Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to świetnie... Czekam aż skończę pracę i ujrzę nowości :mrgreen: Jak z działaniem pilota ? x8 support może wrzucisz listę zmian ? :)

 

Zmian jest duzo ( większość niewidoczna bezpośrednio dla użytkownika ) Najważniejsze to :

1.mozliwość układania własnej listy kanałów

2.nowa lista nagrań ( nagrania przyjmują nazwy programów )

3.Optymalizacja okna EPG oraz nawigacji po nim

4.Optymalizacja pracy pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bu73: ja nie mam takiego problemu ;)

No może sam trochę namieszałem ale to nie zmienia faktu iż znowu jest jakiś babol...

zaczęło się od tego że jakiś czas temu po aktualizacji kanałów znikł mi AXN ... więc dzisiaj zaznaczyłem przeszukanie TP 12627 H a ta bestia (dekoder) dopisał do listy ponad trzy setki kanałów ......

a że chwile temu pojawiło się nowe oprogramowanie więc po zmianie od razu przeniosłem AXN do pierwsze dziesiątki :lol: TV Disco zajęło miejsce za VIVą i ogulnie pomieszałem trochę kanałami .....

a teraz jak na jedynce włącze EPG i jeszcze próbuję cofnąć (na koniec listy) to kaput...

to samo jest z listą kanałów .jak dam z 1 do przodu to jest dobrze a i cofnąć się da ...ale jak z jedynki jeszcze raz cofnę to zwiecha....

 

 

Przepraszam za zamieszanie z mojej strony.....

puściłem Blindscan i wszystko jest już jak należy....... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dobre zmiany w oprogramowaniu. Jestem zadowolony. Na pilocie przyciskiem "ok" wywoływać można listę kanałów i teraz dużo szybciej wyszukuje się kanały. Liste można zmieniać jak sie chce. EPG też poprawione. Nagrywania nie sprawdzałem. W sumie postęp w obsłudze dekodera, oby tak dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku muszę przyznać że zmiany zaskakująco dobre !

 

a) Lista nagrań zdecydowanie lepsza ! Jak będą informacje z EPG będzie dobrze !

B) Dekoder pracuje stabilniej , zdecydowanie szybciej i coraz lepiej reaguje na pilota !

c) Sortowanie kanałów wedle własnego uznania , SUPER SPRAWA !

d) EPG wczytuje się szybciej ! Jak będzie przechowywane na stałe to będzie bajkowo !

f) Nawigacja po EPG zdecydowanie ulepszona !

g) Belki wyświetlają informacje , aktualne i bez błędów ... WOW ! :jupi::brawo:

 

 

Sprawdzimy jak z nagrywaniem :)

 

Mam nadzieję że będzie tak to wszystko kierowało się w końcu ku lepszemu.

 

Teraz mogę powiedzieć koledze któremu odradzałem zakup iż może zacząć się poważniej zastanawiać nad zakupem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm totalną... konstruktywną , gdyby nie krytyka i obserwacje użytkowników być może dalej tkwiło by wszystko w miejscu. Nie jest jeszcze idealnie ale wszystko zaczęło iść w dobrą stronę :)

 

P.S.

 

Melduję brak wczytywania EPG na FOX i FOX Life ...

 

P.S. 2

 

Melduję że poustawiałem sobie kanały wedle uznania. Potem dałem wyszukiwanie ALL kanałów z ASTRY i ... i wykasowało moją listę kanałów wczytując przedefiniowaną przez NNK :shock: Muszę ustawiać wszystko od nowa. Panie Tomku da się coś z tym zrobić żeby jakakolwiek ingerencja , wyszukiwanie kanałów itp. nie kasowały naszych ustawień na listach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@X8 support, przydałoby się wyeliminować tą stop klatkę podczas przełączania na kanałach kodowanych, bo jest ona najbardziej irytująca :]

Sprawdzę " o co chodzi " i dam znać.

 

Mam nadzieję, że Pan w ciągu najbliższych kilku dni sprawdzi i da nam znać czy da się coś z tym zrobić. Poza tym można by było ustawić wgrywanie listy nnk tak aby nie kasowało list ulubionych i kanałów wyszukanych spoza listy tak jak wspomniał mój przedmówca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bu73: ja nie mam takiego problemu ;)

No może sam trochę namieszałem ale to nie zmienia faktu iż znowu jest jakiś babol...

zaczęło się od tego że jakiś czas temu po aktualizacji kanałów znikł mi AXN ... więc dzisiaj zaznaczyłem przeszukanie TP 12627 H a ta bestia (dekoder) dopisał do listy ponad trzy setki kanałów ......

a że chwile temu pojawiło się nowe oprogramowanie więc po zmianie od razu przeniosłem AXN do pierwsze dziesiątki :lol: TV Disco zajęło miejsce za VIVą i ogulnie pomieszałem trochę kanałami .....

a teraz jak na jedynce włącze EPG i jeszcze próbuję cofnąć (na koniec listy) to kaput...

to samo jest z listą kanałów .jak dam z 1 do przodu to jest dobrze a i cofnąć się da ...ale jak z jedynki jeszcze raz cofnę to zwiecha....

 

 

Przepraszam za zamieszanie z mojej strony.....

puściłem Blindscan i wszystko jest już jak należy....... :brawo:

 

Witam.

Niestety potwierdzam że taki problem występuje w momencie jeżeli ilość kanałów na liście kanałów jest podzielna przez 10 ( np. 300, 720 lub 1240 ).

