Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PSY 1 - 16:9 (jakie proporcje nie wiem, ale w 100% wypełniają obraz 1920x1080 ;) )

PSY 2 - cinemascope, więc będą pasy na górze i dole w HD.

 

Pierwsza część będzie miała trochę słabszą jakość (ale oczywiście nieporównywalnie lepszą od tego, co leciało kiedyś czy było wydane na DVD, no i oczywiście będą w pełnym HD), ze względu na dość słaby negatyw, ale PSY 2 za to są naprawdę super (musiał Pasikowski po zrobieniu pierwszego filmu dostać większą kasę na drugi :) ). Choć jeśli chodzi o treść wolę część pierwszą.

 

Oba filmy zostały na nowo zeskanowane i zrekonstruowane (tak, tak nawet tak nowe produkcje trzeba rekonstruować) więc zasadniczo w tej wersji będą to premiery, bo w HD te filmy nie były emitowane nigdy (nie było takich kopii).

 

A i jeszcze mała uwaga, bo tak czytam sobie często dywagacje, że 1080i to nie jest prawdziwe HD, w przypadku skanu z taśmy filmowej (a więc jak na razie w przypadku większości produkcji kinowych) nie ma to najmniejszego znaczenia. Taki film w HD zapisywany jest w formacie 1080psf. Oznacza to materiał progresywny zapisany z przeplotem. Bo w tym przypadku oba półobrazy są częściami tej samej klatki filmowej i po złożeniu ich w całość przez TV są poprostu identyczne z obrazem progresywnym. Nigdy nie występuje tu przesunięcie pomiędzy półobrazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To komu tu wierzyć? Jaki jest w końcu format w TV 16:9 - 1,78:1 czy 1,85:1? Ja się upieram przy 1,78:1.

Jak to komu wierzyć? Rozsądkowi i matematyce. 16:9=1.78 i to ten format jest bez pasów.

Nie wiem czemu ma służyć przykład z forum hdtv. Ktoś tam walnął głupote i tye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Pawop. Czyli miałem rację.

Stawkę w HD można już było podziwiać w TVP2 HD, oczywiście jak ktoś odbiera MUX3, bo to co jest na satelicie, HD nazwać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To komu tu wierzyć? Jaki jest w końcu format w TV 16:9 - 1,78:1 czy 1,85:1? Ja się upieram przy 1,78:1.

Jak to komu wierzyć? Rozsądkowi i matematyce. 16:9=1.78 i to ten format jest bez pasów.

Nie wiem czemu ma służyć przykład z forum hdtv. Ktoś tam walnął głupote i tye.

Na pewno nie jest to głupota .

Na zagranicznym forum tez się pomylili?. Na pewno nie

http://translate.google.pl/translate?hl ... CFkQ7gEwAA

Każdy film w formacie 1,85:1 na ekranie telewizora panoramicznego jest na pełnym ekranie

Jeśli masz dvd to możesz sprawdzić jak wygląda to w praktyce. Mam filmy na dvd, przykładowo film angel-a jest w formacie 2,35:1. Ten film jest z czarnymi pasami na dole i góry ekranu . Każdy inny film w formacie 2,35:1. jest z pasami. Komedia delirious - majaki jest w formacie 1,85:1 , na ekranie telewizora panoramicznego film jest na pełnym ekranie.

Pomyliłem się tylko w jednym przypadku. Przed chwila sprawdziłem, film Ściągany na dvd jest w formacie 1,78:1 i tutaj tez jest film na pełnym ekranie. Na pełnym ekranie jest tez każdy film w formacie 1.85:1 które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od dzisiaj w przekazie satelitarnym zniknęło opóźnienie TVP2 HD w stosunku do TVP2 SD. Do tej pory przekaz TVP2 HD z transpondera CP był opóźniony o kilka sekund w stosunku do przekazu TVP2 SD z transpondera C+. Teraz oba przekazy idą mniej więcej jednocześnie.

