Skocz do zawartości

Książki o tematyce satelitarnej


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś mógłby polecić jakieś ciekawe książki poświecone tematyce satelitarnej? Mam wrażenie, że na polskim rynku takich pozycji obecnie nie ma. Mam w domu jedną książkę - Technika telewizji satelitarnej Petera Leppera (wydanie polskie 1990). Moim zdaniem, niezwykle ciekawa i warta uwagi pozycja - warto spojrzeć na nią choćby z punktu widzenia upływającego czasu i tak szybko zmieniającej się techniki. Może jest coś jeszcze? Z chęcią przeczytam.

Wpadłem także na stronę p. Mariana Pokorskiego (satacademy), gdzie znalazłem 16-tomowe Vademecum. Czy jest ono gdzieś dostępne do kupienia? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Dodam też, że z niecierpliwością czekam na pozycję Anteny satelitarne od Satkuriera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwakii książka Petera Leppera jest bez problemu dostępna w większości bibliotek, u mnie w Rzeszowie wydanie z 1991 r. Ja mogę jeszcze polecić książkę daniela Józefa Bema pt. Telewizja satelitarna. sa to pozycje wydane w początkach lat 90 - tych nowych pozycji na runku jest bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hollex.pl jest do kupienia taka książka:

7941.jpg

 

inne książki:

 

:arrow:TECHNIKA TRANSMISJI SATELITARNEJ Podręcznik dla uczniów liceum technicznego o profilu elektronicznym

8302078581.jpg

Podręcznik polecamy uczniom liceum profilowanego o profilu elektronicznym, blok tematyczny - użytkowanie urządzeń elektronicznych.

 

Podano w nim podstawowe pojęcia i terminy z zakresu transmisji satelitarnej, omówiono zasadę działania odbiornika satelitarnego, konwertera częstotliwości, tunera satelitarnego i dekodera. Przedstawiono również zagadnienia związane z telewizją przewodową i techniką cyfrową w odbiornikach satelitarnych.

Książka zawiera zestaw pytań sprawdzających dla ucznia i propozycję ćwiczeń praktycznych.

 

:arrow:D.J.Bem - Telewizja satelitarna

1967565405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pozycje :) Znalazłem jeszcze jedną, myślę, że również warte uwagi.

 

To książka pt. Naprawa odbiorników satelitarnych. Książka ta jest zbiorem podstawowych informacji dotyczących napraw odbiorników satelitarnych takich firm jak: Amstrad, Pace, Cambridge, Echostar, Maspro, Uniden, Nokia, Nec, Grundig, Philips i innych. Omówiono w niej ponadto poszczególne elementy toru nadawczego i odbiorczego oraz zasady działania transmisji satelitarnej. Wydawnictwo to zawiera także opisy wybranych układów scalonych i głowic stosowanych w analogowych i cyfrowych odbiornikach satelitarnych oraz słownik terminów anglojęzycznych związanych z techniką odbioru satelitarnego.

 

Mam jeszcze pytanie a propos 16-tomowego Vademecum techniki multimedialnej napisanego przez Pana Mariana Pokorskiego. Czy można gdzieś dostać te książki? Pytam, bo chętnie bym je kupił i przeczytał, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...