Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o jakości Canal + SD. Ostatnio (po włączeniu oferty HD?) bardzo się pogorszyła.

Archiwizuję co ciekawsze filmy na DVD i obecnie 90 min film zajmuje średnio 2-2,5 GB. Wartości te były większe w przeszłości.

Dla porównania filmy emitowane przez TVN zajmują ok 4-4,5 GB (już po wycięciu bloków reklamowych).

Materiał nagrywany jest na dysk "jak leci", bez żadnej ingerencji ze strony sprzętu. Dalsza obróbka też jest bezstratna.

 

O ile się nie mylę, 90 min. film w standardzie DVD z max. dopuszczalnym bitratem powinien zajmować ok 5,5 GB.

 

Pozdrawiam,

pepino

To ile zajmuje Ci film na twardym dysku, zależy od tego jaką jakość nagrania ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop: Film jest nagrywany z taką jakoscią, z jaką jest nadawany - bez ingerencji. Już zresztą o tym pisałem. Bitrate C+ 2,5-3 Mbps, bitrate TVN 5-7 Mbps

 

@james_b: Mam porównanie do jakości sprzed 6-9 miesięcy. zauważyłem, że sukcesywnie się pogarsza, jakkolwiek bez zmian skokowych.

Prawdą jest, że C+ nigdy nie miał bitrate'u TVN-u.

Jest to o tyle zastanawiające, że TVN jest dostępny w pakietach podstawowych we wszystkich 3 platformach (jest to z definicji telewizja darmowa, choć nie przez satelitę), a za C+ trzeba płacić extra, i to nie mało.

 

Cóż taka polityka nadawców..

 

Moim skromnym zdaniem powinni oni najpierw poprawić jakość programów SD, a dopiero później zająć się ofertą HD.

Ale może wtedy okazałoby się, że król jest nagi...

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna jednoznacznie stwierdzić że jakośc na Canal+ spadła bo zalezy ona od kilku czynników.Po pierwsze na transponderze od kilkunastu miesiecy jak nie lat nic sie nie zmieniło w układzie kanałów czyli teoretycznie jakośc nie powinna się zmienić.Po drugie istotne jest o jakiej porze nagrywane były filmy bo na transponderze obowiązuje zmienny bitrate.Np. w nocy gdzie niektóre kanały nadają obraz kontrolny czy plansze automatycznie pozostałe kanały maja lepsze parametry.

Ja mam takie wielkości z ostatnich dni i miesięcy:

 

Iluzjonista - 2,9 GB

Job - 2,8 GB

Pila3 - 2,7 GB

Omen - 3.4GB (emisja nocna)

Gdzie pachna stokrotki - 1,6GB

 

i ze starszych Krolestwo Niebieskie - 4,4 GB (emisja nocna)

 

Filmy w wersji pełnej tj. z obie ścieżki oraz napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu podam ile zajal odcinek "Rancza" na pendriva-rowne 800 MB.Jak wiadomo trwa to ok 45 minut,wiec jak widac jakosc mizerna...ale tu mala ciekawostka.Wczesniej nagrywalem jakies bzdety dla sprawdzenia pena z roznych kanalow i pomimo DUZO GORSZEJ jakosci odbioru tych kanalow,zajmowaly te nagrania duzo wiecej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna jednoznacznie stwierdzić że jakośc na Canal+ spadła bo zalezy ona od kilku czynników.Po pierwsze na transponderze od kilkunastu miesiecy jak nie lat nic sie nie zmieniło w układzie kanałów czyli teoretycznie jakośc nie powinna się zmienić.Po drugie istotne jest o jakiej porze nagrywane były filmy bo na transponderze obowiązuje zmienny bitrate.

 

Nie wazne czy spadla czy nie spadla (a spadla) tylko jaka jest teraz. Jesli kanal PREMIUM jest nadawany z bitrate 2,5-3MBits a darmowy TVN czy POLSAT 5-6Mbits, nawet TVN7 ok 3,5 Mbits to o czyms to swiadczy, a konkretnie o olewaniu przez C+ abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, na co Ty nagrywasz? na tuner z HDD?

Na pendrive'a.Zmienilem tuner z 8800 na 8900 i wszystko idzie przez usb na pena.Tak samo soft,czy lista w druga strone z kompa na pena i dalej do tunera.To jest najwygodniejsze.Dysku na razie nie dokupuje,bo nie mam takich potrzeb do nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna jednoznacznie stwierdzić że jakośc na Canal+ spadła bo zalezy ona od kilku czynników.Po pierwsze na transponderze od kilkunastu miesiecy jak nie lat nic sie nie zmieniło w układzie kanałów czyli teoretycznie jakośc nie powinna się zmienić.Po drugie istotne jest o jakiej porze nagrywane były filmy bo na transponderze obowiązuje zmienny bitrate.

 

Nie wazne czy spadla czy nie spadla (a spadla) tylko jaka jest teraz. Jesli kanal PREMIUM jest nadawany z bitrate 2,5-3MBits a darmowy TVN czy POLSAT 5-6Mbits, nawet TVN7 ok 3,5 Mbits to o czyms to swiadczy, a konkretnie o olewaniu przez C+ abonentow.

