Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego przestań slepo patrzeć na ta platformę, tylko podejdz do tematu obiektywnie. Wiem że milość jest ślepa, ale zrozum że nadchodzi rozstanie :D

Nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że ślepo patrzę na tę platformę.

Krótko - jeśli oferta, którą zaproponuje mi C+ po fuzji będzie tak dobra, jaką mam w tej chwili w "n" - nie będę miał żadnych obiekcji, by w tym układzie pozostać.

Jeśli nie będzie mnie satysfakcjonowała - odejdę tam, gdzie uznam, że oferta spełni moje oczekiwania (pewnie nie w 100%, ale w takim zakresie, by stosunek ceny do oferty był dla mnie ok).

I tylko to miałem na myśli.

W tym czasie kilku abonentów C+ przekonywało mnie, że warto płacić więcej, bo będę miał dużo lepszą ofertę sportową -> tylko że piłka ligowa zupełnie mnie nie interesuje, więc to dla mnie żaden benefit.

W międzyczasie jeden z userów napisał, że abonenci "n"ki będą musieli się dostosować do tego, co oferuje C+, a obecna oferta "n" będzie wygaszana. W odpowiedzi napisałem, że to dla mnie (i pewnie dla wielu innych abonentów) średnio fajna oferta.

 

Gdzie tu "miłość do platformy"?

 

PS. Co do kolekcji VoD w C+ to podyskutujemy o tym, jak już się pojawią. Póki co porównujesz istniejącą kolekcję do wirtualnego bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy nowej platformy, to uważam, że najlepiej byłoby stworzyć nową nazwę (tzn. znaną za granicą, ale nieobecną w Polsce). Myślę tutaj o marce CANALSAT - świetnie by się wpasowywała do nowej platformy. A jak wiadomo, "Nowa Cyfra+" już była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Co do nazwy nowej platformy

Nie ma żadnej nowej platformy..!!

Nastąpi wykupienie pakietów TVN od spółki ITI i przejecie tej spółki przez właściciela Cyfry.. Nawet gdy by cyfra zmieniła nazwą ładny chińczyk to dalej będzie to cyfra a nie nowy podmiot.. n-ka po prostu z czasem zniknie i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godunow, kiedy łączą się w sposób trwały dwa podmioty, to nigdy to już nie jest to samo ciało co przedtem. :)

 

Problemem są również zobowiązania podjęte przez każdy z tych podmiotów, bo nowy układ powoduje, że zachodzi konieczność renegocjacji większości z nich, choćby z tego powodu, że każdy z tych podmiotów miał wcześniej osobno podjęte zobowiązania wobec tej samej firmy.

 

To wcale nie są proste sprawy i będą ciągnąć się miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolejny, ktory glosi teorie, ze to bedzie trwalo "wieki".

Polaczenie platform trwa i to juz od dawna - juz miesiace przed oficjalnym komunikatem w duzej czesci wszystkie podmioty doskonale znaly swoja sytuacje. Teraz trwa finalizacja w takim trybie by jak najszybciej uruchomic projekt, ktory bedzie szybko generowal efekty (maksymalizowal zyski redukowal koszty - na wielu plaszczyznach dzialalnosci).

Czas to pieniadz - nikt nie bedzie tracil czasu na "pieeerdoly". W innej perspektywie czasowej bedzie realizowane przejecie TVN ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

godunow, kiedy łączą się w sposób trwały

W świetle prawa to jest praw spółek handlowych nie znalazłem żadnej informacji o łączeniu tych dwóch podmiotów gospodarczych . Natomiast na dzień dzisiejszy wiemy ze właściciel CYFRY zakupił ( transakcja w trakcie realizacji) od ITI pakiet większościowy

spółki TVN .. Czyli innymi słowy doszło do takiej podobnego zakupu jak ja poszedł na targ zakupił jabłka..

Czy z tego tytułu że godunow nabył jabłka powstanie podmiot jabłka = godunow..

Nie .. Identycznie jest w tym przypadku ..

Jedynie nowy nabywca spółki TVN musi wypełnić zobowiązania wobec ITI ..

Zauważ TVN nawet nie jest nawet podmiotem transakcji jest jedynie przedmiotem... Jak na razie z TVN nikt nie negocjuje warunków sprzedaży ..

 

No chyba że znasz jakieś inne fakty które mówią o łączeniu czy fuzji...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w świetle prawa, ani "prawdy" medialnej, nie istnieją jeszcze żadne wiarygodne informacje, które dałyby pewność co do charakteru współpracy Vivendi i Neovision, więc możemy sobie co najwyżej podywagować na temat.

 

Jednak sygnały, jakie można było przeczytać w komunikatach mówią częściej o współpracy, niż o jakimś przejęciu "enki" przez Canal+ Cyfrowy.

 

Skoro więc tak i obydwa podmioty będą chciały występować pod wspólnym szyldem, to nic już wówczas nie jest tak infantylnie oczywiste, jak zechciałeś to w swoich porównaniach zestawić.

 

Każdy z tym podmiotów, ma np. podpisane odrębne umowy z producentami/właścicielami poszczególnych kanałów, a niektóre z nich się pokrywają, więc będzie istniała konieczność z tym coś uczynić i renegocjować te umowy na korzystnych dla obu stron warunkach.

 

Jeśli nie wiesz o czym mówię, to porównaj oferty obydwu podmiotów, czyli "enki" i C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć w nowy podmiot na rynku .. Nic na to nie wskazuje..

Może przekona Cię oficjalny komunikat "Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel telewizji n) z CYFRĄ+ w zamian za znaczne (ale mniejszościowe) udziały w utworzonej jednostce"

Chociaż wątpie, bo Ty wiesz lepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie fantazjować i zajmować się ty co jest najmniej istotne.

