Skocz do zawartości

Dreambox 800


tomzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam po postawieniu zapodać najlepiej org image żadnej newnigmy .

Bo? Czy tylko tak sobie coś gdybasz? Uzasadnij dlaczego nie newnigma? :read: (może dlatego że olewają Twój ukochany jakiś box i konieczne trzeba zahejtować? - a może na forum bana zaliczyłeś bo brigi to po każdym poście dostawałeś?).

 

Ja swojego boxa nie resetuje już od ponad 144 dni

łoł Mam wyciagnąc Twoje posty jak to najważniejszym jest mieć kilka jak nie kilkanaście różnych image'y? Ściemniać to trzeba umieć - inaczej się ośmieszasz bo co chwile sam sobie zaprzeczasz.

 

a na dreamboxie to nie można nawet jednocześnie 2 kanałow HD oglądac

Można, nie pisz bredni.

 

pomijam brak obsługi DD+ sprzętowej

Po co? Jak i tak wszystko kablem HDMI wysyłasz dalej. Standard dla obecnego kina domowego od dłuższego czasu to HDMI. Tak samo dla DAC'ów - wejście HDMI jest standardem.

 

i tylko 1 czytnik kart

No co związku z tym? Jak ktoś musu mieć 30 różnych kart to sobie stawia dedykowany cardserwer. Dla większości wystarcza jedna karta. Jak za mało to masz jeszcze czytniki via USB.

 

braku chłodzenia brak obsługi kart włoskiego Sky od razu spalisz ta kartę po kilku sekundach od włożenia i mogę tak wyliczać.

Więcej bajek proszę, bo tak jakoś nudno a pośmiać się zawsze warto.

 

i z tego co pamiętam to nie obsługujesz tego tunera pilotem tylko komendami z linuxa.

Żal 4 litery ściska że nie potrafisz? Aby coś zrobić musisz użyć innego image tak to było w Twoich postach?

 

Na koniec dodam że nie jestem hejterem dreamboxa

Ściemniac trzeba umieć, powtózę, a fobie się leczy.

 

nie mają już na nic wyłączności

Jakiej wyłączności? Na co? Wiesz chociaż co piszesz? Czy tak jak newnigmą?

 

tylko na cene prawie 3300zł za to samo co ma Duo2 czy Miracle Ultra.

Dla jednych Golf dla innych Lexus. Proste.

Biednego nie stać na tanie buble. Może jak dorośniesz to kiedyś zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien. W zasadzie każdy adapter USB <-> RS232.

Jak sobie poradzisz z wpisaniem stałego adresu IP bo menu SSL (taki BIOS tunera) to można się obejść bez kabla szeregowego. Ten kabel to w sumie jest tylko potrzebny do ustawienia adresów IP a dalej już można po LAN"ie. Oczywiście jest dostępny transfer via RS232 tylko po co tyle czekać?

Wada DM800 był brak zaimplementowanej w SSL realokacji bad bloków w pamięci flash.

Wgraj dowolny pewny image. Jak nadal będą problemy z systemem plików / to niestety dmuchawka i wymiana kości flash.

 

Pamięć flash jest podzielona napartycje: bootloader, SSL, system plików /boot i system pików flash. Boot jest read-only, SSL praktycznie również (jedynie wymiana bootlogo.... SSL korzysta z systemu plików /boot), zaś / - tu masz zapisy i to one niestety w końcu wykończą flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS a przynajmniej kernel "wstał". Kwestia na ile wstała reszta usług systemowych - jest szansa na dostanie się do tunera via telnet. Spróbuj z jakim innych image np. oryginalnym DMM, ja będzie to samo to niestety wymiana flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to problem niewystarczającej filtracji napięć zasilania. Zaelżnie od obciążenia będą różne chwilowe spadki napięcia.

Począwszy od zasilacza zewnętrznego a skończywszy na kondensatorach elektrolitycznych na płycie tunera.

 

Mimo wszystko sprawdzić stan pamięci flash bo zapisywanie przy niepewnych napięciach zasilania może znacząco zmniejszyć trwałośc pamięci.

 

Szukaj kogoś ze stacja lutowniczą do SMD. Solidny przegląd stanu płyty. "Elektrolity" do wymiany, flash bym wymienił. Przejrzenie czy nie ma śladów przegrzania.

