Skocz do zawartości

Sport w zagranicznej telewizji


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ten kanał CANALE 5 również nie jest dostępny na Astrze ani HB ? Jeśli nie to może ktoś ma jakąś krótką instrukcję (ustawienie anteny i wyszukanie kanału) w jak najprostszy sposób, żeby złapać kanał z transmisją PSG - FC Barcelona z talerza Polsatu (mam osobny dekoder do satelity) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kanał CANALE 5 również nie jest dostępny na Astrze ani HB ? Jeśli nie to może ktoś ma jakąś krótką instrukcję (ustawienie anteny i wyszukanie kanału) w jak najprostszy sposób, żeby złapać kanał z transmisją PSG - FC Barcelona z talerza Polsatu (mam osobny dekoder do satelity) ?

Canale 5 jest zakodowany na HB i do jego odbioru potrzebna jest karta TivuSat. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18.00 na Super Tennis HD transmisja z turnieju WTA w Dausze. 

Ze względu na niekorzystną pogodę w Qatarze, turniej może zostać dziś zawieszony.

WTA_1.png

 

 

Komunikat

"Play delayed due to rain"  co oznacza opóźnienie spowodowane opadami deszczu.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te kanały nie nadają na Astrze ani na Hot Bird.

Są to kanały głównie z pozycji satelitarnych 42e, 46e, 53e - trzeba po prostu śledzić ten wątek cały czas ponieważ te kanały pokazują ciekawe rozgrywki już od wielu lat i cały czas są tutaj zamieszczane.

Na 100% mecz Benfica - Borussia będzie transmitowany FTA z Eutelsat 9 E (wiązka Nord & Baltic).

A na jakim kanale z Eutelsat 9E ?, bo właśnie przeskanowałem i sporo kanałów mi wyszukało.

Edytowane przez tomek992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych kanałów jest dostępny na Astrze lub HB czy trzeba przestawić antenę, bo na Astrze przy automatycznym wyszukaniu nie znalazło mi żadnego z tych kanałów (a wyszukało ponad tysiąc) ?

Niestety jak jesteś zainteresowany sportem FTA to to bardzo egzotyczne pozycje i do tego duża antena.Zezy raczej nie mają sensu więc tylko obrotnica lub siłownik i myślę że minimum to antena 120 szczególnie na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz antenę?Jak ustawiona na HB czy Astrę to na bank nie wyszukujesz 9E.A Turksat to już z anteną trzeba jechać daleko za astrą o ponad 22 stopnie.Edit Żeby to jakoś zobrazować wpisz swoja lokalizację ustaw ta satelitę i zobacz jak to wygląda http://www.dishpointer.com/

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam ustawioną na Astre, bo odbieram ZDF HD i inne niemieckie kanały. Talerz mam z Polsatu średnica około 60-70 cm i do tego dekoder Opticum XS65. Jeśli jest potrzeba to przekieruję antenę ręcznie tylko podpowiedzcie w którą stronę i na jakim satelicie szukać. Wolałbym złapać kanał z meczem PSG - Barcelona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki obecnie ma sygnał Turksat kiedyś było dość słabo.W linku który podałem wszystko będziesz miał podane tylko musisz wszystko odszukać.@robsat też obstawiam że będą bardzo duże problemy by trafić aż na tak odległe pozycje.HB i Astrę to pestka ale z innymi już nie jest tak wesoło bo dochodzie skręt konwertera i dodatkowo antena góra dół.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz link! tam masz zobrazowane na co się porywasz to nie jest zwykłe przesunięcie w bok o kilka centymetrów.

 

Wpisałem sobie w linku już mniej więcej wiem jaki kierunek, tylko przy tej średnicy jest sens próbować przestawiać ? (wcześniej jedyne przestawienie anteny jakie robiłem to z HB na Astrę)

Edytowane przez tomek992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turksat 42E ma dość mocny sygnał nawet bym powiedział, że porównywalny z HB a nawet i mocniejszy a kanał TRT1 HD bez problemu zaświeci na 80 cm.

Dishpointer pokaże ci wskazówkę w którą stronę i miejsce nakierować antenę a ja podpowiem tylko, że antena powinna być pochylona lekko w dół i konwerter o 2 lub 3 podziałki w prawo.

To narzędzie Ci pomoże http://www.satlex.net/pl/azel_calc-params.html?satlo=42.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=50.87%2C20.70&la=50.87&lo=20.70&country_code=pl&diam_w=75&diam_h=80

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę bo ma od dłuższego czasu uszkodzony siłownik i nie wiem jak obecnie nadaje Turksat.Jaką masz antenę?Z dopiskiem HD?@robsat CP nie ma w ofercie z tego co wiem 80 są tylko 70 te z dopiskiem HD lub stare 60.Ja nie dałem rady trafić w inne satelity poza Astrą HB i 16E ale nie ustawiałem pochylenia a to chyba wystarczy by trafić w satelitę.Podobno najlepiej ustawić pochylenie ze strony z linku i wtedy można trafić.Nie praktykowałem ale tak słyszałem a trochę za zimno by po testować  na mniejszej 80 to 120 nie przesunę bo siłownik blokuje.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z ustawieniem na Turksat 42E i Eutelsat 9E, ale niestety siła sygnału miałem maksymalnie 45/100, a przy takim ustawieniu nic nie wyszukuje. Może trzeba przestawić to bardziej fachowo niż samo przesunięcie anteny, ale dzisiaj już za późno. Wróciłem z ustawieniem anteny na Astrę tylko mógłby mi ktoś powiedzieć czy ZDF HD w tym momencie jest zakodowany ? czy popsułem sobie ustawienie Astry, bo Das Erste HD działa, a na ZDF mam napis zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benfica - Borussia na kanałach NLO (9e?), 2 TV Gruzja(*), Idman Azerbejdzan (*).

PSG - FC Barcelona na kanałach Varzish HD, Match TV, TRT HD, 1 TV Gruzja(*), RTRS(*), Rah e Farda(42e?),  AzTV(*) .

 

(*) W czasie meczu kanał może być szyfrowany

 

Warto też zerknąć na Intelsat 33 (60e) gdzie nadają Bułgarskie kanały BNT 1, BNT 2, BNT HD.

 

 

Ja tam widzę FTA PSG - Barcelona na Varzish HD, TRT HD, Match TV oraz Rah-e-Farda :wink: .

Gruzinskie kanały zostały zaszyfrowane dużo wcześniej przed meczem .

Benfika- Borussia 100% na kanale NLO TV z 9E :brawo:

 

Kto sprawdzi 60E?

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...