Skocz do zawartości
  • 0

Dziwna sprawa: HB13 i… Asiasat2c na monobloku 6◦


Marcin2700
 Udostępnij

Pytanie

Uruchomiłem niedawno cyfrową telewizję satelitarną na następującym sprzęcie:

Monoblock INVERTO - IDLB-TWNM21-MNOO6-8PP

Tuner Ferguson AF3018SE

Stara antena jeszcze z satelity analogowego o średnicy 95-100 cm

 

Plan był taki: odbierać TV z satelitów: HB13 oraz z Astry19, a wyszło coś takiego:

HB z siłą sygnału 99% i... Asiasat2c (tak pokazuje tuner) siła sygnału 99%.

 

Wiem że tej drugiej satelity już nie ma, jest zastąpiona, ale nie wiem dokładnie przez co.

 

Moje pytanie: Jak przestawić antenę / konwerter, żebym złapał standardowo Astrę?

Może problem leży w złym wykonaniu monoblock-u (błąd w zez-ie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A może poprostu w tunerze masz ustawioną złą nazwę a tak naprawdę odbierasz Astrę 19.2.

 

Sprawdź jaką pozycję pokazuje tuner przy nazwie Asiasat, jeśli 19.2 to wystarczy zmienić nazwę.

A jak tuner nie pokazuje ci pozycji to przeszukaj jakąś częstotliwość i porównaj wyszukane kanały z tym WYKAZEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, ta Asiasat to raczej jakaś bzdura. Włączyła się na porcie 3 tunera i pokazuje France24 i parę innych programów ale to zapewne jest HB. Zmyliło mnie to, myślałem że zadziałał DiSEqC. Zezem nie wstrzeliłem się na Astrę, tym bardziej że na HB mam 99% sygnału. Jeszcze popróbuję odrobinę pokręcić anteną, może da radę.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze co zrób to może pobierz najnowsze soft do odbiornika, bo masz nieaktualne dane satelitów i zapewne transponderów. Po drugie tak duża antena nie nadaje sie do zastosowania konstrukcji typu monoblock, wiem po sobie po próbowałem cos takiego zrobić na antenie Corab 900 i niektóre częstotliwości a Astry 19.2 E nie działały. Radzę dokupić pojedyncze konwertery i zrobić klasycznego zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Uruchomiłem niedawno cyfrową telewizję satelitarną na następującym sprzęcie:

Monoblock INVERTO - IDLB-TWNM21-MNOO6-8PP

Tuner Ferguson AF3018SE

Stara antena jeszcze z satelity analogowego o średnicy 95-100 cm

 

Plan był taki: odbierać TV z satelitów: HB13 oraz z Astry19, a wyszło coś takiego:

HB z siłą sygnału 99% i... Asiasat2c (tak pokazuje tuner) siła sygnału 99%.

 

Wiem że tej drugiej satelity już nie ma, jest zastąpiona, ale nie wiem dokładnie przez co.

 

Moje pytanie: Jak przestawić antenę / konwerter, żebym złapał standardowo Astrę?

Może problem leży w złym wykonaniu monoblock-u (błąd w zez-ie)?

Też tak mam!!! Też monoblok Inverto i odbieram jakis Asiasat zwariwalem czy co?:crazy: Ale rzeskanowałem tego Asiasata 105 i co się okazało?Anowyskoczyły programy z satelity Eutelsat 7 takie jak:ORTMali,RTS Senegal,Paczka TRT tureckich ,Nat geo Farsi ,Africable i inne :lol2: Tak więc monoblok zezuje nie na Astrę 19.2 ale na eutelsata 7. :lol: Tak więc trzeba będzie przestawić antenę..Czy dobrze rozumuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...