Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kup ADB - nagrania będą OK (nie licząc faktu, że nagrań z kanałów FTA na PC nie zgrasz, bo formatuje dysk pod własny typ), to znajdziesz coś innego, napiszesz na forum, odpowiedzi nie uzyskasz, poprawki tym bardziej :P Zamiast docenić, że się starają (a wcale by nie musieli - to ich dobra wola, inni tak nie robią) to jeszcze biadolenie :>

 

PS: Nie spamować obydwaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję odtwarzać nagrań z kanałów fta na pc. Ja chcę tylko działającego dekodera sat z pvr ready. Adb działał wzorcowo. Było epg, była cudowna lista nagran - I wcale mi taka nie jest potrzebna. Wystarczy zwykła która zawierać będzie potrzebne informacje na temat nagrań. Były działające belki. Dziwi minie że kogoś dziwi to że wymagam minimum dzialajacych funkcji , które powinny być w dekoderze pvr ready ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie robią co mogą, posiadam turbo dekoder z n i gdy dekoder nie jest podpięty do zasilania przez kilka dni też od razu nie mam epg muszę chwile czekać i dopiero jest cała lista. I w tedy jest zapisywana na dysk, a że opticum nie ma gdzie zapisać epg to " robi co może" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś, jak się obudziłem, to dekoder działał (nie wiem ile czasu) i było info, że jest nowa lista kanałów, nie aktualizuję jej, bo robiłem to parę dni temu, bo też miałem takie info i nie było nic :-/ o co więc znów chodzi?

 

Parę dni temu przerzucili TTV z kanału 10 na 18. A co parę dni zmieniają się kanały powyżej 100-tki. Więc nie warto sobie tą informacją zawracać głowy, tym bardziej, że rozwala ona nasz układ kanałów pow. 100 , którego układanie to co najmniej dobrych kilkadziesiąt minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać dłuższego posta.

 

Na wstępie powiem że przerobiłem już parę dekoderów SAT w swoim krótkim życiu :curious: Nie jestem żadnym specjalistą, a "zwykłym abonamentowcem". Od 2007 byłem abonentem n. Przerobiłem wszystkie produkty ADB dedykowane do oferty tej platformy. Od pierwszego białego , przez recordery blue, turbo do 2850st. Mam na stanie działający Polsatowski Samsung DSB-h370g, u rodzinki na co dzień obcuję z PVR Cyfry+ .

 

Kupiłem Opticum x8 , bo zrezygnowałem z n. Nie mam czasu na TV. Potrzebowałem czegoś prostego z funkcją PVR ready. Traf chciał że wprowadzili do oferty to cacko. Mając zaufanie do n, postanowiłem zamówić ten dekoder w ofercie NNK. W pełni zdawałem sobie sprawę z tego że będzie to sprzęt prosty. W głowie miałem wyobrażenie czegoś na kształt ADB 5800s z możliwością nagrywania. Potrzebowałem prostego sprzętu z minimalistycznym menu bez zbędnych wodotrysków.

 

Pierwsze wrażanie po rozpakowaniu pozytywne. Mały zgrabny , na pierwszy rzut oka solidnie wykonany. Wszystko podłączyłem i odpaliłem. Dekoder się aktywował i ... duże zaskoczenie. Ma bardzo fajne menu... i ... Wziąłem się za testowanie tego i owego. Epg nie było, Belki informacyjne puste, pilot prawie nie reagował, Nagrania się nie realizowały, lista nagrań to jakiś potworek. Wzięło mnie i ogarnęło przerażanie. Jako że jestem spokojny to zacząłem spr. , szukać, czytać skąpą instrukcję. Na nic się to zdało.

 

Dzisiaj EPG naprawiono i tylko EPG. Oczywiście w między czasie użytkownik armin84 starał się mnie przekonać że bujam , a ogólnie to "PRZESADZAM" bo dekoder jest cacy. Potem optyka się zmieniła o 180 stopni. Wystarczy poczytać posty... ale nie o tym. Armina lubię :wink:

 

Zawsze czytałem na forach że dekodery dedykowane kupowane od platformy są be , lepiej kupić coś własnego . Myślałem WTF ? Teraz już wiem że to lekko przerysowana teoria.

