Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że telewizja publiczna rozpoczęła emisję HD i to od razu na dwóch kanałach ,wiadomo początki są trudne .Super by w HD wyglądało TVP Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wiadomości na TVP i usłyszałem że oba kanały są w HD w naziemnej tv za darmo.

Nie znam się za bardzo na tych sprawach więc co muszę mieć/zrobić żeby odbierać te kanały w HD?

Mam Cyfre+ i dekoder Pace PVR, czy wystarczy podłączyć kablem antenowym dekoder i tv i wszystko będzie działać?

Musisz posiadać TV z tunerem DVB-T MPEG 4 HD lub tuner DVB-T MPEG4 HD - obaj zgodne ze standardem DVB-T w Polsce no i odbierać sygnał z najbliższego lub dowolnego nadajnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja będzie tylko w kablówkach i w systemie wewnętrznym TVP :).

W N na kartę też będzie rewelacja?

 

Nic mi o tym nie wiadomo. Podejrzewam, że będzie podobna jak w NTC.

 

Oglądałem wiadomości na TVP i usłyszałem że oba kanały są w HD w naziemnej tv za darmo.

Nie znam się za bardzo na tych sprawach więc co muszę mieć/zrobić żeby odbierać te kanały w HD?

Mam Cyfre+ i dekoder Pace PVR, czy wystarczy podłączyć kablem antenowym dekoder i tv i wszystko będzie działać?

 

Aby odbierać TVP 1 HD i TVP 2 HD z NTC musisz mieć tv lub tuner przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T MPEG4, obsługujący kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odbierać TVP 1 HD i TVP 2 HD z NTC musisz mieć tv lub tuner przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T MPEG4, obsługujący kanały HD.

Tak jak wcześniej pisałem mam tuner pace pvr od cyfry i z tego co mi wiadomo to ma te DVB-T, TV też na pewno ma DVB-T.

Więc teraz żebym mógł odbierać naziemną tv muszę to jakoś podłączyć, nie wiem czy to wystarczy podłączyć zwykłym kablem antenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Jeśli masz w Pace PVR HD tuner DVB-T (od jakiegoś czasu Cyfra daje te tunery pozbawione DVB-T), to wystarczy zwykła antena. W zależności od tego gdzie mieszkasz będziesz mógł odebrać nawet 22 kanały. Sprawdzić zasięg możesz na stronach http://emitel.pl/ oraz http://cyfryzacja.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odbierać TVP 1 HD i TVP 2 HD z NTC musisz mieć tv lub tuner przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T MPEG4, obsługujący kanały HD.

Tak jak wcześniej pisałem mam tuner pace pvr od cyfry i z tego co mi wiadomo to ma te DVB-T, TV też na pewno ma DVB-T.

Więc teraz żebym mógł odbierać naziemną tv muszę to jakoś podłączyć, nie wiem czy to wystarczy podłączyć zwykłym kablem antenowym?

 

Jeśli tv odbiera DVB-T MPEG4 to po prostu podłącz antenę do telewizora i będziesz miał NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowmat - tak jak pisali wyżej - jeśli masz DVB-T w dekoderze to podłączasz antenę do dekodera,... uaktualnienie... i już. Natomiast Cyfra+ już ma TVP1HD przez SAT, więc jeśli masz w Cyfrze wykupioną opcję HD to możesz sobie mecze na TVP1 oglądać w HD zarówno przez naziemną (DVB-T) jak i SAT (DVB-S) :smile: . No i na TVP-HD też będą mecze na żywo: http://tvpinfo.cba.pl/news.php