 

Przecież w większości informacji jest wyraźne wskazanie że cyfra wchłonie nkę. I co za tym idzie ? nie trzeba mieć matury żeby to zrozumieć.

 

Marka cyfra + pozostanie a WSZYSTKO z marką n (poza tvn 'am) zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć w nowy podmiot na rynku .. Nic na to nie wskazuje..

Może przekona Cię oficjalny komunikat "Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel telewizji n) z CYFRĄ+ w zamian za znaczne (ale mniejszościowe) udziały w utworzonej jednostce"

Chociaż wątpie, bo Ty wiesz lepiej :roll:

Warto podkreślić, że będzie to nowy podmiot. A czy będzie się zwał Cyfra+, czy "n", czy jeszcze inaczej - to już zupełnie inna bajka.

Nowy podmiot nie koniecznie będzie czerpał z tego, co oferuje w tej chwili C+, raczej połączy to co istotne w obu platformach.

 

Powtórzę, choć zapewne zaraz zostanę nazwany fanatykiem, świrem , itd. - abonenci "n"ki z jakiegoś powodu wzięli tę platformę a nie zdecydowali się na C+. Niekoniecznie będą chcieli przystąpić do nowego tworu, jeśli będzie oparty przede wszystkim na obecnej ofercie C+, którą wcześniej odrzucili wybierając "n". A na to chyba C+ do spółki z ITI nie pozwolą sobie.

 

Luźna uwaga:

(swoją drogą to ciekawe, że jak ktoś powie coś źle na temat C+ jest nazywany fanatykiem "n"ki, natomiast jak ktoś pojęczy na temat "n"ki to jest stawiany za wzór obiektywizmu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabiq - pół biedy, że zostaniesz nazwany fanatykiem!! kiedy wyraziłam tutaj opinię nt sposobu pakietyzowania kanałów w C+ i rzeczowo przedstawiłam argumenty spotkałam się z [beep]ką reakcję damskich bokserów na poziomie kibolstwa. Posty zostały usunięte ale utwierdziło mnie to jedynie w przekonaniu, że:

1. mam rację :)

2. dyskusja z kilkoma " sprawnymi inaczej: jest tu bezcelowa bo jak ktoś napisał wyżej oni " wiedzą lepiej "

Najlepsze jest jednak to, że dyskutują z Tobą ci, którzy nie mają nic do powiedzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och Eleonora :D

 

Nie do końca miałaś rację a raczej rację mieli Ci którzy pisali, że to jednak relacje sportowe przyciągają wiecej abonentów przed TV niż filmy co pokazują wyniki oglądalnosci nawet bez monitorowania wersji hd ale jednak pokazują a "kołem zamachowym" w dzisiejszych platformach są prawa sportowe co przyznają ludzie z branży którzy w tym siedzą.

 

Co do samej pakietyzacji racja i oby nowy właściciel pokuładał to tak aby jak najwięcej abonentów była zadowolona. Natomiast to co dzieje się obecnie musisz też pamiętac o drugiej stronie medalu. Tobie nie uśmiecha się "współoplacanie" sportu a mi może nie podobać się "współopłacanie" jakichś filmów z rycerzami na koniach i mieczami :lol: albo Twoich filmów z Tomem Crusiem :lol: ale nie robię z tego jakiegoś życiowego problemu. Druga sprawa co do samej pakietyzacji z powodu której masz pretensje do C+; zacznij mieć też pretensje w takim razie również do N. Od połowy grudnia również zaczynają łączyć w jednym kanale N Premium najlepszy film ze sportem. Będziesz chciała obejrzec jakąs "premiere" z Monolith'u będziesz musiała wykupić N Premium i w ten sposób "współopłacać" hitowe spotkania z Ligi Mistrzów a samo ostateczne połaczenie platform pewnie jeszcze wiele czasu potrawa.

 

Nie mam za to zamiaru za bardzo komentować Twojego stwierdzenia "sprawni inaczej" bo tym sama o sobie wystawiasz świadectwo... Niepotrzebnie również za każdym razem podkreślasz "kibolstwo", widocznie masz z tym większy problem niż sam Tusk :D A przecież ludzi których pewnie masz na myśli to na 20 tysięcznym stadionie jest tylko mały procent. Reszta tych z 20 tysięcy to zwykli ludzie których kibicowanie polega na dwugodzinnej wizycie co dwa tygodnie na stadionie, a mecz wyjazdowy swojej druzyny obejrzą w TV a poza tym toczą normalne życie, mają rodziny, żony, pracę, dzieci. To tak na marginesie bo być może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Za trudne to dla Ciebie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, choć zapewne zaraz zostanę nazwany fanatykiem, świrem , itd. - abonenci "n"ki z jakiegoś powodu wzięli tę platformę a nie zdecydowali się na C+. Niekoniecznie będą chcieli przystąpić do nowego tworu, jeśli będzie oparty przede wszystkim na obecnej ofercie C+, którą wcześniej odrzucili wybierając "n". A na to chyba C+ do spółki z ITI nie pozwolą sobie.

To samo można napisać o Cyfrze. Ludzie brali ją z jakiś powodów, odrzucając n, a że jest ich dwa razy więcej i to C+ będzie podmiotem dominującym, więc nietrudno zgadnąć na bazie której oferty powstanie nowy podmiot.

 

...kiedy wyraziłam tutaj opinię nt sposobu pakietyzowania kanałów w C+ i rzeczowo przedstawiłam argumenty

Najśmieszniejsze jest to, że w n jest taka sama pakietyzacja jak w Cyfrze. Pakiety tematyczne to fikcja, nikt już z nich nie korzysta, bo wychodzi dużo drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...