 

Wracając do Opticuma. Niech nikt mnie nie przekonuje że to normalne iż ktoś puścił to do sprzedaży i od 2 miesięcy nie jest w stanie doprowadzić tego sprzętu do ładu. W dekoderze lista nagrań to śmieć. Na tym etapie nie kwalifikuje się to do CERTYFIKOWANIA przez n, i nazywania dekodera mianem PVR Ready. Teraz jest to co najwyżej dekoder z możliwością okazyjnego nagrywania. Nie działają również nadal belki informacyjne, raz info jest a raz go nie ma. Nie wiadomo od czego to zależy. EPG jest w pełni uzupełnione. Choć samo EPG też jest kłopotem. Teraz trzeba trzymać dekoder ok 5 - 10 minut na TVP 1 HD żeby się łaskawie uzupełniło na 2 - 3 dni do przodu. Dobre i to , ale ... no właśnie , jest jakiś niesmak. Innych bugów i błędów w sofcie jest pełno. Nie będę się na nich skupiał bo na razie trzeba, to wyprowadzić na prostą, co jest najważniejsze, a potem dopieszczać jeszcze bardziej.

 

Nie będę bił pokłonów przed Panem Tomkiem z supportu firmy GLOBO. Cieszy mnie niezmiernie że się tutaj udziela i zbiera te informacje. Nie robi tego jednak na pewno bo firma GLOBO jest takim łaskawcą. Robi to po to by mieć info z pierwszej ręki i szybko reagować na sugestie i opinie klienteli. Najwyraźniej firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak niedopracowany produkt dopuściła do sprzedaży. Jest to też rodzaj pozytywnego PR ze strony firmy i obrona przed wypuszczeniem w świat złej opinii. Wiadomo że zadowolony klient opowie o swoim produkcie 5 osobom , a niezadowolony średnio odradzi zakup 20 znajomym. Żeby zamknąć temat, szanuję Pana Tomka , ciesze się że jest i proszę aby możliwie szybko udoskonalił oprogramowanie.

 

Zamykając temat , oczekuję aby dekoder stał się tym czym chyba ma być w założeniu. Dobrą, tania alternatywą dla hegemonii produktów ADB z oferty n. Prostym dekoderem bez wodotrysków , skutecznie realizującym w choć minimalnym stopniu funkcjonalność PVR. Dla mnie brakuje w tym dekoderze:

 

1) Powtarzane po raz dziesiętny. BRAKUJE MI NORMALNEJ LISTY NAGRAŃ, w której bez kłopotu można się odnaleźć. Zawierającej tytuł i opis nagranego programu. Tylko tyle i aż tyle.

2) Sprawnie funkcjonującego EPG

3) Sprawnie funkcjonujących belek z INFO podczas przełączania.

4) Realizowanie w pełni zleconych nagrań

5) Funkcji nagrywania cyklicznego ( z podziałem na dni tyg, co tydzień, co miesiąc itp. )

6) Będzie miło jak dekoder po naciśnięciu REC podczas oglądania programu. Obrobi tak nagranie według EPG że nagra już obejrzany ( od momentu włączenia kanału - ale to chyba logiczne ) fragment który minął i całą resztę do końca. Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi.

 

 

To na tyle...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie napisałeś. Dla mnie ,dla osoby która póki co nie używa dysku (może to i lepiej, po tym co czytam) oczekuję od tego dekodera przede wszystkim sprawności, bezawaryjności oraz w miarę szybkości obsługi. Moje wnioski na dzień dzisiejszy są takie, że dekoder wymaga jeszcze dość dużego dopracowania, gdyż został wypuszczony niedopracowany. Być może kolejne softy skorygują te błędy, ale uważam że może być ciężko.- Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dekoder jest OK - z wypowiedzi wielu ludzi, tylko brakuje funkcji Ustawiania własnej listy. To jest według mnie największym błędem. CP teraz mam i chciałbym przejść na NNK.