 

 

Zaś co do zewnętrznego zasilacza. Większość tej chińszczyzny sprzedawanej w MediaMarktach itp. marketach to badziew jaki mało. Porządny przemysłowy impulsowy 12V o mocy około ~40W kosztuje mniej więcej 50 - 65 PLN. Wierz mi nie ma porównania. Oczywiście trzeba sobie dorobić kabelki i zrobić zabezpieczenie złączy zaciskowych. Piękne to nie jest ale działa w odróżnieniu od tego szitu z marketów.

 

http://www.tme.eu/pl/details/rs-35-12/z ... mean-well/

 

Otwarte, trzeba zrobić samemu obudowę:

http://www.tme.eu/pl/details/eps-45-12/ ... mean-well/

http://www.tme.eu/pl/details/eps-45-12/ ... mean-well/

http://www.tme.eu/pl/details/ps-35-12/z ... mean-well/

http://www.tme.eu/pl/details/ps-45-12/z ... mean-well/

 

Obudowa DIN:

http://www.tme.eu/pl/details/dra-40-12/ ... mean-well/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po postawieniu zapodać najlepiej org image żadnej newnigmy .

Bo? Czy tylko tak sobie coś gdybasz? Uzasadnij dlaczego nie newnigma? :read: (może dlatego że olewają Twój ukochany jakiś box i konieczne trzeba zahejtować? - a może na forum bana zaliczyłeś bo brigi to po każdym poście dostawałeś?).

 

Ja swojego boxa nie resetuje już od ponad 144 dni

łoł Mam wyciagnąc Twoje posty jak to najważniejszym jest mieć kilka jak nie kilkanaście różnych image'y? Ściemniać to trzeba umieć - inaczej się ośmieszasz bo co chwile sam sobie zaprzeczasz.

 

a na dreamboxie to nie można nawet jednocześnie 2 kanałow HD oglądac

Można, nie pisz bredni.

 

pomijam brak obsługi DD+ sprzętowej

Po co? Jak i tak wszystko kablem HDMI wysyłasz dalej. Standard dla obecnego kina domowego od dłuższego czasu to HDMI. Tak samo dla DAC'ów - wejście HDMI jest standardem.

 

i tylko 1 czytnik kart

No co związku z tym? Jak ktoś musu mieć 30 różnych kart to sobie stawia dedykowany cardserwer. Dla większości wystarcza jedna karta. Jak za mało to masz jeszcze czytniki via USB.

 

braku chłodzenia brak obsługi kart włoskiego Sky od razu spalisz ta kartę po kilku sekundach od włożenia i mogę tak wyliczać.

Więcej bajek proszę, bo tak jakoś nudno a pośmiać się zawsze warto.

 

i z tego co pamiętam to nie obsługujesz tego tunera pilotem tylko komendami z linuxa.

Żal 4 litery ściska że nie potrafisz? Aby coś zrobić musisz użyć innego image tak to było w Twoich postach?

 

Na koniec dodam że nie jestem hejterem dreamboxa

Ściemniac trzeba umieć, powtózę, a fobie się leczy.

 

nie mają już na nic wyłączności

Jakiej wyłączności? Na co? Wiesz chociaż co piszesz? Czy tak jak newnigmą?

 

tylko na cene prawie 3300zł za to samo co ma Duo2 czy Miracle Ultra.

Dla jednych Golf dla innych Lexus. Proste.

Biednego nie stać na tanie buble. Może jak dorośniesz to kiedyś zrozumiesz.

 

 

Podaj więcej argumentów bo na razie tylko siejesz ferment bez argumentów i brednie 2 kanałow HD nie odpalisz na 2 transponderach dream nie obsługuje 2 głowic mówimy o klonie bo na org cie nie stac tak samo jak na dyski SSD .

Dolby Digital+ możesz sobie nawet Hdmi 2.0 wysyłać skoro dream tego niezdekoduje sprzętowo napewno nie model 800 i klony . Dopiero model 70XX

Śmiej sie dalej z faktów a ja sie pośmieje z głupoty jaką kwestionujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gwarancja minęła to najtańszym kosztem jeśli nie da się już nawet naprawić to wymiana płyty głownej na klona ale odradzam. Można dołożyć i kupic w bardzo zbliżonej kwocie lepszy box którego flas[beep]esz po USB .

Ja też kiedyś miałem podobnie jak sobie czyjegoś bakcupa wpakowałem do flasha przez przypadek i też nie chciał wstać to zostało mi tylko czyszczenie flasha z jednoczesnym wgrywaniem org i dopiero na do wtedy jeszcze Gemini bo to były czasy Enigmy 1.

