Skocz do zawartości

Cyfra+ na PC


F670ES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post tak więc WITAM wszystkich serdecznie. Jeżeli chodzi o SAT to średnio ogarniam co i jak...staram się wdrążyć w temat ale czasu niestety za mało żeby to wszystko przeczytać.

 

Posiadam Cyfrę+ (pakiet podstawowy + Canal+ w HD), splitter SmartWi i 3 karty do splittera. W jednym z pomieszczeń chciałbym odtwarzać Cyfrę+ (wraz z kanałami HD) na monitorze komputera (23" z wejściami 2 x DVI-D z HDCP, Display Port). Zależy mi też na nagrywaniu i możliwości późniejszego odtworzenia filmu na PC. I tu moje pytanie, która z poniższych opcji będzie lepszym rozwiązaniem :

 

1. Karta DVB-S2 na PCI - jaką kartę moglibyście polecić i czy będzie w ogóle współpracowała z kartą od splittera SmartWi ?

2. Zwykły tuner do tv z możliwością nagrywania na USB podłączony do monitora poprzez kabel HDMI/DVI, a dźwięk podłączony do wzmacniacza. Tutaj mam pytanko : czy nagrane filmy na USB odtworzę potem bez problemu na PC bez żadnego dodatkowego grzebania ?

 

Skłaniam się bardziej ku karcie DVB-S2 na PCI , gdyż tuner tv podłączony do monitora to dodatkowe pudło na biurku i dodatkowe kable. Martwi mnie tylko ta współpraca takiej karty z kartą od splittera i generalne działanie (szybkość, stabilność). Dodam, że nie zależy mi na tym aby móc jednocześnie na monitorze oglądać film i wykonywać inne działania. Sterowanie oczywiście z pilota.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie osobny tuner jest dodatkowym pudełkiem, ale za to masz mniej problemów z konfiguracją. Zwykle tunery nagrywają do formatu TS, czyli czysty strumień bez obróbki z kompletem dodatkowych ścieżek dźwiękowych i napisami, uważaj tylko przy zakupie na model, przykładowo nowe Fergusony Ariva nagrywają materiał z kanałów kodowanych jako zakodowany i wtedy faktycznie nagrań na PC nie obejrzysz...

 

Jeśli zdecydujesz się na kartę DVB, to konfiguracja wymaga trochę wysiłku. Najłatwiej może być z Anysee E7 PS2 Plus (model wewnętrzny), bo ma czytnik wbudowany od razu. Soft nie powala na kolana, EPG kuleje, ale w sumie przynajmniej "działa z kopa", nie urządzenie nie powinno wymagać dodatkowych cudów przy instalacji. Pilot jest i ma działać też po instalacji.

 

Sam czytnik można w zasadzie dorzucić do każdego innego produktu - wystarcza Phoenix (może być na USB), ale wtedy zwykle kwestią oprogramowania musisz zająć się samodzielnie. Soft musi obsługiwać wtyczki MDAPI (DVBViewer może być niezły, ale uruchomienie MDAPI kiedyś wymagało kombinowania, a teraz nie wiem, czy w ogóle jest możliwe, jeśli nie, to może także płatny ProgDVB? Albo darmowy SmartDVB?) Działanie ze splitterem jest OK, u mnie przykładowo mam Phoenixa spiętego z Prof7301 i chodzi mi to na splitterze RFLink100. Różnie bywa ze stabilnością, Prof może się nie sprawdzić na długodystansowe oglądanie, może coś od TBS, przykładowo model 6922: http://recreo.info/index.php?p32,tbs-6922-pci-e-dvb-s2 ale to jeśli zdecydujesz się na najbardziej "hardkorową" opcję samodzielnej konfiguracji wszystkiego, skreślając osobny tuner i Anysee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakieś bardziej zaawansowane grzebanie w programach, żeby to wszystko działało to raczej odpada. Rozumiem, że Anysee E7 PS2 Plus odczyta kartę splittera ? Jeżeli już miałbym kupować kartę na PCI to taką ze zintegrowanym czytnikiem żeby to razem zamknąć w obudowie PC i ograniczyć kable. I jak z szybkością działania i stabilnością takiego Anysee ?

Trochę zmartwiłeś mnie tymi Fergusonami, bo w przypadku jakby padło na zwykły tuner to byłem zdecydowany na Arive 120 Combo. Czy ta Ariva 120 też nagrywa materiał zakodowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergusony: musisz zerknąć na forum, bo niestety nie kojarzę które modele nagrywają materiał jako FTA, a które jako kodowany, mylą mi się ich modele. Na pewno jedna z serii (ta najnowsza, na nowym procesorze) nagrywa kanały kodowane jako pliki zaszyfrowane.

