Skocz do zawartości
  • 0

TV Samsung i dysk


mateusz44
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam TV Samsung UE40D5800 i dysk twardy adata ch94 500GB.

Samsung ma wejście USB i tu rodzi się moje pytanie.

Czy jak załatwie jakiś film na Blu-ray i wrzuce go na ten dysk i podłącze do TV czy ten film będzie odtwarzany w Full HD?

I drugie najważniejsze pytanie: Czy takie podłączenie dysku(który nie ma zewnętrznego zasilania) nie uszkodzi TV?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam trochę starszego samsunga, ale pewnie obsługa jest taka sama :)

Do niektórych dysków które potrzebują większego prądu (np LG 500GB) muszę korzystać z takiego podwójnego kabla USB (który dostałem wraz z tym dyskiem) - czyli ma dwa wejścia duże USB do podłączenia do TV, a drugiej strony mini USB do włożenia do dysku. Na tym kabelku wszystko śmiga bez problemu , na standardowym czasami mam kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tu jest sedno sprawy- pobór prądu. Niektóre dyski zewnętrzne 2,5' podłączone prze pojedynczy kabel USB "sprawiają kłopoty" jak pisze kolega wyżej, lub najczęściej działają wyraźnie wolniej.

Polecam załatwienie sobie tego "podwójnego" kabla. Niektóre urządzenia, np tunery sat mają specjalne dodatkowe gniazdo USB przeznaczone do takich kabli- zasilania dysków zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam TV samsung UE46C6000 i dysk twardy 1 TB Seagate Expansion , wszystko hula ok. Nie ma różnicy czy to film HD czy SD , oraz czas i ciężar filmu nie mają wpływu na odtwarzanie w telewizorze . Mój dysk ma swój napęd . W Samsungu powinieneś mieć dwa wejścia USB . Do wejścia USB1 można podłączyć dysk bez swojego napędu ( zalecane w instrukcji ) , a do wejścia USB2 można podłączyć pena . Tak jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, może trochę odkopie, ale nie ma sensu zakładać nowego wątku. Mianowicie mam dysk twardy 1TB Samsung, który podpinam do komputera. Pytanie czy po podłączeniu tego dysku do TV nie zostanie on sformatowany i wszystkie dane utracę, czy mogę go bez problemu podłączać do TV i do komputera?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy jak podłączasz dysk do kompa za każdym razem to się formatuje? Dysk jakby się formatował po podłączeniu byłoby to bez sensu. Dodam od siebie, że jeżeli film jest w FullHD i zajmuje ponad 4GB to dysk lub partycja musi być w NTFS żeby to wrzucić bo fat32 obsługuje pliki tylko do 4 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jednak działa, ale nie w pełni. Chciałem na próbę nagrać jakiś program i niestety wyskoczył komunikat czy chcę formatować dysk czy nie. Odtwarzanie filmów i muzyki oraz zdjęć działa bez problemu. ;)

Żeby nagrać musi być dysk z formatowany w TV.[nagranie tylko odtworzy się w TV]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyżby Samsung tak się cofnął? Ja mam samsunga który oficjalnie nie nagrywa - ale od czego są nieoficjalne softy ;) - i tam nie ma potrzeby formatowania dysków w tv. Raczej podejrzewam że jest niewłaściwy format dysku - z tego co kojarzę samsungi nagrywają tylko na dyskach fatowskich, o odtwarzają z dysków fatowskich i ntfs. A więc jeżeli możesz odtwarzać, a nie możesz nagrywać to masz dysk stormatowany na ntfs. Wystarczy pewnie sformatować dysk na fat32 i powinno zacząć działać. Podkreślam że jest to moja teoria bo ja mam starszy typ samsunga, ale w moim tak właśnie było. Poza tym ... istnieje jeszcze coś takiego jak instrukcja obsługi tv - może tam coś jest na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest tak: Telewizor bez problemu odtworzy filmy nagrane na ntfs,owym dysku, z fatem nie sprawdzałem. ale też odtworzy. Czyli divx, mkv itp.

Ale jeśli podepniemy dysk i będziemy chcieli nagrywać na nim programy- Samsung zapyta o pozwolenie na sformatowanie dysku, swoim systemem plików. Nierozpoznawanym w komputerze. Poza tym na większości sprawdzanych pendrajwów stwierdzi, że są za wolne do nagrywania programów.

I jeszcze jedno- na tak podpiętym i sformatowanym dysku można nagrywać tylko programy odbierane przez tuner cyfrowy telewizora, czyli dvb-t.

Czyli taka cyfrowa nagrywarka. W drugim gnieździe usb telewizora można sobie trzymać dysk lub pendrajw z divx'ami na przykład.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy że odpowiednim programem zgrasz film z nośnika BR na HDD, po podłączeniu HDD do TV po wejściu w menu USB i wybraniu HDD powinieneś widzieć zgrany wcześniej film ;)


Witam nie wiem czy w tym temacie mam nagrywarke stacjonarną Samsung sh897m i nagralem mecz i nie mogę go zgrać z dysku hdd na plytke komunikat lista tytułów zawiera błąd wybierz inny tytul

Jeżeli masz taką opcję spróbuj zmienić tytuł nagrania np. Mecz2015 i spróbować go nagrać albo spróbować ściągnąć najnowsze oprogramowanie i wykonać Update ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...