Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te "głupoty" to wiem z tego forum, ktoś mi napisał że na ADB nie da rady, że "N" sama uklada własną listę FTA z HB i Astry

No listę kanałów ma do satelitów zaprogramowanych, ale to nie znaczy że nie można skanować nieba. Po za tym łyka wszystko co leci FTA bez wyjątku. Powyżej nr 2000 na liście masz wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytaj ten wątek i zobacz co przemawia za tym aby tego dekodera nie kupować. Zegar działa tylko jak dekoder jest włączony. Dla mnie ten zegar to zbędny bajer , wystarczy kliknąć info i też ma się godzinę :) Najważniejsza jest ergonomia użytkowania , a że w dekoderze nie działa nic tak jak należy to ta jest bardzo, bardzo zła ;/ ... Nie działa nic włącznie z funkcją nagrywania ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkraczam ja :]

 

Informuję iż nie jest prawdą, że w odbiorniku Opticum ITI X8 HD nic nie działa, jak powinno. Polecam wszystkim DOKŁADNIE czytać posty użytkownika @stonka, który ma problemy z oddzieleniem swoich wydumanych żądań od faktycznych problemów z dekoderem. W niemal każdym poście pisze, że mu nic nie działa jak powinno, a gdy się go pyta, co dokładnie mu nie działa, okazuje się, że (strona 46):

 

1) Kuleje EPG

2) Nie działają belki informacyjne podczas przełączania kanałów

3) W sposób nieprawidłowy działa funkcjonalność PVR

4) Oprogramowanie jest niestabilne, dekoder zawiesza się podczas "porannej aktualizacji"

5) Programiści stworzyli koszmarek w postaci listy nagrań ...

 

Pomijając fakt, że punkt 2 jest odległy od stanu faktycznego (znaczy mi jakoś działa), 3 nie jest prawdą (przecież dekoder nagrywa, brak konkretów co jest niby nie tak jak być powinno), a 5 to nie jest błąd, tylko po prostu taka lista nagrań jest i koniec, są setki dekoderów PVR Ready (to w zasadzie cecha wspólna sprzętów na procesorze ALI), które mają to dokładnie tak samo zrobione (dokładnie chodzi TYLKO o brak nazw nagrań z EPG, sama lista działa PRAWIDŁOWO), to główny mój zarzut jest taki, że jak się pisze, że "nic nie działa jak powinno", no to wniosek z tego taki, że nawet TV oglądać się nie da i tak jest to widziane przez postronnych użytkowników, a jest to kompletna bzdura. Dekoder działa prawidłowo, realizuje swoje funkcje, faktyczną "grubszą" bolączką jest wolne pobieranie informacji o EPG i brak ich magazynowania.

 

Problemem usera @stonka jest to, że kupił sprzęt za 199, a chciałby, żeby dział jak odbiornik o stówę droższy - z czegoś różnica w cenie wynikać musi i po prostu trzeba być tego świadomym. Jednocześnie nie jest wykluczone, że kolejne wersje oprogramowania przyniosą zmiany, ale aktualizacje nie będą wypuszczane co tydzień! Tryb roszczeniowy proszę wyłączyć, soft pojawi się za jakiś czas, plany zostały podane przez X8 support - pan Tomek nie ma obowiązku wchodzić na forum i pisać sprostowania na twierdzenia typu "nic mi nie działa" (podejrzewam, że się poddał, jak zaczął czytać właśnie takie głupoty).

 