 

Jeśli bardziej zaawansowane grzebanie odpada, to pozostaje Anysee. Karty splittera czyta (aczkolwiek nigdy nie wiadomo, czy nie trafi się jakiś splitter, który akurat z Anysee nie działa, SmartWi nie sprawdzałem, nie mam). Czytnik ma zintegrowany. Jedyna istotna sprawa - karta jest wewnętrzna, ale wykorzystuje PCI Express tylko jako mocowanie. Podłącza się urządzenie do portu USB prosto na płytę główną, więc musisz mieć wolne czteropinowe USB na płycie, stosowny kabelek jest w zestawie. Działanie jest OK, stabilność raczej też, ale zawsze trzeba mieć na uwadze, że karty DVB jako urządzenia działające w zależności od reszty hardware w komputerze mogą się z czymś nie dogadać i wtedy jest zgrzyt, w razie czego upewnij się przy zakupie co do ew. zwrotu.

 

W każdym razie jak pisałem wyżej - najmniej problemowy przy konfiguracji jest jednak osobny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry,

 

Bardzo proszę o doradzenie mi rozwiązania.

 

Obecnie mam antenę satelitarną z dwoma LNB (ale jedno jest nieużywane i ciągnięcie drugiego kabla byłoby uciążliwe), dekoder Pace SD z 2008 roku, kartę Cyfry Plus i telewizor Samsung 40C6710 (który ma dekoder Sat z CI, którego na razie nie używam).

 

Chciałbym oprócz tego móc odbierać i nagrywać programy TV na laptopie z Windows (lub z Linuksem lub tablecie z Androidem; jest mi to obojętne). Chciałbym móc programować nagrywanie kilku programów z różnych kanałów tv z wyprzedzeniem.

 

Nie zależy mi na oglądaniu jednocześnie na telewizorze i oglądaniu/nagrywaniu na laptopie, choć byłoby to interesujące, gdyby nie zwiększało drastycznie kosztów.

 

Jaki sprzęt i software powinienem kupić, żeby to działało?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mielibyśmy iść po kosztach, to po najniższej linii oporu:

 

Opcja 1: karta przechwytująca do PC (są na USB)

 

W Pace DSR 2221 (bo chyba tego masz) są dwa wyjścia Euro. Będzie potrzebny przewód Euro-Cinch (być może dłuższy, zależy jak daleko do PC). Karty są na USB, mają Cinch na wejściu. Obraz leci w SD z jakością gorszą niż w oryginale (bo przesył w formie analogowej). Nagrywasz to, co oglądasz na Pace, bez rezerwacji. Koszt będzie spokojnie poniżej 100 PLN, może nawet poniżej 50 PLN, zależy od modelu grabbera, jaki wybierzesz.

 

Opcja 2: karta satelitarna do laptopa (na USB)

 

Karta satelitarna na USB będzie droższa, trudno będzie znaleźć cokolwiek nowego poniżej 200 PLN. Karta musi dostać sygnał z anteny satelitarnej po kablu koncentrycznym jak tuner. Jeśli nie masz możliwości ciągnięcia drugiego przewodu (ma być od tego samego konwertera - Twin, nie od innego na zezie, bo nie odbierze tego co trzeba), to skończy się na konieczności przepinania kabla między komputerem, a Pace, co nie będzie wygodne. Rezerwacja nagrań zależy od użytego oprogramowania, jest trochę rozwiązań darmowych, ale średnich, trochę płatnych. Działanie może być też zależne od tego, czy pobierze się EPG - bez tego trzeba będzie wpisywać datę i czas rezerwacji ręcznie. Być może sprawdziłby się tu DVBViewer (pod Windows).

 

Nagrania są w jakości bezstratnej - zapisywany jest strumień 1:1 z satelity bez konwersji (format TS). Rezerwować można wiele kanałów, ale jedna karta satelitarna jest jak jedna głowica w tunerze - nagrania z kilku kanałów z różnych częstotliwości, jeśli będą ustawione na ten sam czas - nie zostaną zrealizowane. Można nagrywać wiele kanałów, ale z jednej częstotliwości wybranej w danej chwili. Jeśli miałoby dać się z dwóch - konieczny kolejny przewód z anteny (i wymiana konwertera na Quad) i zakup jeszcze jednej karty satelitarnej.

 

To nie koniec problemów - aby móc korzystać z CYFRY+ konieczna jest albo karta satelitarna do PC z gniazdem CI + stosowny moduł CAM (np. AstonCrypt - ok. 300 zł dodatkowo, koszt samej karty ok. 100 PLN w górę) lub przynajmniej czytnik Phoenix na USB (taniej - wyjdzie jakieś 50-100 PLN, ale konfiguracja trudniejsza). Kartę CYFRY+ można albo przekładać (mało wygodne, ale bezpłatne) albo zaopatrzyć się w splitter kart (są przewodowe lub bezprzewodowe, koszt zapewne od 150 do 300 PLN dodatkowo).

 

Łączny koszt wszystkiego może być ciężko zamknąć w 500 PLN w opcji najtańszej, a 1000 PLN w opcji najdroższej, ale liczę na oko, nie bardzo mam teraz możliwość skontrolowania precyzyjnie cen wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...