Tylko powód rezygnacji z CP jest właśnie BRAK ustawiania własnej listy, od kanału 1. I na razie nie kupuję OPTICUM ITI X8 HD - bo tej funkcji nie ma, a reszta może już być.

Jest w ITI x8 zegar na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zegar lub nr kanału :-) zauważyłem, że jak mi się nagrywa, to często miga mi ramka po angielsku - że prędkość dysku za mała :/ ale ciągle się nagrywa wszystko, o co z tym znów chodzi? i dlaczego, jak nagrywa się zaplanowany program, a go oglądam, skończy się program i przerwę wcześniej nagrywanie, to nie zniknie to z listy zaplanowanych nagrań? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportuję iż w moim przypadku nie działa nadal nagrywanie. Miałem zaplanowane dwa nagrania. Jedno o 11 rano i drugie o 20. To o 11 zostało zrealizowane. Nagranie o 20 wydawało się że jest realizowane. Wróciłem do domu 20 po ósmej. Spojrzałem na dekoder widniał na nim nr kanału z którego miało rozpocząć się nagranie, dysk pracował. Myślę sobie :brawo: . Nagranie miało trwać do 21 i jak kuknąłem na dekoder chwilę po tej godzinie to był już wyłączony. Bajka , w końcu działa :brawo::jupi: Wchodzę w nagrania a tam ... Jest nagranie z 11 , a tego z 20 - 21 nie było , chociaż wydawało się że nagrywa :cry::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną sytuację. Wczoraj i dzisiaj tak gdzieś około 5:30 rano jak wstałem dekoder był włączony( chociaż w nocy go wyłączyłem). Jak włączyłem TV widziałem komende, że za X sekund jak nie nacisnę żadnego klawisza dekoder sam się wyłączy. Nie naciskałem nic i się sam wyłączył. No dobra . Później (po południu) jak załączyłem dekoder zauważyłem, że zaistniały następujące zmiany : -zostały usunięte nazwy list kanałów ulubionych ( kanały w listach pozostały bez zmian), -nastąpiła samoczynna zmiana trybu wyświetlania HDMI z 1080p na 720p , usunięty został zegar z wyświetlacza, -i jeszcze inne zmiany których dokonałem w ustawieniach powróciły do ustawień fabrycznych. Moje pytanie, czy u was też miała miejsce podobna sytuacja?. Zauważyłem, że te zmiany miały miejsce po ostatnim sofcie. Dlatego pytam - czemu one mają służyć. Bo jak na razie te poranne ''niespodzianki'' tylko mnie irytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.

 

Ale przypomniałeś mi o dzisiejszym poranku. Dzisiaj rano po przebudzeniu ujrzałem włączony dekoder na kanale TVP 1 HD. Kiedy załączyłem TV , oczom mym ukazał się lecący w tel kanał TVP 1 HD, był przyciemniony a po ekranie fruwał znaczek "n na kartę" i zegar w niebieskiej ramce :shock: . Klikałem pilotem co się dało, klikałem klawiszami na froncie dekodera. Na nic nie reagował. Zwyczajnie się zawiesił :roll: Pomógł tzw. RESET WTYCZKOWY :mrgreen:

 

Tak więc:

 

- Nagrania się nadal nie realizują

- Dekoder jest niestabilny , gubi ustawienia , zawiesza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystkie nagrania się realizują, czasami tylko miga mi ramka, że dysk za wolny, ponadto drugi dzień z rzędu jak wstaję, to dekoder sam się włącza i pyta o aktualizację kanałów n na kartę, a nie chcę co chwilę rozwalać listy kanałów :/ co aktualizacja wychodzi więcej nowych błędów niż jest tych poprawianych - jak tak dalej pójdzie, to nigdy to nie będzie dobry sprzęt; zróbcie coś z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano ponownie dekoder zastałem zawieszony na kanale 1 . Na tvp 1 hd śmigał wygaszacz z logiem nnk i zegarem. Dekder nie reagował w żaden sposób. Pomógł reset wtyczkowy tzn. odłączenie dekodera od zasilania. Oczywiście uprzednio dekoder został prawidłowo wyłączony. Wychodzi na to że włącza się sam i zawiesza się :crazy: A tak to wygląda:

