Skocz do zawartości

Dreambox 800


tomzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Lista odbiorników DVB-T z którymi działa dm800

 

Cytat:

ASUS:ASUS U3000

ASUS:ASUS U3000H

ASUS:ASUS U3100

AVERMEDIA:AVERMEDIA EXPRESS

AVERMEDIA:AVERMEDIA VOLAR

AVERMEDIA:AVERMEDIA VOLAR 2

COMPRO:COMPRO VIDEOMATE U500

COMPRO:COMPRO VIDEOMATE U500 PC

DIBCOM DIBCOM STK7070P

DIBCOM DIBCOM STK7070PD

DIBCOM DIBCOM STK7700D

DIBCOM DIBCOM STK7700P

DIBCOM DIBCOM STK7700P PC

DIBCOM DIBCOM STK7770P

DIBCOM DIBCOM STK807XP

DIBCOM DIBCOM STK807XPVR

DIBCOM DIBCOM STK8096GP

ELGATO:ELGATO EYETV DTT

ELGATO:ELGATO EYETV DTT Dlx

EVOLUTEPC:TVWAY PLUS

GIGABYTE:GIGABYTE U7000

GIGABYTE:GIGABYTE U8000

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE MYTV T

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T 500

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T 500 2

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T 500 3

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA TD STICK

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA TD STICK 52009

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T STICK

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T STICK 2

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE NOVA T STICK 3

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE TIGER ATSC

HAUPPAUGE:HAUPPAUGE TIGER ATSC B210

LEADTEK:WINFAST DTV DONGLE H

LEADTEK:WINFAST DTV DONGLE STK7700P

LEADTEK:WINFAST DTV DONGLE STK7700P 2

PCTVINNACLE PCTV282E

PCTVINNACLE PCTV73ESE

PINNACLEINNACLE EXPRESSCARD 320CX

PINNACLEINNACLE PCTV2000E

PINNACLEINNACLE PCTV282E

PINNACLEINNACLE PCTV72E

PINNACLEINNACLE PCTV73A

PINNACLEINNACLE PCTV73E

PINNACLEINNACLE PCTV73ESE

PINNACLEINNACLE PCTV801E

PINNACLEINNACLE PCTV801E SE

PINNACLEINNACLE PCTV DUAL DIVERSITY DVB T

PINNACLEINNACLE PCTV DVB T FLASH

PIXELVIEWIXELVIEW SBTVD

SONY:SONY PLAYTV

TERRATEC:TERRATEC CINERGY DT XS DIVERSITY

TERRATEC:TERRATEC CINERGY DT XS DIVERSITY 2

TERRATEC:TERRATEC CINERGY HT EXPRESS

TERRATEC:TERRATEC CINERGY HT USB XE

TERRATEC:TERRATEC CINERGY T EXPRESS

TERRATEC:TERRATEC CINERGY T XXS

TERRATEC:TERRATEC CINERGY T XXS 2

TERRATEC:TERRATEC T3

TERRATEC:TERRATEC T5

ULTIMA ELECTRONIC:ARTEC T14BR

UNIWILL:UNIWILL STK7700P

YUAN:YUAN EC372S

YUAN:YUAN MC770

YUAN:YUAN PD378S

YUAN:YUAN STK7700D

YUAN:YUAN STK7700D 2

YUAN:YUAN STK7700PH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Dopisać trzeba np. PCTV nano 76e na chipsecie RTL8232U. Jest driver działa - w przypadku używania OpenPLi 3.0 wystarczy instalacja drivera, dla nowszych image'y opartych na OE 2.0 potrzeba usbtuner w którym trzeba trochę zmodyfikować skrypt usbtnrsetup.sh.

 

Szczegółowy opis po uzgodnieniu z moderatorem działu. Bowiem jest kilka innych ciekawych zagadnień -

np.

Mój tuner (klon DM800HDse) z dołączonymi do USB kartą DVB-T PCTV 76e i modemem 3G z kartą micro SD 4GB. Tuner miał fabrycznie zamontowane WiFi 802.11n.

Karta microSD pracuje jako rozszerzenie flasha (przeniesiony /usr na kartę pluginem FlashExpander), obłsuga modemu 3G - plugin xModem, routing z maskaradą plus tryb Ad-Hoc dla karty sieciowej. Czyli oprócz tunera sat prosty router z namiastką accesspointa. Przerabiane i na OpenPLi 3.0 jak i image'ach bazujących na DMM OE 2.0.

 

Inna alternatywa pojawi się jak w końcu handlarze sprowadzą do Polski potrójne głowice combo DVB-S/S2 / DVB-C / DVB-T produkowane przez Chińczyków dla klonów DM800HDse sprzedawanych pod logiem Sunray jako model 800HD se SR 4. Głowice ponoć pasują do każdego modelu HD drreamboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Ostatnio założyłem tu taki temat:

" Dziś włączyłem automatyczne wyszukiwanie kanałów i po zakończeniu zniknął mi sygnał. Restartowałem tuner kilkakrotnie i nadal brak sygnału. Zazwyczaj jak tuner tracił sygnał to restart pomagał... Jestem totalnym laikiem w temacie, dlatego proszę o pomoc.

