdzielczości obraz się nie "paćkał", a dzisiaj póki co widzę u TVP postęp technologiczny i jest b. dobrze :)

 

Do pełnej oceny faktycznie brakuje telewizora HD Ready, ale takie łopatologiczne porównanie daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Euro, to TVP 2 HD prawdopodobnie by jeszcze nie rozpoczął nadawania, a TVP 1 HD byłby dostępny w wersji oferowanej wcześniej przez N. Euro to podstawa, a pozostała część ramówek to tylko dodatek, który nie musi być w prawdziwym HD, a przynajmniej tak pewnie TVP uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy tylko mnie obiło się o oczy że transmisje meczów na TVP 1 HD i TVP 2 HD w DVB-T nadawane są z transmisją bitrate 15 Mbit??nie zdążyłem podpatrzeć na satce, ale podejrzewam ze zarownoa na HB i Astrze nadawane są z 6 Mbit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden tunek więc robiłem na raty. Kopiuje swój wpis z forum nki:

Polska - Grecja

Pierwsza połowa z TVP1HD(tp iti) http://i49.tinypic.com/14t37yv.jpg

Bitrate Video: 8600kbit

 

Druga połowa z Das Erste HD 720p http://i50.tinypic.com/2vlmy9v.jpg

Bitrate Video: 12100kbit

 

Czechy Rosja

Pierwsza połowa z TVP2HD(tp polsat) http://i47.tinypic.com/2qvrpqc.jpg

Bitrate Video: 5610kbit

 

Drugą połowe zgrałem z tvp hd, overall bitrate był 816pare, przyjmijmy 8200kbit, odejmując ścieżki 7500-7700kbit - screena nie mam, usunąłem nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fakcie, że Euro 2012 (jak chyba wszystkie transmisje) jest realizowane w 1080i, używanie 720p jest bezcelowe. Już nie pamiętam gdzie, ale wyczytałem, że ARD/ZDF przymierzają się do przejścia na 1080i właśnie z uwagi na to, że większość produkcji jest kręconych w 1080i, a oni tylko tracą przy konwersji (zresztą jako jedyni w Niemczech, bo Sky czy HD+ nadają w 1080i).

 

Owszem materiał wyprodukowany w 720p, a nadawany z wysokim bitrate zmiótłby (szczególnie przy sporcie) 1080i z mniejszym/takim samym bitrate, ale mimo zaleceń EBU by telewizje publiczne stosowały 720p mamy do czynienia z dominacją 1080i.

 

Dziwie się tymi 12 mbps na ARD HD, trochę podglądałem dzisiaj i obraz wydawał się być porównywalnie szczegółowy co na TVP, ale zmiękczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy mi się tylko wydaje, czy w tej chwili na Dwójce powtórka meczu Polska-Grecja to upscale?

Właśnie leci powtórka na Jedynce i jakość rzeczywiście słaba. To nie jest HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to wy chyba oglądacie na słabych LCD lub monitorach. U mnie na plaźmie nawet Dwójka z CP nie jest tragiczna, lecz owszem jak zmienie na DVB-T jest różnica.

 

To dlaczego TVP HD i TVP 1 HD działa nam dobrze i jest prawie brzytwa? Tak się składa, że do HD lepiej nadają się dobre LCD niż dobre plazmy. Obraz jest ostrzejszy i właśnie widać takie farfocle jak omawiany TVP 2 HD. Plazma jest lepsza do gładzenia SD albo maskowania niedokarmionego HD.

Zgadzam się z tobą. Dlatego LCD jest słabe do polskiej telewizji bo jak wiadomo rzadko gdzie da się obejrzeć idealne HD.

 

he zgodzę sie z Toba

ale włącz LCD na kanał ARD .... ten z Astry

obraz miodzio /kudy tam do plazmy/

i do tego chyba idziemy....

jak narazie trochę odstajemy, może bardziej niż trochę....

i jeszcze jedna sprawa

zobaczcie w jakim bitrade nadaje mecze ARD I cYFRA +

to ma też duże znaczenie

a w TVP zarówno 1 i 2 dość dużo brakuje/szczególnie 2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę miał lepsze porównanie, bo oba mecze zamierzam oglądnąć na ARD HD.

Niestety, ale komentatorów w stylu Jasiny czy Zawackiego nigdy nie zdołam przetrawić. :doh:

 

A jutro znowu powrót na TVP bo komentarz Laskowskiego klasa, a Szpakowskiego (po lekkim znieczuleniu, może trochę sentyment) da się słuchać. :P swoją drogą szkoda, że TVP nie udało się namówić do komentowania w TV Tomasza Zimocha. Wtedy byłoby grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...