 

Od kiedy TVN czy Polsat jest darmowy ?Te kanaly spelniaja jednocześnie funkcjie dosyłu do nadajników naziemnych stąd lepsza jakośc.Jak popatrzysz na pozostałe kanały TVN-u to zobaczysz pikselozę oraz obniżoną do 480x576 rozdzielczość wiec nie jest tak różowo.Ja nie twierdzą ze C+ jest super ale mam tą platforme od bardzo dawna gdy na transponderze było po 6 kanałów i jakość jak na tamte czasy była wręcz wzorcowa.I wolałbym tamtą jakośc i mniejsza liczbę kanalów bo i tak większości z nich nie ogladam a te co ogladam niestety tracą na jakości.No ale jak moze być inaczej jak abonenci domagaja sie tylko wciąż nowych kanalów.Nie ważne jakich mają dołaczac bo Polsat czy eNka dołacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedawno dołączyłem sobie opcje HD. Na początku byłem zachwycony jakością Canal+FILM HD i Canal+SPORT HD. Teraz jednak po dodaniu przez CYFRE+ na tp.4 kolejnych kanałów HD(EUROSPORTU HD,HBO HD) - jakość kanałów HD już nie zachwyca. W skali 1-6 (EUROSPORT- 4+,CANAL+SPORT HD- 4+,Canal+FILM HD - 4,NG HD- 4, HBO HD - 3+)

 

Czy jest szansa, aby C+ polepszyła jakość kanałów HD(średnie bitrate wszystkich kanałów

11-12 Mbps) Słyszałem, żę mieli dostać jakieś nowe transpondery po TPS. Czy myślicie,że CYFRA+ postawi na jakość i przerzuci np. HBO HD na inny transponder(jeśli dostanie po TPS)

Byłoby fajnie aby CYFRA+ przyjeła regułę 1 transponder- 4 kanały HD.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder dostaną, ale zanim to się stanie może minąć jeszcze trochę czasu.

Jakość HBO HD jest taka ponieważ jakość w dosyle nie jest lepsza, to już od HBO zależy czy polepszą.

Wiadomo, 5 kanałów na transponder to za dużo, lepiej dać te 4 w porządnej jakości i do tego dorzucić jakiś kanał SD, ale najpierw abonenci muszą mieć dekodery umożliwiające odbiór kanałów w DVB-S2 i MPEG-4. Jakość HBO HD jest lepsza podczas puszczania filmu w HD.

Z informacji jakie podał lucius, docelowo mają być dwa transpondery w DVB-S2, co oznacza, że kanałów będzie więcej i może w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś dokonano kolejnych zmian na transponderach. Tym razem system kodowania Seca Mediaguard 2 włączono na kanałach: Jetix, Extreme Sports, ESPN Classic i Discovery Channel.

 

 

 

Zostaną wyłączony kanały:

- HBO**

- HBO HD*

- HBO2**

- HBO Comedy**

- Zone Reality**

- Zone Club**

- Discovery World**

- Discovery Science**

- Kino Polska**

- Animal Planet**

- Jetix*

- ESPN Classic*

- Extreme Sports*

- Discovery Channel*

 

* Zostanie wyłączony z transpondera C+

** Zostanie wyłączony z transpondera CP

 

14 kanałów to bardzo dużo, miejmy nadzieję, że po tej "akcji" platformy będą nadawały mniejszą ilość kanałów ze swoich transponderów, aby pokazać abonentom jakość, oczywiście nie zaniedbując poszerzania oferty.

 

Transpondery Cyfry opuści jak dotąd pięć kanałów (1 HD + 4 SD), a multipleksy Cyfrowego Polsatu dziewięć stacji telewizyjnych (9xSD).

 

Nowe parametry kanałów:

Satelita: Hot Bird 7A (13.0ºE)

 

Paczka HBO:

Częstotliwość: 10.719 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: HBO, HBO2, HBO COMEDY

Kodowanie: Seca Mediaguard 2&4 (Merlin), Nagravision 2&3

 

HBO HD:

Częstotliwość: 12.265 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: HBO HD test

Kodowanie: Seca Mediaguard 2&4 (Merlin), Nagravision 3

 

Discovery Science, Discovery World:

Częstotliwość: 11.117 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: D. World, D. Science

Kodowanie: Seca Mediaguard 2&4 (Merlin), Nagravision 2&3

 

Animal Planet, Kino Polska, Zone Club, Zone Reality:

Częstotliwość: 11.487 GHz

Polaryzacja: H (Pozioma)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: ANIMAL PLANET, KINO POLSKA, ZONE CLUB, ZONE REALITY

Kodowanie: Seca Mediaguard 2/4 (Merlin), Nagravision 2/3

 

Jetix, Extreme Sports, ESPN Classic, Discovery Channel:

Częstotliwość: 12.188 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: Jetix, ESPN, Extreme Sports, Discovery

Kodowanie: Seca Mediaguard 2, Nagravision 2/3

 

Zapewne to nie ostatnie zmiany, jakich dokonają te dwie platformy. Takie "przemeblowania" chyba niewiele osób się spodziewało, ale wiele na to liczyło.

 

źródło:http://www.digitalnews.cba.pl/news.php?readmore=644

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać jak ktoś wyżej wspomniał,że takie kanały jak: Fox Life, Superstacja, Cinemax 2 są brane z transponderów Polsatu dla cyfry czyli wychodzi podobnie.

Myślę,że te przemeblowania raczej nie służą poprawie jakości kanałów lecz w celu dodania nowych kanałów zarówno u jednych jak i drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...