@stonka - przestrzegam uczciwie, że jak jeszcze raz zapodasz tekst w stylu "nic nie działa", to Ci zablokuję konto - wprowadzasz w błąd użytkowników forum. Jak Ci nic nie działa, to rozumiem, że dekoder się nie włącza - oddaj na serwis. Jak się włącza, działa, nagrywa a pod pojęciem "nic nie działa" kryje się brak nazw nagrań na liście pobieranych z EPG, no to jednak reszta funkcji działa jak powinna. Jeśli lista konkretów kończy się na tych wątłych 5 punktach ze strony 46, to sorry, ale oddziel swoje żądania od faktycznych problemów z dekoderem, bo to nie jest to samo. Sama lista ma zerową przydatność dla Opticuma, bo wchodzi programista, czyta punkt 2, przełącza kanał i belka mu się pokazuje. Takie zgłoszenie jest nic nie warte, nie opisuje w czym rzecz, wprowadza w błąd. Konkret - co dokładnie nie działa, w jakiej sytuacji i jak to powtórzyć? Jakiekolwiek inne zgłoszenie w tym wątku należy traktować jako fantazjowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin84 - także musisz konkretniej - piszesz, że większość nagrań się nagrywa, co oznacza, że są jakieś, które się nie nagrywają. Żeby udało się namierzyć i wyeliminować problem - trzeba go maksymalnie precyzyjnie opisać, co pozwoli go zlikwidować, żeby realizowało się wszystko w 100%. Czy cokolwiek zdarzyło Ci się od ostatniej aktualizacji, że się nie nagrało? Masz jakieś przykłady, żeby złapać regułę? Ja wrzucałem losowo zdarzenia i mam komplet, dlatego nie jestem tego w stanie na razie potwierdzić - podpowiedz mi coś, żebym mógł to trafić, rozpracować i pomóc. Napisz też na co nagrywasz, zobaczę, czy jestem w stanie stworzyć u siebie takie same warunki do testowania.

 

Tylko precyzyjne wskazanie problemów może pomóc w ich rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np. dziś w nocy miało się nagrać i nie nagrało - jak wstałem rano, to dekoder był włączony na tym kanale, innym razem mam zaplanowane nagranie, ale oglądam inny kanał, o zaplanowanej godzinie się przełączył na kanał co miał nagrywać - pisało stwierdzono zdarzenie, ale się nie zaczęło nagrywać, przypuszczam że w przypadku nr 1 było tak sammo, oczywiście mam najnowszy soft. Jak zauważyłem ok. 1/5 nagrań mi się nie nagrywa. Orbita zrób test jak ja - nastaw np. 5 nagrań po 5 minut w nocy, co 1 h i zobczymy ile się nagra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Administratorze ... Otóż nadal uważam że nic mi nie działa tak jak powinno ... Polecam przejrzeć szereg moich postów. Dekoder do dnia dzisiejszego pracuje w sposób mało stabilny. Nagrania są realizowane w sposób losowy, nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną. Te same dyski twarde współpracujące z dekoderem od ADB nie sprawiają problemów. Dekoder ADB realizuje 100 % nagrań, podczas gdy dekoder X8 nie realizuje ok. 20 % zaplanowanych nagrań, przy współpracy z tymi samymi dyskami które testowałem wymiennie raz z ADB, raz z x8.

 

Moim problemem , o czym wielokrotnie pisałem nie jest to że kupiłem dekoder za 199 zł, a to że dekoder ten nie funkcjonuje w sposób prawidłowy. Pisałem wielokrotnie że od sprzętu dedykowanego do oferty, który kosztuje 199 zł WYMAGAM niezbędnego minimum, sprawnego realizowania podstawowych funkcji do których jest przeznaczony. Dekoder X8 w chwili obecnej nie realizuje tego minimum. W chwili obecnej EPG funkcjonuje w sposób nieprawidłowy, belki informacyjne nie wyświetlają informacji na temat aktualnie trwającego programu ... lub wyświetlają informacje o programie z godz. 14 podczas gdy mamy np. 20 :woot: Żeby nie było wątpliwości , tak najczęściej wygląda to u mnie:

 

1002840h.jpg

 

Dekoder zawiesza się podczas nocnych aktualizacji.

 

Pilot to kolejny minus. Piloty od tańszych sprzętów od x8 , które posiadam działają bez żadnego zająknięcia. X8 reaguje z oporami, ma problemy z odbiorem i zapewne interpretacją poleceń wysyłanych przez Pilota.

 

 

 

Jedyną rzeczą w mojej opinii która sprawnie jest realizowana to dekodowanie kanałów z oferty NNK. Reszta posiada masę bugów.

 

Nikt tutaj nie fantazjuje, nie bajdurzy a problemy z dekoderem zgłaszają również inni użytkownicy tego forum. Można zajrzeć z ciekawości na ceneo i zobaczyć jakie recenzje zbiera dekoder od innych nabywców. Od razu uprzedzę , na ceneo się nie wypowiadam.

