Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Jakość TVP1 HD jest przyzwoita. Bitrate na poziomie conajmniej 10 MBit/s to norma na tym kanale. Ale TVP2 HD z bitrate na poziomie 4-6 MBit/s to jakaś kpina. Właściwie TVP2 HD od TVP2 SD odróżnia tylko mniejsze logo ze znaczkiem HD i minimalnie lepsza rozdzielczość. Jeśli jutro mecz Rosja - Czechy ma lecieć z taką jakością, to ja dziękuję za takie HD. Abonenci Cyfrowego Polsatu - nie macie co płakać z powodu braku TVP1 HD i TVP2 HD, bo jakość publicznej "dwójki" w HD jest tragiczna, jak dla mnie. A TVP1 HD możecie sobie oglądać w DVB-T, bo zasięg MUX-1 obejmuje prawie cały kraj.

Chyba na odwrót kolego. TVP1 HD ma bitrate 6.5 a TVP2 HD 10. To nawet oczywiste, bo w MUX1 jest 6 SD i HD a w MUX3 5 SD i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boogeyman, ja miałem na myśli jakość TVP1 HD i TVP2 HD na satelicie. Z naziemnej odbieram tylko TVP1 HD, bo jestem w zasięgu MUX-1 i MUX-2, więc nie mam możliwości porównania jakości tych kanałów w DVB-T. Poza tym TVP1 HD w DVB-T odbieram na Sony Bravia, w którym nie mogę srawdzić wartości bitrate. Na pierwszy rzut oka jednak jakość TVP1 HD z satelity jest lepsza niż w DVB-T, co by potwierdzało to co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o to nieszczęsne kaszetowanie. Czy naprawdę problemem jest przeskalować materiał 4/3 tak aby nie było pasów u dołu i u góry a zostawic tylko z boków? Przecież materiał nagrany w 720 jest upscalowany do 1080 jakoś się da, a nie są dodawane paski z każdej strony. Moim zdaniem nadawanie obrazu wielkości znaczka pocztowego jest bez sensu, nie wspomnę jak to wygląda na crt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wiadomości, Teleexpress i Panorama są nadawane w SD a nie w HD. Czy to są duże koszty nadawania, czy brak sprzętu. Może ktoś wie?

A nie nadają HD dlatego,że koszty dość wysokie na koszt około 100 kamer które by nagrywały na to wychodzi brak pieniedzy zwłaszcza z abonamentu RTV coraz mniej ludzi płaci.Jedynie dodam ,że TVN planuje na Jesień nadawanie Faktów w jakości HD z nowego z studiadodam jeszcze,że od kilkunastu miesiecy już nagrywa materiały takim podobnym stylu jak miało miejsce za czasów emitowania 16:9 na TVN24 tyle że niewidać testów ale widać lepszej jakości programy nagrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomości były dzisiaj dobrej jakości, ale na co zwróciłem uwagę dzisiaj to na sporcie gdy prowadzący rozmawiał z kimś tam przy stadionie narodowym to w momencie gdy byli tak razem obok siebie ułożeni (nie wiem jak to wytłumaczyć) to twarz prowadzącego były masakrycznie rozmazana natomiast twarz tego gościa koło stadionu była bardzo widoczna jakby w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomości były dzisiaj dobrej jakości, ale na co zwróciłem uwagę dzisiaj to na sporcie gdy prowadzący rozmawiał z kimś tam przy stadionie narodowym to w momencie gdy byli tak razem obok siebie ułożeni (nie wiem jak to wytłumaczyć) to twarz prowadzącego były masakrycznie rozmazana natomiast twarz tego gościa koło stadionu była bardzo widoczna jakby w HD.

tak to normalka ze studia obraz jest z: radzieckich kamer SD: a ze stadionu z wyporzyczonych kamer HD :D dlatego takie masakryczne obrazki wychodzą i powinni unikac takich ujęc bo tylko sobie wstyd robią

ps.juz z tym abonamentem nie pitolcie tak ze ludzie nie placą i maja bide,TVP bierze gruba kase za reklamy tylko zamiast zakupuc troche sprzętu HD to kaska leci na prezesow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 6 megabitów to ma TVP 2 HD z transpondera Polsatu, tu aż takiej różnicy w bitrate nie ma. TVP1 HD i TVP HD są mniej więcej porównywalne, więc większej różnicy nie odczujesz.

 

Edit: o mam dane jak leciało Opole:

TVP1 HD - 12137 kb/sek screen: http://www.ufast.eu/pics/3546281opole.png

TVP HD - 9705 kb/sek http://www.ufast.eu/pics/499229tvphd.png

Audio oczywiście stereo 384kb/sek na obu i można zmienić na DD+

według mnie wielkiej różnicy nie widać.

 

Za to mając do wyboru mecz na TVP 2 HD i na TVP HD - zdecydowanie oglądaj na zwykłym TVP HD, bo ten pierwszy z satelity jest hm.. mizerny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...