 

Podaj dokładnie objawy boxa na teraz

 

Jest też taka opcja http://allegro.pl/dreambox-dm800-hd-pvr ... 07082.html jednak kto wie jak mocno jest zajechany jak chłodzony bo ja mam swoje z odpowiednim chłodzeniem bo to pudło doczekało sie wydania drugiego z radiatorami bo na tym można jajecznice robić latem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica z czyjej jak gwarancja dawno minęła

Żadna różnica. Trzeba wyjąc obejrzeć. Temperatura (plus czas) na pewno "wywaliła" kondesatory elektrolityczne. Niedroga naprawa ale wymaga stacji lutowniczej do SMD. Wiem można dać sobie rade zwykłą lutownicą ale to nie dla początkującego w lutowaniu. Procesor będzie już w obudowie BGA. Niestety ew. reballing to już inna zabawa. Czy warto? Wg mnie co najwyżej wymiana kondesatorów. Zabawy w reaballing wg mnie nie mają już sensu.

 

Wymiana płyty - można i od klona w sumie jak sobie poradzisz z przełożeniem SIM'a to będziesz miał oryginał.

DM800 w sumie jako sentyment. Jak już ew. chcesz zostać przy marce to polecam kupno klona ale uwaga z karta SIM A8P. Nie 2.10 bo tych z kart nowsze SSL'e nie pódą (wymagany jest inny image ze starym SSL i z wymuszoną kompatybilnością OS'a ze starym SSL). W cenie dostaniesz kartę WLAN wbudowaną do tunera niby nic ale port USB wolny. Jedyna uwaga co do klona to nietrwały zasilacz ale to pikuś - z "przemysłówki" zrobisz porządny zasilacz przebijający jakością te "oryginalne". Ale wydatek tylko 680 - 700 PLN plus koszty wysyłki. Przy kosztach reballingu wynoszących nawet 1/3 tej ceny.....

 

Jak masz samozaparcie to tam na dalekim wschodzie nabędziesz nie tyle "klona" co zmodyfikowaną DM800SE pod nazwą Sunray SR4. Kilka udogodnień jak port USB na przednim panelu oraz np. potrójna głowica. Zna osoby które regularnie robią zakupy na dalekim wschodzie i widzą w tym żadnych problemów, przeszkód. Po prostu niektórych towarów nie ma w EU.

 

Kompletne tunery lub same płyty:

http://www.alibaba.com/product-detail/m ... 5.1.6BPTwG

A jak poszukasz to i klona DM800 SE V2 kupisz za 125 - 135 USD. To jest po przeliczeniu wg średniego kursu NBP: od 460 - 500 PLN plus koszty wysyłki

 

 

i dopiero na do wtedy jeszcze Gemini bo to były czasy Enigmy 1.

E1 to była na boxy z procesorami PPC i pamięciami flash NOR i nie miały SSL'a. DM800 miał słaby co prawda ale już MIPS, NAND i SSL. Dla MIPS była już E2 nie E1.

 

bo to pudło doczekało sie wydania drugiego z radiatorami bo na tym można jajecznice robić latem

Nie radiatorami ale z innym procesorem. Inna technologia procesora oznaczała mniejszą moc strat. Miałem kiedyś DM800 z wsadzonym dyskiem i jakoś upalne dnie latem w dość ciasnym miejscu przeżył.

 

bez argumentów i brednie 2 kanałow HD nie odpalisz na 2 transponderach dream nie obsługuje

Na jednym transponderze więcej niż jeden kanał. No ale trzeba o tym wiedzieć a nie powielać bajki. Wieloktrotnie z tego korzystałem właśnie na DM800. Więc jednak można wicej niż jeden kanał HD. Ba mają dwie głowicę możesz mieć jeden konwerter - wtedy jest ogranicnzie do dwóch różnych ttnaqnpoderów ale z tego samego satelity, tej samej polaryzacji i tego samego LOF.

Ale się nie dziwie bo nie korztystasz z tegoż menu bo umiesz jedynie wgrać gotowy setting.

 

mówimy o klonie bo na org cie nie stac tak samo jak na dyski SSD .

A dlaczego mam zapłacić więcej za dokładnie to samo. Ten sam SIM A8P, żaden firmware nie jest w stanie odróżnić go od oryginału. Jak na razie nam nowszego SLL dla DM800Se który wymagałby innej nowszej serii SIM. Jedynie nadany numer seryjny go odróżnia (z istotnych rzeczy. Niestety zabezpieczanie przez SIM dostarczany przez zamawiającego dało się obejść.

