Skocz do zawartości

dvb-s + dvb-t


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

..planuje podlaczyc tv naziemna do mojego multiswitch'a do ktorego mam juz dvb-s podlaczone.. w jednym pokoju telewizja naziemna bedzie odbierana analogowo w drugim pokoju za pomoca arivy 120combo ..wiem ze beda konieczne te gniazda koncowe rtv-sat.. moje pytanie brzmi: czy i w ktorym miejscu bedzie konieczny zasilacz do wzmacniaczy antenowych? bo w jednym watku tutaj na forum wyczytalem cos takiego ze zasilacz wbudowany w odbiorniku dvb-t moze zastapic ten zasilacz oddzielnie wtykany do gniazdka :D

Moze dodam jeszcze ze do odbioru tv naziemnej mam (wybaczcie prosze ale nie znam fachowej nazwy ) antene szerokopasmowa..

 

 

wybaczcie za takie glupie pytanie.. ale jakos nie wiem jak to rozwiazac..

 

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy i w ktorym miejscu bedzie konieczny zasilacz do wzmacniaczy antenowych?
Jak już, to przed wejściem do multiswitcha.

 

wyczytalem cos takiego ze zasilacz wbudowany w odbiorniku dvb-t moze zastapic ten zasilacz oddzielnie wtykany do gniazdka
Tak, jeśli przedwzmacniacz może pracować z napięciem 5V i jest to podłączone bezpośrednio. Tutaj masz gniazda i inny osprzęt, który zasilania z tunera nie przepuści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike

 

Jeśli kupisz multiswitch z zasilaniem toru TV naziemnej, to zasilacz nie będzie potrzebny, jeśli kupisz ze wzmocnieniem TV naziemnej to nawet przedwzmacniacza nie będziesz musiał montować. Pamiętaj też że każdy multiswitch musi być zasilany z gniazda 110 lub 220V. Więc do miejsca instalacji multiswitcha i tak musisz podciągnąć prąd. Ważne też jest też gdzie mieszkasz. Jeśli sygnał w twojej okolicy nie wymaga wzmocnienia a ty go wzmocnisz doprowadzisz do przesterowania tranzystorów toru naziemnego i działanie multiswitcha będzie zakłócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dziekuje za pomoc :) ..okazalo sie ze switch zasila antene i dodatkowy zasilacz nie jest potrzebny..

 

teraz mam kolejny problem.. posiadam dwie anteny ktore sa ustawione prostopadle do siebie.. na jednej z nich odbieram mux 2 z Katowic a na drugiej mux 1 z Wisly..

Moje pytanie brzmi: jako ze do multiswitcha nie da sie podlaczyc dwoch oddzielnych przewodow z dwoch anten, czym moge przed wejsciem je polaczyc? zwrotnica? (jesli tak to jaka polecacie..) i czy w ogole takie rozwiazanie ma sens? czy przez to pogorszy sie sygnal czy cos w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

...zeby nie zasmiecac forum..

 

prosze o pomoc bo mam taki dziwny problem..

 

..mam instalacje dvb-t + dvb-s polaczona multiswitchem.. w jednym pokoju za pomoca arivy 120 combo odbieram bez problemu programy z k62, z lekkimi zakloceniami z k38 i wieczorem z k49.. natomiast w drugim pokoju na arivie t65 odbieram tylko mux nadajacy na kanale 62.. czy za taka sytuacje moze byc kabel koncentryczny odpowiedzialny? albo moze ma cos innego na to wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalację do obydwu pomieszczeń masz wykonaną z takiego samego kabla i użyte takie same gniazda teoretycznie sygnał w gniazdach powinien być też podobny. Na początek proponuję zamienić dekodery miejscami i sprawdzić odbiór, być może mają one różną czułość głowicy dvb-t. Ważna jest też jakość wykonania samego połączenia gniazdo - dekoder, gotowe kable połączeniowe kupowane w sklepach są różnej jakości, spróbuj przełożyć kabel z tego dekodera, który lepiej odbiera do drugiego. Kolejna rzecz, którą można wykluczyć to problem z multiswitchem zamieniając kable biegnące do pokoi na jego wyjściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...