W takim przypadku odbiornik zachowuje się niestabilnie. Wszystkich którzy zauważają ten problem proszę o skasowanie dowolnego programu tak by liczba programów na liście nie była podzielna przez dziesięć.

Oczywiście usuniemy tę niedogodność w następnym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie z nocy zostało wykonane poprawnie. Posiada ono tytuł nagranego programu :) . Pozostaje mi czekać do aktualizacji która przypisze informacje z EPG do konkrentego nagrania, czyli przypisze tzw. Opis. Wtedy będzie już dobrze. Można by dyskutować czy informacja z jakiego kanału zostało nagranie wykonane jest ważna i powinna się znaleźć na liście czy nie ... Można o tym pomyśleć , ale jak dla mnie jest teraz o niebo lepiej ! Więc jak panowie ? Można zrobić to po ludzku ? Można ... i po co to wypisywanie że odbiorniki innych producentów mają tak samo keipską listę nagrań jak x8 , więc moje żądania są wydumane i niczym nie uzasadnione. Jak widać sprzęt za 199 zł może mieć, i ma sproe możliwości. Jak widać sprzęt za 199 zł może posiadać działające oprogramowanie i jak widać użytkownik STONKA to nie malkontent który wymaga cudów na kiju za 199 zł :] Bo jak widać można dać użytkownikowi dekodera za 199 zł KOMFORT i odpowiednią ERGONOMIĘ użytkowania :brawo:

 

Niech programiści pracują dalej i coraz to bardziej dopieszczają ten sprzęcik. Nowe orpogramowanie wniosło wiele dobrego , ale trzeba jeszcze rozwiązać parę kwesti. Patrząc na to co wniósł wczorajszy soft jestem w pełni spokojni że Panowie i Panie pracujące nad tym dekodere idą w dobrą stronę :wink: Obym się nie mylił i nie zawiódł ... Na razie jest zdecydowanie lepiej !

 

Teraz do rzeczy o co bym jeszcze ja prosił:

 

1) Chciałbym aby wyszukiwanie kanałów czy też aktualizacja list NNK nie kasowały list ulubionych, czy też nie powodowało powrotu do listy predefiniowanej przez operatora NNK. Wczoraj ułożyłem sobie na liście głównej kanały wedle własnego uznania i potem wyszukałem wszytskie kanały FTA z Astry ... spowodowało to powrót kolejności listy do stanu pierwotnego , czyli takiego jak ustala n. Nie wiem czy da się ten błąd wyeliminować ... Jeśli tak będzie miło.

 

2) Belki informacyjne działają ale ... bardzo rzadko zdarza się że coś jescze się wysypuje - będę obserwował jak dojdę dlaczego postaram się zaraportować 8)

 

Poza tym chyba jest ok. Minęło mało czasu więc może jakieś kawiatki się pokażą ... Pożyjemy zobaczymy ...

 

A ! Pilot działa coraz lepiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem pozytywnie zaskoczony działaniem dekodera po ostatniej aktualizacji, duże zmiany na plus :)

Co do układaniania kanałów z listy n i nie tylko, fajnie że taka opcja się w końcu pojawiła bo jest bardzo przedatna, jednak po ułożeniu kanałów według swojego uznania i przeszukaniu jakiegoś transpordera z Hotbirda czy też z Astry cała nasza poukładana lista znika :( dobrze by było coś z tym zrobić, bo po każdym wyszukaniu nowego kanału musimy znowu sortować kanały.

No i ta lista n, po jej wgraniu kasują sie kanały wyszukane recznie i listy kanałów ulubionych, co jest dość wkurzające bo trzeba od nowa ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tylko się cieszyć, że z biegiem czasu tuner robi się bardziej przyjazny użytkownikowi (oczywiście dzięki programistom) a wielkie rozczarowanie odchodzi w niepamięć

ja mam jedno pytanie odnośnie tych kilku włączonych wczoraj programów a mianowicie przeleciałem całą listę i ich nie widziałem więc pewnie muszę je dograć a jak tak to z jakiego transpondera?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie zaktualizować programy z oferty n na kartę. Te nowe programy u mnie były troszke w oddali, ale można je znaleźć. Kanały Fox HD i Fox Life HD u mnie troche szatkują, nie wiem dlaczego. Nadają z transpondera 12265, siła sygnału u mnie 90%, jakość 75-80%. Nationale Geografic Channel HD nadaje z 11278 u mnie siła i jakość taka sama jak na Foxie a odbiera super. Nie wiem dlaczego tak jest.W ADB 5800 z tej samej anteny kanały FOXa odbierają ok. Chyba chodzi o głowice,a raczej jej czułość, bo gdyby antena była źle ustawiona to na Nboxie też kanały Foxa by szatkowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także jestem zadowolony z aktualizacji, mam nadzieję, że będzie ten sprzęt coraz lepszy ;) ja czekam na:

 

1) wprowadzenie nagrań cyklicznych (najlepiej np. każdy poniedziałek lub pon-pt o tej samej godzinie można by było nagrywać)

2) wprowadzenie opcji wyłączenia dekodera za pomocą pilota za X min :D

3) by po szukaniu nowych kanałów, aktualna lista kanałów się nie zmieniała, jak niestety jest ma to miejsce teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zauważyłem, że jak wyszukam pierwszy raz wszystkie kanały z satelity to zamiast 103 transponderów jest ich 153 co jest nieprawdą - chodzi o satelitę Hot Bird. Przed prawie każdym skanowaniem muszę usuwać te 50 (to są duble niektórych) co dochodzi, aby nie wyszukiwały mi się te same kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...