 

Tak poza tym mam wrażenie, że trochę się poprawiła jakość obrazu TVP2 HD :jupi: Bitrate nadal jest nie za wysoki, ale mimo wszystko obraz wygląda lepiej. Oglądam w tej chwili film "Płonąca pułapka", jest w nim wiele dynamicznych scen, ale nie ma takiej pikselozy jak była do tej pory :brawo: Chyba Cyfrowy Polsat dostaje już TVP2 HD przez światłowód, a nie z DVB-T, jak podobno było do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Rzeczywiście, logo i oznaczenie jest o wiele wyraźniejsze, choć masa pikseli wciąż się kręci wkoło. Szkoda, że dopiero teraz, a nie przed Igrzyskami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas emisji filmu "Ostateczny termin" jakość TVP2 HD na satelicie widocznie była lepsza. Po pierwsze kopia filmu była na 100% w HD. Druga sprawa to zmiana parametrów przekazu, najprawdopodobniej zmieniono dosył, a może urządzenia nadawcze. Nie ma już widocznego opóźnienia co do TVP2 SD z satelity. Ujawnia się niestety jeszcze słaby bitrate, ale wizualnie jest dużo lepiej, nie ma już tak ogromnej pikselozy. Tak jak wspomniał Peter Parker logo i oznaczenie wiekowe jest obecnie wyraźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem stronę wcześniej.

Psy - HD 16:9

Psy2 - ostatnia krew - HD CinemaScope 2,40:1

 

Oba filmy na nowo zeskanowane w HD i poddane rekonstrukcji obrazu i dźwięku. A jeśli ktoś zadaje pytanie, co tu w nowych filmach rekonstruować, to nigdy nie widział negatywu po 20 latach, nawet leżącego w idealnych warunkach (polecam BluRay z filmem Szczęki - też nie tak starym - i materiał o rekonstrukcji tego filmu, tam widać jak dużo pracy to wymaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka poprawa jakości TVP2 HD była obserwowana tylko w dniach 15-17 sierpnia! Od 18 sierpnia znowu jest źle. Poprawa jakości była spowodowana prawdopodobnie innym dosyłem, bo w tych dniach przekaz TVP2 HD nie był opóźniony w stosunku do TVP2 SD z transpondera Cyfry+. Przed 15 sierpnia między wersją SD a HD występowało opóźnienie około 8 sekund, teraz znowu tak jest.

 

Skąd Cyfrowy Polsat pobiera TVP2 HD i skąd pobierał w dniach 15-17 sierpnia, o tym nikt nigdy oficjalnie nie informował. O pobieraniu z DVB-T to są plotki internautów, choć mogą być prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że TVP oszczędzając zakupiła prawa do emisji tylko w jakości SD co uważam za głupie bo po co było uruchamiać TVP1 i TVP2 w HD skoro większość to sztucznie polepszane SD, zresztą gdzieś pisano na innych forach o tym lecz to informacje nieoficjalne jak narazie. Wiadomo że starych materiałów nie da się emitować w HD skoro nie były tak nagrane ale nowsze takie jak relacje na żywo, filmy, serwisy informacyjne już przecież tak lecz w wielu przypadkach tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ci kilka dni temu odpisałem, nikt nigdy oficjalnie się nie wypowiedział o sposobie dosyłu TVP2 HD do CP, więc możemy tylko się tego domyślać i nic więcej. TVP2 HD dalej jest opóźniony do TVP2 SD o okołó 7-8 sekund. Jakość jest taka sama jak przed 15.08, nic się nie zmieniło. Jeśli coś się zmieni w tej kwestii, na pewno ktoś to tutaj na forum odnotuje, więc nie musisz pytać co kilka dni :smile:

 

Już czas najwyższy, żeby C+ i n zadbały u siebie o dobrą jakość TVP2 HD wrzucając go na własny transponder. To już nie jest kanał testowy (jak podobno uważa Cyfra+) i nigdy tak naprawdę testowym nie był, żeby go tak po macoszemu traktować. TVP2 HD to kanał oficjalny, który będzie miał teraz nawet większe znaczenie od TVP HD (bo TVP HD jak wiadomo nieco zmienia od jesieni swoją formułę i będzie teraz kanałem powtórkowym, nadającym programy i seriale Jedynki i Dwójki z kilkugodzinnym poślizgiem, a nie na żywo jak do tej pory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...