...po podłączeniu ustawiasz na 1szy kanał - TVP1 (zwykły, nie HD). Robisz przez menu aktualizację dekodera i listy kanałów, restart, uaktualnienie ...i już masz TVP1HD :brawo: (w dekoderach Cyfry na kanałach pomiędzy 250 a 252) i ew,TVP2HD, ale (tak jak pisał @Peter Parker) wszytko zależy, czy jesteś w zasięgu DVB-T. Naziemną będziesz miał na kanałach powyżej 900 (TVP1HD, TVP2HD i TVN-HD). No i oczywiście podłączenie do TV przez HDMI...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko dlugo tak jeszcze będziecie zrzędzic,samo bitrate 12Mb/s nie wystarczy 90% kamer w TVP nie jest jeszcze HD!!! to kwestia kilku lat zanim przejdą na 100% HD ,tvn i polsat tez nie od razu mialy wszystko w HD początki są niestety przykre,docolowo uruchomienie pasma HD w tvp mialo sluzyc na początku jedynie przekazą HD z EURO tam bedzie sprzęt HD firm zewnętrznych i nie ma się o co martwic ,a panoramy teleexpresy i wiadomosci dluuuugo jeszczę będą SD i tak samo będzie z filmami zakupionymi przez tvp w wersji SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie chodzi o zrzędzenie tylko nawet w SD jest tragedia. Wszystko jakieś rozmyte i widac mnóstwo artefaktów. Teleexpress przy Panoramie to jest cudo. Ale też dziwi mnie zachowanie TVP, że takie sztandarowe punkty ramówki TVP jak M jak miłość, Jaka to melodia czy Jeden z dziesięciu nadal są kręcone w SD. Teraz leci Klan i niby to HD, ale też nie bardzo, bo do Galerii, która leciała przed nim się nie umywa. Wygląda mi to na 720p skalowane do 1080i, ale głowy nie dam. Tak więc jeszcze dużo dużo przed TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu uśredniając sporo lepsza niż w SD, i to zarówno na TVP1 jak i TVP2, już ktoś to podawał ale powtórzę, aby znaleźć TVP2HD trzeba w Telewizorach Panasonic z wewnętrzny tunerem DVB-S i modułem którejś platformy, w menu strojenia ręcznego ustawić częstotliwość transpondera na 12265, polaryzacja Pionowa, ID usługi wpisać 3106, reszta na auto i Zacznij skanowanie. TVP2HD znajdzie pod trochę dziwną nazwą Usługi nazywane........, zapisać zmiany i mamy TVP2HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pansonica z DVB-S i nie musiałem nic ustawiać ręcznie (ani DVB-T ani DVB-S) - przeskanowałem kanały (automatycznie) - i już.

A co do HD w TVP to ...no właśnie... - będziemy płacić abonament to może HD w TVP będzie prędzej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@valdir. Oczywiście rozmawiamy o DVB-T :read: . Bo 1-ka w HD jest już w Cyfrze, ale jeszcze nie 2ka.

...Natomiast Cyfra+ już ma TVP1HD przez SAT...
Natomiast DVB-T - to zależy gdzie jesteś: u mnie, w Warszawie i pod Warszawą jest na NW 08 LOD - kanał 55 - 746MHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko dlugo tak jeszcze będziecie zrzędzic,samo bitrate 12Mb/s nie wystarczy 90% kamer w TVP nie jest jeszcze HD!!! to kwestia kilku lat zanim przejdą na 100% HD ,tvn i polsat tez nie od razu mialy wszystko w HD początki są niestety przykre,docolowo uruchomienie pasma HD w tvp mialo sluzyc na początku jedynie przekazą HD z EURO tam bedzie sprzęt HD firm zewnętrznych i nie ma się o co martwic ,a panoramy teleexpresy i wiadomosci dluuuugo jeszczę będą SD i tak samo będzie z filmami zakupionymi przez tvp w wersji SD

 

Panorama, Teleexpress i Agrobiznes nawet w SD wyglądają tragicznie, a co dopiero mówić o HD. Nam tu chodzi na razie o dobrą jakość SD, bo jak na razie od lutego 2011 te trzy programy informacyjne TVP cały czas mają okropną jakość. Na HD trzeba będzie na pewno poczekać. A z filmami w 1/2 w HD nie jest tak źle, już 2-3 można było do tej pory zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę dziwne i chyba nie w porządku ze strony platformy C, w TNK HD TVP2HD odbiera, jest odkodowane, problem był tylko z wyszukaniem kanału przez tuner czy tuner w odbiorniku TV bo niestety nie wprowadzono dla TVP2HD nazwy czyli ID, ale w Panasonicach można sobie z tym poradzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Panasie GW20 niby ręcznie znalazło mi kanał TVP2hd o nazwie Usługi nazwane przez użytkownika.... Z tym że tak jak u kolegi voitek kanał zakodowany. Narazie trzeba czekać aż poprawnie zostanie nazwany to chyba jedyna rozwiązanie dla połączenia tv+aston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...