Skocz do zawartości

Cyfra z PS3


radekmichalak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie rzecz biorąc oferta abonamentowa Cyfry + z PS3 jest opłacalna. Ale wracając do wypowiedzi, umowę podpisałem 12.10 i dzwoniłem dzisiaj to powiedzieli mi, że konsola nie została przekazana. Najprawdopodobniej dostanę ją wtorek, środa. Więc jeśli ktoś podpisał umowę 12 albo lekko po 12 niech też się spodziewa takiej dostawy. Trzeba przyznać, że oczekiwanie 2 lekko ponad 2 tygodni na sprzęt to długo. No i jeszcze zauważyłem, że sprawa z konsolą wygląda jak z radziecką puszką konserwy, nie wiadomo co Ci się trafi x) Co do sprzedawania konsoli to tak 800 zł bez move to dobra oferta, co do przerabiania jakimś [beep]em - mówię stanowczo nie warto :)

 

EDIT: Jestem z Sosnowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gwarancja jest producenta wiec musi byc dostarczona.moze byc w systemie door to door czy jak to tam sie pisze ze dzwonisz i z domu zabieraja i do domu odwoza.cyfra nie ma tu nic do gadania.

 

Jak na razie otrzymałem informacje, że podstawą dochodzenia roszczeń gwarancyjnych jest zawarta umowa sprzedaży. Nadal jednak nie uzyskałem informacji czy osoba trzecia nabywająca od abonenta przedmiotową konsolę może na podstawie tej umowy dochodzić takich roszczeń.

 

Drugą kwestią pozostaje, sprawa czy na zakupioną konsolę zostanie wystawiona faktura VAT. Infolinia twierdzi, że nie, bo otrzymuję jedynie zwykłe rachunki, a nie faktury VAT. W korespondencji z Cyfrą, otrzymałem informację, że fakturę otrzymam w przeciągu 7 dni. W obliczu tych sprzecznych informacji nie wiem czy otrzymam ów fakturę czy nie. Poczekam, może przyjdzie.

 

Taka faktura byłaby, jak najbardziej podstawą do dochodzenia roszczeń gwarancyjnych nawet dla osób trzecich, które wejdą w posiadanie konsoli, a nie są abonentem, który nabył ją od Cyfry.

 

 

Otrzymałem odpowiedzi z Cyfry, cytuję:

 

- "odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że w przypadku sprzedaży konsoli Sony Playstation 3 osobie trzeciej i podpisania w tym celu stosownej umowy sprzedaży, ww. osoba może dochodzić roszczeń gwarancyjnych.";

 

- "odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że naprawa gwarancyjna konsoli realizowana jest na podstawie faktury VAT oraz umowy sprzedaży. Okres obowiązywania gwarancji to 12 miesięcy; wyjaśniam również, iż ww. faktura zostanie do Pana przesłana w odrębnej korespondencji."

 

Przynajmniej dla mnie wszystko jasne:) Na marginesie należy zwrócić uwagę, że konsola jest objęta jedynie 12 miesięczną gwarancją, a nie jak niektórzy na portalach aukcyjnych piszą 24 miesięczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc oferta abonamentowa Cyfry + z PS3 jest opłacalna. Ale wracając do wypowiedzi, umowę podpisałem 12.10 i dzwoniłem dzisiaj to powiedzieli mi, że konsola nie została przekazana. Najprawdopodobniej dostanę ją wtorek, środa. Więc jeśli ktoś podpisał umowę 12 albo lekko po 12 niech też się spodziewa takiej dostawy. Trzeba przyznać, że oczekiwanie 2 lekko ponad 2 tygodni na sprzęt to długo. No i jeszcze zauważyłem, że sprawa z konsolą wygląda jak z radziecką puszką konserwy, nie wiadomo co Ci się trafi x) Co do sprzedawania konsoli to tak 800 zł bez move to dobra oferta, co do przerabiania jakimś [beep]em - mówię stanowczo nie warto :)

 

EDIT: Jestem z Sosnowca ;)

Witam też podpisywałem umowę 12.10.2011r, dzisiaj dzwoniłem do cyfry+ miła Pani odpowiedziała że konsola dokładnie przed chwilą została przekazana do kuriera DHL, i przy okazji podała nr przesyłki abym mógł ją zlokalizować, więc w następnym tygodniu powinna być :D ,dowiedziałem się również że czas na dostarczenie ps3 cyfra+ ma 14 dni od daty podpisania umowy u dystrybutora, więc powiem krótko wcale nie śpieszą się z tymi wysyłkami ;P tak czy inaczej prędzej czy później wszyscy otrzymamy nasze konsolki

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...