Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym dekoder nadal nie nagrywa wszystkich nagrań, zdarzyło mi się, że po włączeniu nagrania dźwięk nie nadążał za obrazem no i po raz któryś dekoder się nie włącza ani nie reaguje na żadne przyciski - trzeba wyłączyć go z prądu i włączyć - wtedy znów działa jak powinno - proszę o poprawę tego. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie wyświetlił się komunikat, że pozycje kanałów zostały przeze mnie pozmieniane i nie są tak, jak były na początku. Gdy to potwierdziłem wykasowały mi sie wszystkie listy i musiałem od nowa zeskanować satelite. Dziwne to bo przecież można przesuwać pozycje na listach od niedawna. Najdziwniejsze w tym jest to,że nie można skasować np MANGO. Czekam na aktualizację, miała być w ub. tygodniu. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jednak tego nie było w tym sprzęcie. Był w niektórych rzeczach lepszy. P.S. Dziś kolejne nagranie, które mi się nie nagrało, dekoder się załączył i nie rozpoczął nagrania. Odnośnie tego, co pisałem, że dekoder nie usuwa plików wszystkich: dziś też miałem kilka nagrań, które obejrzałem i usunąłem wszystkie - 0 nagrań, tymczasem po formatowaniu było 99% wolnego dysku, a teraz niby 98%, po podłączeniu do PC okazuje się jednak że są tam jakieś pliki, których dekoder nie widzi i twierdzi że je usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jednak tego nie było w tym sprzęcie.

 

Czego konkretnie ? Czasami się coś zawiesi , to tylko program. Dekoder od ostaniej aktualizacji pracuje bardzo dobrze. Najlepszy sprzęt potrafi czasem "zaliczyć zwis".

 

Był w niektórych rzeczach lepszy.

 

W czym był ten dekoder/jego oprogramowanie ... kiedyś lepszy, lepsze ?

 

po podłączeniu do PC okazuje się jednak że są tam jakieś pliki, których dekoder nie widzi i twierdzi że je usunął.

 

Pytanie zasadnicze. Jakie są tam pliki ? Czy zajmują one fizycznie tyle miejsca ile zajmuje właściwe nagranie które dekoder ma usunąć ? Czyli ... czy jak nagrasz "coś" co zajmuje 2 GB a następnie usuniesz to... dwu-gigabajtowe nagranie za pomocą dekodera, to ... w komputerze nadal widziane jest to 2 GB nagranie ... czy też ... zostaje folder z jakimiś śmieciowymi plikami "ważącymi parę kilo" bajtów :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam ten dekoder, ale uważam że jak za tą cenę, to nie można mu nic zarzucić. No ale ja nie mam zbyt wygórowanych wymagań, nie nagrywam nic, używam go tylko do dekodowania programów, i nic po za tym. Owszem w menu mogło być bardziej rozbudowane ''Edycja Programów'' i ''Instalacja Programów'' mogła być bardziej dopracowana, w edycji powinno być pokazywane, które programy są kodowane, a które nie, w ulubionych powinna być możliwość przesuwania, zmieniania nazw kanałów, mógł by być podgląd edytowanych kanałów. Ale nie wymagajmy za tą kasę zbyt rozbudowanego menu. Jest dobrze, według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stonka: nagrywam najczęściej krótkie programy trwające do 1 h i czasami zostaje właśnie taki jakiś program który ma np. 500 MB więc nie są to śmieci parę kB-owe. Proponuję policzyć nagrania na dekoderze (poprzez dekoder) a następnie podłączyć wasz dysk twardy pod PC i sprawdźcie czy tyle samo macie nagrań czy mnie. Jeśli chodzi o to, że kiedyś był lepszy to mi kiedyś się nie zawieszał jak teraz co parę dni. Nie rozumiem tego bo jak się może zawiesić skoro jest wyłączony? Co innego jak się zawiesi działając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najnowsza wersja oprogramowania jest już na niebie.

Z najważniejszych zmian:

1. Zmodernizowany moduł nagrywania ( info EPG przypisane do nagrań, dodany zminimalizowany pasek odtwarzania, optymalizacja pracy modułu )

2. Nowe wygląd okna EPG ( dodano info o programach polecanych przez operatora )

3. Usunięty konflikt "pilotów" - TV Toshiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ponawiam pytanie. Czy istnieje jakaś szansa co by ten dekoder działał na cyfrze. Może idzie ściagnać jakiś soft czy cóś? pozdrawiam

Dekoder jest przeznaczony do współpracy z kartą "N na Kartę" i nigdy nie będzie współpracował z żadną inną kartą.

 

Jak widać nic :/ miała być tydzień temu, ale nadal cisza... mam nadzieję, że się to przedłuża przez to, że dodają i sprawdzają opcję nagrań cyklicznych

Opcja nagrań cyklicznych powinna pojawić się w następnej wersji oprogramowania.

 

panie Tomku, bardzo proszę o wprowadzenie w kolejnej aktualizacji nagrań cyklicznych + wyłączenie dekodera za pomocą pilota za X minut i ja już dam spokój :P pozbędziecie się mnie :D

Pracujemy nad tym.

Powinno się ukazać w następnej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach TV czy nie masz możliwości ustawienia żeby z HDMI brał dane 1:1. Po prostu Twój telewizor skaluje obraz na tyle że ten napis się nie mieści. Fakt jest blisko krawędzi ale na moim LG wchodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem , z resztą nigdy mi to nie przeszkadzało ... Z całej listy ogromu problemów ten dla mnie ma / miał najmniejszy priorytet. Większość wad została usunięta , teraz trzeba dopieszczać ... i zrobić ostateczny porządek z EPG ! :)

 

EDIT :

 

Hmmm , chyba zaczął mieć problemy z nagrywaniem. Nagrywa wam zaplanowane audycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...