Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nawet w CP mają tworzenie list kanałów (tak słyszałam).

To źle słyszałaś - może 1 lub 2 dekodery mają a reszta jest sztucznie blokowana. Dlatego dziś wysyłam wymówienie, że to nie działa, ale pretekstem jest TVN HD+1.

I miałem nadzieję, że ten dekoder OPTICUM ITI X8 HD będzie dobrze działał i miał możliwość sortowania listy. :( Jak na razie będę śledził ten temat o poprawieniach softu. Mam nadzieję, że to Tomek naprawi i będzie dekoder godny polecenia. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czucza2005

Dokładnie zrozumiałeś mój podpis

Ulegnie zmianie po aktualizacji softu i uruchomieniu edycji listy kanałów NNK tak jak w przypadku listy kanałów powyżej 100 {FTA}

Ja mogę polecić Ci ten dekoder, a moja ocena:

+ wymiary

+ USB tylni panel

+ menu (fajne w obsłudze)

+ zmiana godzina/nr kanału (od nowego softu)

+ napis rec podczas nagrywania (od nowego softu)

+ edycja nazw nagranych programów (- bardzo ograniczony opis, brak polskich liter)

- obecnie soft jest w wersji test (duże braki)

- brak edycji listy nnk

- brak instrukcji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy jak nazwa mówi jest to dekoder do odbioru TV nie róbcie z takiego taniego sprzętu nagrywarki .

ZA kilka lat będzie podłączać dyski do pralek ,zmywarek ,wiadomo że procesor se nagrzewa i praca dekodera

staje się nie możliwa .Zmiana softu tu nie wiele pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ryszardzie ...

 

Powiedz mi jak to jest że konkurent od ADB nosi miano DEKODERA ... z funkcją PVR Ready w związku z czym wszystkie funkcje dekodera PVR po podłączeniu dysku są w pełni i prawidłowo realizowane ! Ja już wiem że po wygaśnięciu doładowania wracam do sprzętu od ADB ... ale żal mi kolejnych nabywców tego ekhm... W x8 nie działa nic !!! Ten sprzęt dekoduje tylko obraz i fonię :brawo: Co nie działa ?

 

1) Kuleje EPG

2) Nie działają belki informacyjne podczas przełączania kanałów

3) W sposób nieprawidłowy działa funkcjonalność PVR

4) Oprogramowanie jest niestabilne, dekoder zawiesza się podczas "porannej aktualizacji"

5) Programiści stworzyli koszmarek w postaci listy nagrań ...

 

Powtarzam się ale specjalnie dla Ciebie Ryszardzie zrobię to ... Dekoder jest o 100 zł tańszy od konkurenta. Każdy kto kupuje ten dekoder wie że szału nie będzie. Nabywca , ten bardziej świadomy... wie że nie będzie wodotrysków, internetu, multimedialnych portali i nie wiadomo czego. Każdy normalny człowiek wie że za 199 zł dostanie proste urządzenie. Urządzenie które będzie realizowało minimum funkcji które mu zadeklarował producent. Producent twierdzi że jest to dekoder PVR Ready , więc niech NAGRYWA kiedy trzeba , niech posiada PORZĄDNĄ LISTĘ NAGRAŃ , niech nagrywa time-shift według EPG jak użytkownik zapragnie zachować sobie aktualnie oglądany program. Niech wreszcie dekoder posiada działające w pełni i na 7 DNI DO PRZODU EPG ! Niech pokazuje mi co leci na jakim kanale jak skacze po liście ... teraz mam puste belki :crazy:

 

Co jest takiego u niektórych , że tak pozwalają, nie boję się tego nazwać po imieniu, NABIJAĆ W BUTELKĘ ... Rozumiem że jak ktoś kupuje DVD firmy XXX które ma napisane że odtwarza mp3 , a po przyniesieniu do domu okazuje się że nie odtwarza to mówi ... analogicznie do twojego zdania " jest to dekoder do odbioru TV nie róbcie z takiego taniego sprzętu nagrywarki" ... jest to tani odtwarzacz DVD nie róbmy z niego odtwarzacza mp3 ?

 

No ludzie. Coś kosztuje tyle ile ktoś za to chce , i ile chce za to dać konsument ... Jeżeli sprzedawali by ten dekoder za 500 zł to rozumiem że moje uwagi byly by "bardziej uzasadnione" ? Ktoś mówi że ten sprzęt jest PVR Ready to niech będzie ... a jak nie jest to wystarczy napisać że to dekoder z możliwością OKAZYJNEGO NAGRYWANIA...

 

Już nie wspomnę że nie działa w nim NIC , tak ... nie ma jednej funkcji która nie miała by jakiegoś błędu w Sofcie. Nie działają podstawowe funkcje , nie działa PVR, dzięki że w ogóle dekoduje obraz :crazy:

 

Eh ...

 

Czekam na Tomka z Supportu , jeżeli nie zaczną odkręcać tematu odeślę im pismo reklamacyjne , albo sprzedawca dostanie pismo dotyczące zwrotu towaru z tytułu " NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ"

 

Tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ... ogólnie trzeba odtańczyć taniec deszczu nad dekoderem i trzy razy go pogłaskać ...

 

Co za dno... Lekarstwem na wadliwe działanie dekodera ma być dawanie na NIE w przypadku gdy informuje on od kilku dni przy włączaniu że chce zaktualizować listę kanałów ? Za chwilę zjawi się ktoś kto sprzeda radę by nie włączać go w ogóle. Wszak w ten sposób ustąpią wszelakie bolączki związane z brakiem jego funkcjonalności w stopniu minimalnym , wedle tego co zadeklarował nam producent ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy jak nazwa mówi jest to dekoder do odbioru TV nie róbcie z takiego taniego sprzętu nagrywarki

Żadna nazwa tego nie mówi, sorry drogi kolego ale to nie jest funkcjonalność która się przypadkiem trafiła, tylko ten dekoder jest właśnie sprzedawany jako dekoder z nagrywarką: http://n.pl/oferta/n_na_karte/dekoder_opticum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przez przypadek uaktualniłem nową listę kanałów. Zniknął kanał TVNHD+1 z głównej listy. Zniknęły kanały ulubione. Jak później ustawiałem sobie ponownie listy kanałów ulubionych to poszczególne kanały na listach były już w kolejności numerycznej następującej po sobie 1,2,3... itd. tak jak je ustawiałem. Pamiętam, że wcześniej były rozrzucone wg. numerów z listy głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być opcja, że można włączyć/wyłączyć pytanie o tę aktualizację listy kanałów, to samo o aktualizację o 3 w nocy - włączona/wyłączona - sam mogę sobie aktualizować

 

już wiem w jaki sposób nie realizują się niektóre nagrania - oglądałem dziś TV i miałem nastawione nagranie - o zaplanowanej godzinie dekoder przełączył na kanał, na którym miał nagrywać, wyskoczył komunikat ZAPLANOWANO ZDARZENIE, ale nie rozpoczął nagrywania :D powinniście to też poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym dekoderze można swobodnie skanować satelitę, i oglądać kanały których nie ma na liście w NNK ? Wiem że na ADB nie da rady. (...)

A Tobie kto takich głupot nagadał? Na ADB można skanować niebo, dodawać transpondery do istniejących list i do nowych - własnych satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...