Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok a to że się gryzą jak stwierdziłeś nie spowoduje uszkodzeń któregoś z tych dwóch tunerów w przypadku uruchomienia obu na raz, co się wtedy dzieje z tunerami czy choć jeden działa prawidłowo czy Opticum ma tzw pierwszeństwo?

Ja miałem podłączony drugi tuner przez przelotkę opticuma, nie spowodowało to uszkodzenia przynajmniej u mnie, ale chcąc oglądać programy z opticuma drugi tuner musiał być wyłączony z sieci bo na większości kanałów był brak sygnału, a chcąc oglądać programy z drugiego tunera opticum nie musiał być w ogóle wyłączony, pierwszeństwo miał ten drugi tuner co przynajmniej dla mnie troche dziwne, no ale ok bo przynajmniej nie musiałęm przepinać kabla antenowego z jednego tunera do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad tym.

Powinno się ukazać w następnej wersji oprogramowania.

 

Witam!

 

Pierwszy post na forum i od razu prośba do supportu Globo. Pracujecie ciągle nad ulepszaniem oprogramowania. Skoro można swoje uwagi zgłaszać to podam:

1. Dekoder wiesza się na EPG, z reguły po kilku minutach przewijania i przeglądania.

2. Mnie osobiście przeszkadza "auto on", dekoder po podłączeniu zasilania i włączeniu przycisku z tyłu obudowy automatycznie się załącza. Ja mam sporo sprzętu przy telewizorze i dla wygody wszystko jest wpięte w listwę (dekodera przełącznikiem z tyłu nie wyłączam wcale). Jak załączę listwę, bo np. chcę uruchomić router i radio, to automatycznie dekoder się załącza i muszę wyłączać. Trochę to niewygodne. Chyba, że już w tej chwili jest gdzieś taka opcja do ustawienia a jej nie znalazłem?

 

Poza tym to bardzo fajny dekoder za małą kasę. Po przesiadce z wynalazków polsatu to skok w nadprzestrzeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich inżynierów zajmujących się tym odbiornikiem za kilka miłych słów skierowanych ostatnio na forum pod naszym adresem.

Jest nam naprawdę miło.

 

A teraz proza życia.

Zawieszanie się odbiornika przy przeglądaniu EPG. Nie udaje się nam powtórzyć takiej sytuacji jednak po uważnym przeanalizowaniu kodu dokonaliśmy pewnych modyfikacji które powinny zoptymalizować pracę modułu EPG.

Nagrywanie, u nas działa prawidłowo bez jakichkolwiek problemów jednak ciągle dokonujemy pewnych optymalizacji. Proszę sprawdzić w najnowszym oprogramowaniu które ukaże się w tym tygodniu.

 

Witam!

 

Pierwszy post na forum i od razu prośba do supportu Globo. Pracujecie ciągle nad ulepszaniem oprogramowania. Skoro można swoje uwagi zgłaszać to podam:

2. Mnie osobiście przeszkadza "auto on", dekoder po podłączeniu zasilania i włączeniu przycisku z tyłu obudowy automatycznie się załącza. Ja mam sporo sprzętu przy telewizorze i dla wygody wszystko jest wpięte w listwę (dekodera przełącznikiem z tyłu nie wyłączam wcale). Jak załączę listwę, bo np. chcę uruchomić router i radio, to automatycznie dekoder się załącza i muszę wyłączać. Trochę to niewygodne. Chyba, że już w tej chwili jest gdzieś taka opcja do ustawienia a jej nie znalazłem?

 

Poza tym to bardzo fajny dekoder za małą kasę. Po przesiadce z wynalazków polsatu to skok w nadprzestrzeń.

Pozdrawiam

pomyślimy o tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy u Was też tak czasem jest, że jak nagrywacie coś, a później zerkacie do Listy nagrań to jest 0 nagranych tak jakby dekoder nagrywał wtedy kiedy chce? U mnie to niestety często się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że jak się coś krótko nagrywa (powiedzmy do 1 min.), to nie ma tego nagrania. Może o to ci chodzi?

Witam,

Zgodnie z założeniami które przyjęliśmy nagranie nie może być krótsze niż 1 minuta.

Jakoś nie potrafiliśmy sobie wyobrazić sensowności robienia nagrań krótszych.

To że można realizować nagrania poniżej 1 minuty to jakiś drobny błąd i prawdopodobnie dlatego czasami nagranie krótsze pojawia się jednak na liście a czasami nie.

Skorygujemy to w najbliższej przyszłości.

Generalnie proszę pamiętać że aby nagranie zostało prawidłowo zapisane i pojawiło się na liście powinno mieć więcej niż 1 minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poproszę o troszkę cierpliwości.

Oczywiście dam znać jak software będzie już dostępny ( mam nadzieje że jutro ).

 

Oprócz wielu drobnych poprawek główne zmiany które wnosi nowe oprogramowanie są następujące:

1. Dodana funkcja wyłączenia odbiornika ( po zadanym czasie ) pod przyciskiem „0” na pilocie

2. Zmieniona klawiatura

3. Wprowadzona możliwość zmiany nazw kanałów

4. Nowy sposób odtwarzania nagranych programów. Dostępne są teraz trzy możliwości

• Odtworzenie nagrania od początku

• Wznowienie odtwarzania od momentu w którym poprzednio zakończyliśmy oglądanie

• Rozpoczęcie odtwarzania od ręcznie podanego czasu

5. Nagrania powtarzane ( cykliczne). Wybierając nagranie z poziomu EPG możemy wybrać przez ile dni ( max. 7 ) nagranie będzie to powtarzane o tej samej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, a nie z poziomu ręcznego też będzie można tylko na 7 dni ustawić nagranie cykliczne, czy nieskończoną liczbę razy (myślę, że tak byłoby lepiej)? :) P.S. Kolejny raz oglądam nagrane nagranie, i mam zaplanowane nagranie, oglądamy program się przerywa i przełącza się na kanał, na którym ma się nagrywać nowy program, ale nagranie nie rozpoczyna się (dlaczego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli EPG na razie żadne zmiany nie dotkną ?
Oprócz pewnej kosmetyki na razie nie.
Dziękuję za info, a nie z poziomu ręcznego też będzie można tylko na 7 dni ustawić nagranie cykliczne, czy nieskończoną liczbę razy (myślę, że tak byłoby lepiej)? :) P.S. Kolejny raz oglądam nagrane nagranie, i mam zaplanowane nagranie, oglądamy program się przerywa i przełącza się na kanał, na którym ma się nagrywać nowy program, ale nagranie nie rozpoczyna się (dlaczego)?
Co do nagrań cyklicznych jak i nagrań generalnie proszę poczekać na nowe oprogramowanie ( mam nadzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...