 

Co do mojej blokady na forum. Rozumiem że "rozwścieczyła" Ciebie moja wypowiedź odradzająca zakup. Przykro mi , ale jestem szczery i z całą mocą i uczciwością będę każdemu polecał dorzucić 100 zł i zakup produktu konkurenta firmy Globo. W moim mniemaniu x8 miał być minimalistycznym , sprawnie funkcjonującym sprzętem z minimum niezbędnych , działających, sprawnych funkcji. Bez internetowych bajerów, DVB-T i cukierkowej grafiki. Dla mnie ten dekoder to źródło złości i coraz większej frustracji. Dlatego ja w końcu po wygaśnięciu pakietów zapewne go wymienię. To jest twój portal, będziesz chciał to mnie zablokujesz, usuniesz i wyślesz w kosmos moje "[beep]ny" z tego forum.

 

Tyle ...

 

Aha. Jeżeli Pan Tomek zdecydował się brać udział w życiu forum... to mógłby sam , skoro nasza lista jest nieczytelna ... Zadawać nam pytania pomocnicze, które jego , zespół programistów czy kogo tam trzeba ... nakierowałyby na źródła problemów po stornie użytkowników.

 

EDIT:

przestrzegam uczciwie, że jak jeszcze raz zapodasz tekst w stylu "nic nie działa", to Ci zablokuję konto

 

Jeszcze słówko na ten temat. Nigdzie nie napisałem że nic mi nie działa . Wielokrotnie pisałem że:

[...] w dekoderze nie działa nic tak jak należy...

 

Często podkreślając że dziękuje Panu za to iż chociaż dekoduje wizje i fonie.

 

Podkreślę jeszcze, że chyba jako jeden z nielicznych użytkowników podaję konkretną argumentację, zadaje konkretne i rzeczowe pytania, zgłaszam konkretne problemy. Jako jeden z pierwszych "zbadałem" konkretnie i odkryłem przyczynę braku prawidłowej realizacji nagrań. To ja napisałem o tym co zrobić aby ten problem wyeliminować i dokładnie opisałem dlaczego wcześniej większość nagrań nie była realizowana. Proszę Drogi ADMINISTRATORZE o dozę obiektywizmu i dogłębną analizę tego co piszę na forum. Radzę nie dawać ponosić się emocjom i obiektywnie patrzeć na to co się dzieje. Faktem jest że choćby ten dekoder sprzedawany był za 5 zł albo enka rzucała go gratisem do abonamentów ... to wypada by działał tak jak należy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie tylko on zauważył że Twoje posty od kilku stron nie wnoszą nic, po za złością na ten tuner. Po za tym kosztował mniej niż ADB, więc ja osobiście bym mniej od niego wymagał. A widzę że wymagasz co najmniej tyle co potrafi ADB - zaprzecz i pokaż posty że jest inaczej. EPG działa, ale trzeba poczekać na załadowanie. W ADB nieco szybciej, jednak też zdarzają się dziury i reset trzeba robić. Co do nazewnictwa w liście nagrań... jeżeli producent zaprogramował by tuner żeby nazywał programy Myszka Miki 1, Myszka Miki 2 itp, to czy to Ci się podoba czy nie tak pozostanie. Bo to nie do Ciebie należy decyzja jakie nazewnictwo będzie wprowadzone. Mało to kogo obchodzi że Ty tak chcesz. Kupiłeś, narzekasz od kilku stron. Piszesz też że podajesz konkretną argumentację... No cóż, dla mnie konkretna argumentacja to jest wymienienie rzeczowe w punktach o co chodzi, ale jak piszesz że

w dekoderze nie działa nic tak jak należy...
to dla mnie jest to żadna informacja i z niej żadnych wniosków nie można wyciągnąć. Nawet gdybym był lamusem zainteresowanym kupnem to zacząłbym szukać gdzie indziej w poszukiwaniu informacji co konkretnie jest nie tak. Twoje żale są już na prawdę męczące. Przestałem się wypowiadać od kiedy zarzuciłeś mi że się wtrącam i gadam o sprzęcie którego nie mam. No cóż, tak się składa że teraz już mam. Nie sprawdzę nagrywania, bo nie sobie go kupiłem i nie do takiego celu, ale jest w moim domu. Póki co EPG działa jak należy, pilot również. Zaglądam tutaj bo jestem ciekaw rozwoju sytuacji, ale od kilku stron widzę Twoje wylewne posty i żadnych konkretów. Jeżeli nie tylko ja to widzę to chyba powinieneś przemyśleć sprawę, z pokorą przyjąć krytykę i odpuścić, a męską dumę schować w kieszeń. Wyluzuj człowieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz @stonka - z wielkim bólem wymęczyłeś w długim poście 5 problemów (w większości powtórka tego, co już było):

