Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.17B3 dla 100/100E/200/120/220


kvasir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie poprawili pewnego błędu z poprzedniej wersji. Jeśli się ustawi w Arivie proporcje obrazu jako "16:9 letterbox" (takie ustawienie preferuję ze względu na prawidłowe wyświetlanie kanałów SD 4:3), a w telewizorze ustawi "Dopasuj do ekranu" (wyświetlanie wszystkich pikseli obrazu), wtedy kanały HD są wyświetlane z niewielkimi (u mnie około 1 cm szerokości na ekranie 32") czarnymi paskami po bokach, a obraz jest minimalnie ściśnięty w poziomie, co widać na logu TVN HD, które nie jest idealnym kółkiem. Przy ustawieniu "16:9 panscan", "16:9 combined" lub "Auto" problem nie występuje, kanały HD wypełniają cały ekran. Taki sam błąd występuje w poprzedniej wersji z sierpnia (2.15B5). Zgłaszałem to e-mailem Fergusonowi, przyszła odpowiedź, że zostanie to przekazane technikom, ale jak widzę nic z tym nie zrobili :/

Wyżej napisane dotyczy Arivy 100E, nie wiem jak jest w innych modelach.

 

W starszych wersjach oprogramowania kanały HD na ustawieniu "16:9 letterbox" są wyświetlane prawidłowo, na całym ekranie. Osobiście korzystam z v2.13B5, wszystko mi w niej odpowiada i nie zmienię na nowszą, dopóki nie poprawią wyświetlania kanałów HD przy ustawieniu "16:9 letterbox".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja A200 wyłącza sie co jakiś czas przy przełączaniu kanałów

 

NIE potwierdzam - klikam już drugi dzień i nic się nie dzieje - soft ogólnie sprawia wrażenie działaś dużo sprawniej niż poprzedni.

Ważne żeby po wgraniu wyczyścić (ustawienia fabryczne) i wyszukać listę z nieba a nie na chama wgrywać starą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja A200 wyłącza sie co jakiś czas przy przełączaniu kanałów

 

NIE potwierdzam - klikam już drugi dzień i nic się nie dzieje - soft ogólnie sprawia wrażenie działaś dużo sprawniej niż poprzedni.

Ważne żeby po wgraniu wyczyścić (ustawienia fabryczne) i wyszukać listę z nieba a nie na chama wgrywać starą ;)

 

Dokładnie robię tak zawsze, i niestety moja A200 wyłącza się co jakiś czas przy przełączaniu kanałów. Nie wiem o co chodzi, ale dla mnie ten soft jest lipny, nigdy nie miałem problemu z wyłączaniem się dekodera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym nowym sofcie znowu spaprali przeszukiwanie pojedynczych transponderów, a dokładniej chodzi o to że jak wybiorę jakiś transponder do przeszukania, to nie kończy się ono tylko na tym wybranym, a wyszukuje dalej na innych transponderach (losowych?). W poprzedniej wersji naprawili ten błąd, i teraz znowu coś spaprali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter i @rusticalming dzięki za podpowiedź, rzeczywiście była to wina włączonej opcji szukania sieci, trochę dziwnie zrobili że dali to ustawienie włączone fabrycznie, bo jak ktoś przegapi to trochę może namieszać przy doszukiwaniu kanałów z danego transpondera.

 

Sorki za wprowadzenie w błąd, moja wina i niedopatrzenie, jednak jest wszystko ok, tylko trzeba pamiętać aby wyłączyć szukanie po sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że póki co A200 nie wyłacza się sam (3godz. grania)!

 

Sprawdź w menu -> ustawienia systemowe -> inne -> auto. wyłączanie ??

 

Powinno być Wyłączone !!!

 

w przeciwnym wypadku po 3 godzinach "nieaktywności" odbiornik się wyłącza.

Masz to opisane w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością obrazu. Poprawili coś?

Może to złudzenie, ale obraz (szczególnie na kanałach HD) wygląda jakby lepiej. Ale nie wiem czy mogę być wiarygodny, bo już poprzednio mi się całkiem podobał :lol: Za to pogorszyło się z obsługą timera, tuner znów nie zmienia kanału przy nagrywaniu, więc część nagrań jest zakodowana. Do tego w standardzie TS zapisywany jest dodatkowy zakodowany strumień, co podnosi o jakieś 20% rozmiar pliku :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po zakończeniu skanowania jednego transpondera wraca na ten sam tr. a nie jak poprzednio na pierwszy tr. z danej satelity

2.Podczas przechodzenia z różnych satelit od razu jest dany kanał -poprzednio był dopiero po wciśnięciu OK I góra lub dół

namieszałem ale chybia ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością obrazu. Poprawili coś?

Może to złudzenie, ale obraz (szczególnie na kanałach HD) wygląda jakby lepiej. Ale nie wiem czy mogę być wiarygodny, bo już poprzednio mi się całkiem podobał :lol: Za to pogorszyło się z obsługą timera, tuner znów nie zmienia kanału przy nagrywaniu, więc część nagrań jest zakodowana. Do tego w standardzie TS zapisywany jest dodatkowy zakodowany strumień, co podnosi o jakieś 20% rozmiar pliku :?

 

Ta część nagrań jest zakodowana, czy po prostu ma znak dolara przy nazwie nagrania? Nie wgrywałem tego softu i używam poprzedniej wersji. Tam w zasadzie każde nagranie posiada znak dolara, ale nie jest zakodowane. Timer poprawnie przełącza też kanaly, poza przejściem z kanału kodowanego na kanał niekodowany. Ale o tym już kiedyś dokładnie pisałem.

 

Trochę mnie zmartwiłeś swoim wpisem, gdyż zastanawiałem się nad przetestowaniem nowego softu właśnie pod kątem nagrywania, gdyż nagrywam naprawdę sporo.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...