Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu na meczu Polska Andora pozostawia wiele do życzenia, jak tak ma wyglądać Euro na TVP 1 HD to ja dziękuję (Opticum)

Jeśli mecz jest w HD to jest on automatycznie pokazywany w TVP HD. Jeśli nie ma transmisji meczu w TVP HD, to znaczy ze mecz nie jest w jakości HD.

 

Wczoraj Opole na TVP1 HD był obraz żyleta, ale opole było także pokazywane na antenie TVP HD.

 

Kolego za kilka dni wyjdzie słońce na cały dzień to się doładujesz.

 

Obecnie wszystko na tvp 1 HD , 2 HD to upscaling .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie próbki z TVP 1 i 2 HD z DVB-T (nagrywane o 21:43 1.06.12, Opole i film Zakochani)

TVP12HD1.rar - 106.3 Mb

Oraz, nagrywane dzisiaj (Ojciec Mateusz i mecz Polska-Andora)

TVP12HD2.rar - 51.6 Mb

Mógł bym prosić o wrzucenie na serwer z szybszą prędkością pobierania?

@UP: Niektórym przyda się wizyta u okulisty ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam CP i czy powinienem już mieć tvp1hd i tvp2hd? Z tego co znalazłem u siebie to mam tvp1hd n 1929 kanale ale jest czarny obraz. Jeśli mogę w jakiś sposób mieć te kanały to jak je wyszukać. Dekoder to HD5000. Do tej pory kanały zawsze same wskakiwały ale z tego co zrozumiałem niektórzy posiadacze CP już te je mają. Chyba , że coś źle zrozumiałem. Dlatego też wytłumaczcie laikowi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam CP i czy powinienem już mieć tvp1hd i tvp2hd? Z tego co znalazłem u siebie to mam tvp1hd n 1929 kanale ale jest czarny obraz. Jeśli mogę w jakiś sposób mieć te kanały to jak je wyszukać. Dekoder to HD5000. Do tej pory kanały zawsze same wskakiwały ale z tego co zrozumiałem niektórzy posiadacze CP już te je mają. Chyba , że coś źle zrozumiałem. Dlatego też wytłumaczcie laikowi :) Pozdrawiam

W CP nie ma jeszcze tych kanałów na liście (w ofercie) i nie wiadomo kiedy będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Obecnie wszystko na tvp 1 HD , 2 HD to upscaling .

Nie wiem jak można PiSać takie rzeczy, które mają się nijak do rzeczywistości i sieją zamęt. Opole, dzisiejszy Ojciec Mateusz, wczorajsza Galeria, Na dobre i na złe, Ja to mam szczęście!, Aida... Jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie HD jak przekaz ma 6.5Mb max do TVP a oni ślą 12Mb ( od TVP ) po kablu ( do nadawcy jak emitel i N i Polsat ) to skąd wzieli 4Mb :shock:

 

kamer HD nie maja .

 

Chcesz HD to włącz na Astre na niemieckie FTA HD lub jak masz miskę 150cm sprawdź kanały BBC a nie wyskakuj tutaj z pseudo HD z Hotbirta ,już lepszą jakość jest z wozu transmisyjnego , przynajmniej obraz się nie maże ( przekaz na 33E wystarczy miska 80cm )

Porównanie na LCD bravia i plazma panasonic 42 cale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigcyc nie szpanuj tutaj kanalami niemieckimi i BBC HD :jupi: ,mam SKY TV i naprawde obraz z Opola(12Mb/s satka) oprocz dynamicznych scen, nie odbiega od programow SKY gdzie bitrate wacha sie od 12-do 18Mb/s (SKY SPORT 20Mb/s) nie ma strasznej przepasci jakby sie niektorym moglo wydawac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne w dokumencie przedstawionym przez TVP jest napisane że telewizja dostarcza sygnał do multicastów na stałym poziomie 12mb/s ,więc średni przekaz enki to swobodnie 8mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę za odniesienie programy z Astry ale taraz właśnie lecą filmy dosyć kiepskie.

Opole ponieważ leci na żywo nieco mnie jednak rozczarowuje.

Myślę,że właściwą dyskusję można będzie zacząć dopiero w piątek po meczu na Narodowym.

Tam najprawdopodobniej stoją teraz najlepsze kamery HD a nie w Opolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy myslicie ze UEFA

przyjechala ze swoimi kamerami i telebimami itd. :D realizacja i sprzedaz praw to wiadomo ze lezy w gestii Platiniego ale sprzęt wynajmuja od posrednikow firm i między innymi od TVP

 

ps.ciekawostka final euro ma byc w TVP HD w 3D :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem próbki TVP1 HD i TVP2 HD na szybszy serwer:

TVP12HD1.rar

TVP12HD2.rar[/quote

 

No,na pierwszym filmie wszystko jak należy to jest HD.Drugi mnie nie przekonuje tak bardzo.

Niestety teraz z Opola przez sat mam gorszy obraz.Brakuje detali i kontrastu obraz jest jakiś matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy myslicie ze UEFA

przyjechala ze swoimi kamerami i telebimami itd. :D realizacja i sprzedaz praw to wiadomo ze lezy w gestii Platiniego ale sprzęt wynajmuja od posrednikow firm i między innymi od TVP

 

ps.ciekawostka final euro ma byc w TVP HD w 3D :brawo:

 

Otóż Tvp do produkcji Euro 2012 nie ma nic. Żaden z wozów transmisyjnych nie będzie miał nic wspólnego z sygnałem międzynarodowym. Sygnał ten wyprodukują 4 firmy: Euro Media France oraz Studio Berlin Adlershof w Polsce, oraz dwie firmy z Wielkiej Brytanii: Arena Television i Telegenic na Ukrainie. Ta ostatnia na finał podstawi wóz 3D. Co do meczu Polska-Andora: Jedyny wóz HD jest w opolu i z tego względu nie było meczu w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...