- pilot (nie potwierdzam)

- wolne pobieranie EPG (ale pobiera prawidłowo - wolno, ale poprawnie)

- pasek info (okazuje się, że chodzi o brak audycji, co wynika z tematu EPG, jak odbiornik zbierze dane, to pasek chodzi, na większości kanałów działa zaraz po starcie u mnie)

- zwiecha podczas aktualizacji w nocy

- okazjonalny brak realizacji nagrań (bez szczegółów)

 

Po wyliczeniu tej piątki nagle piszesz:

 

Jedyną rzeczą w mojej opinii która sprawnie jest realizowana to dekodowanie kanałów z oferty NNK. Reszta posiada masę bugów.

Proszę mi wypisać tą "masę bugów". To pokazuje właśnie jakość merytoryczną Twoich wypowiedzi, bo faktyczną sytuację przysłania Ci nieuzasadniona frustracja na niewiadomo co dokładnie. I to jest właśnie mój obiektywizm, poparty spostrzeżeniami @jaczylibodzio - już wcześniej na to zwróciłem uwagę, mniej więcej przy pierwszym poście @jaczylibodzio, ale jestem twardy i nie włączyłem się w dyskusję - do teraz, bo ile można to czytać! Konkretna argumentacja w Twoim wykonaniu od kilku stron wygląda tak:

Najważniejsza jest ergonomia użytkowania , a że w dekoderze nie działa nic tak jak należy to ta jest bardzo, bardzo zła ;/ ... Nie działa nic włącznie z funkcją nagrywania ;D

 

Wszystkim czytającym polecam po prostu pomijać posty @stonka - dopiero wtedy macie obraz dekodera zbliżony do stanu faktycznego.

 

Aktualizacje softu z tego co mi wiadomo są w drodze, zobaczymy co wniosą. Grubsze plany to była opcja zapisu EPG na pamięci zewnętrznej, aby dekoder miał szybciej załadowany komplet danych, a tylko uzupełniał braki w tle + sposób na listę kanałów (aby była opcja układania serwisów, przy jednoczesnym zachowaniu blokady stacji na początku - podejrzewam, że to będzie jakaś osobna lista, coś w ten deseń, może na bazie ulubionych? i żeby była jasność - rezerwacja kanałów na początku listy to nie jest błąd, tylko wymóg NNK). Nie jest powiedziane, że te tematy będą w kolejnym update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbita , jasne zgadzam się że moje posty nacechowane są ładunkiem emocjonalnym. Jeżeli się uprzesz to oczywiście zdyskredytujesz i podważysz merytoryczność moich wypowiedzi. Jaki twoim zdaniem jest faktyczny obraz dekodera , chętnie przeczytam co mi nakreślisz ? Bo na razie do mojego przydługiego posta odniosłeś się tylko w części, tak aby podkreślić "że ja to świr co się uparł i wojuje" .

 

w moim przypadku:

 

1) Nagrania nie są realizowane w 20 % . Sukces po tym jak nakreśliłem w czym leży problem ...

2) Epg ładuje się wolno. Nie ładuje się od razu na kanałach Polsat i TV 4. Jak to wygląda teraz ? Najpierw trzymam dekoder na TVP 1 ok 3-5 minut tak by załadowało się EPG na kanałach z oferty NNK prócz EPG wcześniej wymienionych. Następnie włączam Polsat na minutkę i mam Epg na TV4 i Polsacie. Po odtrąbieniu tego rytuału mam EPG.

3) Belki informacyjne w moim przypadku nie posiadają informacji w ogóle, posiadają informacje z przeszłości lub rzadko posiadają prawidłowe informacje. Podkreślam W MOIM przypadku.