1002836n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj rano około 5:30 zastałem dekoder włączony, ale już nic nie robiłem. Później około 7 był już na czuwaniu. Jak go załączyłem -to po raz już nawet nie wiem który ukazał mi się czarny ekran z samą fonią bez wizji. Pomogło wyłączenie i ponowne załączenie dekodera. Jak tak dalej pójdzie to będzie nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się raz zawiesił - wyłączyłem dekoder z tyłu, potem włączyłem - pisało, że karta zła lub uszkodzona - znów wyłączyłem dekoder, docisnąłem kartę i od nowa - wtedy działało :D z wizją i fonią nie miałem problemów, tylko te zawieszenie raz, no i czasami w ogóle pilot nie reagował na włączenie, by włączyć dekoder... proponuję X8, by zmienili to, żeby można było każdym przyciskiem numerycznym włączyć dekoder... ponadto miga mi czasami ramka po angielsku podczas nagrywania, że dysk za wolny, a jest dobry, bo wszystko nagrywa i mogę przewijać i zatrzymywać programy na żywo itd., i jeszcze co mnie teraz denerwuje to to, że się dekoder sam włącza nad ranem i ciągle pyta o uaktualnienie listy kanałów z n na kartę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.

 

Ale przypomniałeś mi o dzisiejszym poranku. Dzisiaj rano po przebudzeniu ujrzałem włączony dekoder na kanale TVP 1 HD. Kiedy załączyłem TV , oczom mym ukazał się lecący w tel kanał TVP 1 HD, był przyciemniony a po ekranie fruwał znaczek "n na kartę" i zegar w niebieskiej ramce :shock: . Klikałem pilotem co się dało, klikałem klawiszami na froncie dekodera. Na nic nie reagował. Zwyczajnie się zawiesił :roll: Pomógł tzw. RESET WTYCZKOWY :mrgreen:

 

Tak więc:

 

- Nagrania się nadal nie realizują

- Dekoder jest niestabilny , gubi ustawienia , zawiesza się

 

Dokładnie miałem tak samo.

Tylko zimny reset był w stanie pomóc. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj rano około 5:30 zastałem dekoder włączony...

Zauważyłem rownież że od paru dni gdy wstaje rano o 5.00 dekoder jest włączony na kanale 1, włączam tv dekoder pyta ''czy zaktualizować listę kanałów na liste n'', wygląda na to że dekoder włacza sie o 3.00 by zaktualizować soft i chce pobrać liste kanałow n, a że liste trzeba zatwierdzić, a nocy przeważnie się śpi, to tak sobie chodzi do rana, być może do godz 6.00 bo po trzech godz. sam się powinien wyłączyć.

A swoją drogą mogli by coś zrobić by nie wyskakiwało ciagle ''czy zaktualizować listę kanałów na liste n'' pomimo najnowszego softu dalej takie coś mi wyskakuje, no chyba że codziennie zmieniają liste kanałow w co raczej wątpie bo zadnych zmian nie widze :D

Jak dla mnie to chyba największą wadą tego tunera jest brak możliwości utworzenia własnej listy kanałów od nr 1(w CP mogłem sobie dowolnie ustawiać kanały - trudno się przezwyczaić), miejmy nadzieje że któraś kolejna aktualizacja to zmieni, EPG widze że troche poprawione, troche kuleje jeszcze info na belkach, no i ten pilot to masakra, trzeba raczej idealnie celować pomimo nowych bateryjek ;) no i przełączanie kanałów troche wolne, po za ty m to jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...