Do DM800SE można wstawić głowice podwójne, była krótka partia wyprodukowana przez DMM, która rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Obecnie chińczyk przedaje głowice potrójne DVB-S/S2, DVB-C, DVB-T. Działają z oryginalnym DM800 Se, z klonem o raz zmodyfikowana wersja sprzedawaną pod marka Sunray. Kwestia drivera do kernela.

 

Dolby Digital+ możesz sobie nawet Hdmi 2.0 wysyłać skoro dream tego niezdekoduje sprzętowo napewno nie model 800 i klony

Model 800 nie miał HDMI. To po primo. Secundo - nie ma potrzeby dekodowania strumieni w boxie. Owszem utrudnienia ale można przesłać dane na zewnątrz.

800Se ma do wyboru albo dekodowanie DD lub przesyłanie pass-thru przez HDMI do zewnętrznego dekodera.

Kina domowe, dekodery DAC'i od dość dawna mają wejścia (przelotowe) HDMI.

O klonach wiedzę zerową. Znasz jedynie te z SIM'ami 2.10 lub starszymi.

Ba nawet nie znasz modelu DM800 bo nawet nie widziałeś że nie miał HDMI. Cała Twoja wiarygodność.

 

. Dopiero model 70XX

Mylisz się

 

bo ten model tak jak i cała reszta jest wycofany ze sprzedaży

Model owszem ale jaka cała reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI od HDMi niczym się nie różni kolejny dowód w sprawie twojej głupoty. DOdam że nieźle się ośmieszasz bo nie pomagasz a jeszcze dodatkowo sam nie posiadasz oryginału bo cie nie stać. Trzymaj sobie dalej te Sunraye a ja sobie moge pakować każde image a ten Sunray tylko te dla klonów.Zresztą co mnie interesuje dreambox mam boxa z lepszym wsparciem sprzętowym. I polecaj komuś import Chin a jak nałożą mu cło to osobiście mu je sfinanszujesz.Patalogia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI od HDMi niczym się nie różni

Sprawdź specyfikacje to się dowiesz czy się nie różnią a jak różnią to czym.

 

Trzymaj sobie dalej te Sunraye a ja sobie moge pakować każde image a ten Sunray tylko te dla klonów.

Zależy tylko od karty SIM. Zaś inna głowica niezależnie czy w oryginale (bo działa w oryginalnym jakbyś nie wiedział) czy w klonie wymaga doinstalowania "driverów" co chyba normalnym jest.

Jakim cudem do mojego klona z SIM A8P pasuje każdy image również oryginalne. Nie wiesz - nie pisz.

 

a jak nałożą mu cło to osobiście mu je sfinanszujesz.

Sporo kupowałem wielokrotnie z państw spoza UE i jakoś niemiałem problemu z cłem. Płacone przelewami - konto beneficjenta poza EU.

No ale jak się boisz bo celnik to tylko chce zlicytować Ciebie, to twój problem. Firmy, osoby prywatne handlują z całym światem i jakoś świat im się zawala. Dla Ciebie to problem ....

 

Patalogia.

Co to słowo znaczy bo nie mogę w słowniku znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słowniku tego słowa nie ma bo przekracza on niestety sposób rozumowania a o to jeden z dowodów :

 

OK, kolego, masz rację. Ankiety się nie liczą, wyniki oglądalności też się nie liczą. To wszystko amatorszczyzna a Ty jesteś profesjonalistą i trzeba liczyć się z Twoim zdaniem.

 

Zostałeś podsumowany przez kogoś innego i to wystarczy to by było na tyle. Reszta świata się myli i wszystko inne jest bez sensu tak jak dyski SSD bo są drogie jak wszystkie systemy Windowsa jak PVR itd itd.

 

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zasilacz padł?

Znajomy podlaczyl inny zasilacz i nie wstało

 

Wymiana kondesatorów to niski koszt. Wymiana flash'a również. Ładowanie więcej niż 150 PLN w naprawę tego tunera nie ma sensu. Nie kojarzę czy flash w DM800 ma obudowę BGA bo jak tak to zabawa z wyminą flasha w zasadzie nieopłacalna. Nie wiem jak z firmami oferującymi rebaliing w Twoje okolicy. Najpierw postaraj się o dokładniejszą diagnozę.

 

BSKA (ale bez karty same tunery) jeszcze miesiąc temu leżały zakurzone w niektórych sklepach LP Elektronik OIDP za około 120 - 130 PLN (jako że popyt znikomy to da radę rabat wynegocjować - ten produkt wycofali z oferty...). Dokładasz około 100 PLN i masz E2 plus wymiana kondesatorów. Najtańsza opcja za tuner HD z linuksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...