4) Dekoder reaguje wolno na pilota, czasami nie reaguje. Pilotem w MOIM PRZYPADKU trzeba celować idealnie w dekoder.

5) Ustawicznie pojawia się komunikat o zmianach w liście kanałów NNK. Po zatwierdzeniu dekoder wyszukuje kanały NNK kasując przy tym moje ustawienia:

-ulubionych

-wyszukanych kanałów FTA w moim przypadku z ASTRY i HOT BIRD

6) Dekoder potrafi się zawiesić na nocnej aktualizacji.

7) JAK DLA MNIE lista nagrań to pomyłka kompletna. Być może inni producenci robią podobne listy nagrań do tej z x8. Tego nie wiem, używałem do tej pory dekoderów PVR Cyfry+, n, lokalnych kablówek. W przypadku wszystkich tych sprzętów do nagrania były zaciągane i przypisywane informacje z EPG. DLA MNIE jest to chore i nie do zaakceptowania że lista nagrań wygląda tak jak wygląda.

 

Gdyby dekoder współpracował w sposób lepszy z pilotem, śmigało w nim EPG i belki informacyjne to bym się tak nie frustrował. Jeżeli programiści zechcą dodać ludzką listę nagrań to będę w siódmym niebie. Ja jestem cierpliwy. Być może zbyt emocjonalnie i zaangażowanie podszedłem do tematu, wszak to tylko blaszana skrzynka za 199 zł... Ale jak to się nie zmieni to pożegnam się z x8 bez żalu ...

 

Tyle

 

Jeszcze jedno...

 

Może w końcu skoro Orbita zabrałeś głos to Ty udzielisz mi odpowiedzi. Czy można bezpiecznie podpiąć przez przelotkę w x8 Samsunga DSB-H370g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co EPG działa jak należy, pilot również
. Jeżeli dla jaczylibodzio codzienna gimnastyka palców na pilocie jest normą to gratulacje. Dla mnie pilot tego dekodera to porażka. Używałem już wiele pilotów, ale ten jak na razie ''kontroluje tyły'' w moim rankingu. Już nie pamiętam ile razy otwierałem klapkę od baterii i korygowałem ich ustawienie. Pomagało na krótko. Cały czas klawisze pilota trzeba porządnie wciskać, żeby zadziałał. EPG także wymaga dopracowania, zwłaszcza słupki informacyjne, które działają z dużym opóźnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych wadach doskonale wie pan Tomek z Supportu X8, który jest u źródła -m.in. sprawił, że mamy zegar na wyświetlaczu dekodera, ale ostatnio jakoś zamilkł i się nie odzywa. Może następne softy coś zmienią, chociaż któryś z poprzednich softów niby poprawił pracę pilota, ale na dobrą sprawę ja nie odczułem wyraźnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem do nich takie zapytanie, że jestem zainteresowanym modelem OPTICUM ITI X8 HD i są z nim jakieś niejasności co podają użytkownicy z forum [ podałem to forum ] i wypisałem je [ te co są poruszane na forum: EPG, nagrywanie, lista ulubionych, zawieszanie podczas aktualizacji i możliwość wyłączenia aktual. listy kanałów, pilot - celowanie jak snajper ].

Jak będziecie się skarżyć do firmy, to coś z tym muszą zrobić. Jak będzie duża liczba niezadowolonych użytkowników i jeden i ten sam problem, a nie indywidualne.

 

stonka - ale coś ostatnio go nie ma i się nie udziela. I ty myślisz, że on tu wchodzi i mówi szefowi, że użytkownicy forum satkurier narzekają, jak nikt do nich nie żali się :?: .

 

Tak samo jak pisałem do firmy n o dodanie jednego kanału do TNK HD/NNK HD - Disney Junior, zależy mi na tym kanale dla dzieciaków. To pierwsze coś zaczęli kombinować, ale później kazali mi porozmawiać z Cyfrowy Dom Sp. z o.o. Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw, czemu nie ma wszystkich polskich kanałów FTA w tym dekoderze np. brak PoloTV i TV Disco i czy to wina dekodera, czy może n? zawsze muszę ręcznie je dodawać, to samo z TVR - jest na innym transpondencie i nie jest to poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...