Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Mam pytanie. od jakiegoś czasu mam problem z dekoderem a dokładnie z Karta n.

Co chwile pokazuje mi Problem z kartą sprawdz albo nieprawidłowa Karta itp.. czasem jest tak ze działa pare Godzin dobrze a potem znowu pisze problem z kartą i nie moge nic odtwarzać..

i to tak co chwile sie dzieje zalezy jak sie dekoderowi za chce..

Prosze o Pomoc .

dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lucq, mi również od czasu do czasu pojawi się komunikat przy włączeniu, że karta jest nieprawidłowa. To już chyba taka wada tego dekodera. Najwyżej trzeba poczekać na nowe oprogramowanie, może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie to nie dzieje sie to czasami tylko prawie cały czas. mam szczęscie jak odtwarza normalnie ale tak to prawie zawsze...

a moze to Wina Sygnału? bo on mi tak skacze co chwile...

 

Tylko mnie dziwi ze przedtem tak nie było.. od jakiegoś czasu tak dopiero mam... Wgl denerwuje mnie ten Dekoder,chyba Kupie Nboxa bo czasem to mozna zwariować

juz jakoś przebolałem te Błędy typu epg itd ale teraz nawet Telewizji nie mozna oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosmetyki przyszło mi do głowy że można by jeszcze bardziej wykorzystać wyświetlacz. W chwili obecnej podczas nagrywania wyśwwietla on napis REC , ale już podczas odtwarzania mamy kreseczki. Sugestia do Pana z supportu:

 

- Podczas odtwarzania nagrania można by ustawić aby na wyświetlaczu napisane było: PLAY

- Podczas pauzy: STOP ( bo mamy 4 znaki tylko :) )

- Przy oglądaniu z przesunięciem czasowym można by ustawić aby wyświetlacz podawał nam ile mamy opóźnienia w stosunku do równoległej transmisji. Powiedzmy oglądamy kanał X, idziemy na fajkę więc dajemy PAUZĘ ... Wracamy i oglądamy z przesunięciem czasowym dalej ... a wyświetlacz podaje nam ile minut "jesteśmy opóźnieni"

 

Pytanie jeszcze czy dekoder będzie nam pozwalał nagrywać programy z zachowaniem time shift ? Czyli obejrzałem ileś minut lecącego już programu , chcę go sobie zachować... daję nagrywanie ... a dekoder zapisuje z bufora według EPG to co już nam "uciekło" i dogrywa resztę która trwa i będzie dalej trwała aż do czasu zakończenia audycji według EPG ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

faktycznie odbiornik działa dużo sprawniej. Ja ze swej strony miałbym jedną uwagę, było by miło gdyby oglądając uprzednio nagrany program i przerywając go klawiszem stop, a następnie znów powracając do odtwarzanie, mozna było "kliknąć" kontynuuj

Zdecydowanie popieram tą propozycję. Było by to bardzo wygodne ... Myślę że jest to do zrobienia :) W przypadku 2850st funkcjonowało takie rozwiązanie. Było to dosyć pomocne. W takim wypadku nie trzeba będzie czekać aż się przewinie do momentu w którym skończyliśmy oglądanie.

 

P.S.

 

Witamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG w tej chwili ładuje się na TVP 1 HD ... trzeba odczekać z 5 minut żeby w miarę porządnie się załadowało. Żeby pojawiło się na POLSAT i TV 4 trzeba chwilkę potrzymać dekoder na Polsacie ... wtedy już mamy kompletne EPG. Mam nadzieję że wtorkowa aktualizacja , o ile taka będzie, już na trwałe będzie zapisywała EPG na HDD :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli następna aktualizacja będzie zapisywała dane EPG na pendrive lub na dysk (bo jak wiadomo nad takim rozwiązaniem pracuje support) obawiam się, że zaczniemy narzekać na wolniejszą pracę dekodera. Nie wiem czy u wszystkich tak się dzieje ale po podłączeniu HDD do dekodera wydaje mi się, że działa odrobinę wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam nadzieję że ostatnie zmiany wprowadzone w oprogramowaniu przypadły Państwu do gustu.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa skierowane pod naszym adresem,

Co do proponowanych przez Państwa ulepszeń prawie wszystkie znajduję się już na naszej liście ( może poza komunikatami na wyświetlaczu ) i prace nad nimi trwają.

Zapewniam ( tak jak zapewniałem także wcześniej ) że ciągle pracujemy i będziemy pracować nad udoskonalaniem odbiornika.

Mam nadzieję że z każdą nowszą wersją oprogramowania będzie on bardziej "przyjazny" dla każdego użytkownika.

Wszystkie Państwa uwagi są przez nas mile widziane.

O dacie opublikowania następnej wersji oprogramowania poinformuję w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Obserwuję ten temat tak od 3 tygodni gdyż myślałem nad zakupem tego dekodera. Pierwsze opinie mnie zdołowały ale po ostatniej aktualizacji zdecydowałem się go kupić i będę miał go w poniedziałek. Dodam może, że zdecydowany zakup nastąpił po informacji, że można w nim sortować kanały - w chwili obecnej mam dekoder polsatu i jestem totalnie wku..... właśnie z powodu kompletnie beznadziejnej listy kanałów (to jest więcej niż tragedia) - kompletnie nie rozumiem dlaczego operatorzy tak na siłę nas uszczęśliwiają.

Jako, że nie miałem styczności z sprzętem (tylko obudowę obejrzałem w markecie:) - przyznam, że mi się bardzo podoba) mam propozycję jednej funkcji dekodera która na pewno uszczęśliwi większość z obecnych posiadaczy tego dekodera mianowicie:

 

eksport i import listy kanałów na nośnik zewnętrzny gdyż jak czytam aktualizacje rozwalają ją zupełnie - lepszy sposób to oczywiście nieruszenie tej listy podczas aktualizacji ale nie wiem czy się da a eksport to myślę jest do wykonania:)

 

Resztę propozycji napiszę jak będę już miał dekoderek w domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...