EDIT: Wgranie nowej listy kanałów rozwiązało problem."

 

Niestety zbyt szybko odtrąbiłem zwycięstwo gdyż wgranie nowej listy kanałów pomogło na krótko..

Czym może byś spowodowany tak nagły zanik sygnału i w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety zbyt szybko odtrąbiłem zwycięstwo gdyż wgranie nowej listy kanałów pomogło na krótko..

Czym może byś spowodowany tak nagły zanik sygnału i w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

 

Jeśli wgrałęś listę i był odbiór to być sprawdź konfigurację antenty, konwertera. Może masz coś nietypowego w swoim zestawie.

Inaczej mówiąc wyeliminuj problem z konfiguracją oporgramowania. Dopiero potem doatruj sie uszkodzęń w głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem konwerter i nadal był problem z sygnałem. Pobrałem i wgrałem backup niejakiego Ozela i problem rozwiązany. Podejrzewam, że winą całego zamieszania było mało miejsca, ok 300kb.. Tak czy siak póki co wszystko śmiga, ale nauczony poprzednimi dniami nie ogłaszam sukcesu :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liste kanalow pobierz sobie z vhannibal.net a co do imaga polecam regularne updaty newnigmy2 jest 1 ze stabilniejszych gemini odradzam

 

dvb-t jako stick spokojnie dziala 1 model koloru bialego sa sterowniki

 

jesli [beep] polecam [beep] 2.1.4 usprawniony pod nowsze karty Cyfry+ mozna tez oscam ale to za wysoka szkola jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
liste kanalow pobierz sobie z vhannibal.net

Po co. Skanujesz satelitę olewasz tę podstawoą lise a to co chcesz przenosisz do ulubionych.

Potem edytor. DreamSet ma jedną zaletę nie tyka ston kodowych tj cyrylicy i greki nie zamienii na krzaczki ale nie potrafi ustawić flag zakazujacych update;u nazwy kanału.

 

a co do imaga polecam regularne updaty newnigmy2 jes

t 1 ze stabilniejszych gemini odradzam

Trudno coś nazwać stabilnym jak tak często wydaja update'y.

A Gemini. no cóż Dreambox 800 jest troche leciwy pod OE2.0. Ale jak masz wiedzę jak sobie wirtualnie powiekszyć flasha dodatkami jak FlashExpander, Dumbo (pluginy/extensions Enigmy) to da się.

Niestety OE2.0 wymaga trochę zasobów. Tak samo nowy Gemini Blue Panel. Nie jest on przypisany do image'a.

Oczywiście te dziwaczne produkty z niestandardowymi kompilatami E2 i niestandardowymi wersjami kernela oznaczają problem z Gemini Project 3.

Używałem Gemini 2 na DM800 jak mialem taki tuner w duecie z DM600, to Newnigma mnie jakoś nie przekonała do siebie.

 

Ew. olać te czyjeś image i wgrać oryginalne OE1.6 ze strony Dream Multimedia dograć softcam i po problemie.

Wystarczy poszukać odpalania dcamd i wsio jasne... ;)

 

dvb-t jako stick spokojnie dziala 1 model koloru bialego sa sterowniki

Jest ich więcej. Nie trzeba konieczne i tego białego szukać.

Niektóre z chipsety DVB na USB niestety skonsumują sporo mocy procesora tunera.

 

jesli [beep] polecam [beep] 2.1.4 usprawniony pod nowsze karty Cyfry+ mozna tez oscam ale to za wysoka szkola jazdy.

Boooooszeeee. Taki stary [beep]? A jeśli [beep] to po co?

Oscam jest zdecydowanie lepszy (poza tym nowy, rozwijany a [beep] już od dość dawna jest martwym softem). Nie jest tak trudno go skonfigurować - webinterface oscama ułatwia to.

Nie jest za wysoka szkoła jazdy tylko trzeba myśleć przy konfiguracji prawie tak samo jak w CCCcam.

Na odpowiedniej wersji oscama chodzą karty NC+, NC+MIX które były przypisane do BSLA i BSKA (chodzą tj dostęp do całej oferty w tym kanałów "parowanych").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie trace czasu na skanowanie satelity robi to wlasnie kolega Vhannibal tak wiec tylko pykne sobie jego liste i tylko poprzestawiam miejscami uklad i tyle

 

gemini ogolnie pod enigma 2 to jest tragedia znam kilku betatesterow i kazdy wtajemniczony powie ze dm800 to tylko newnigma gemini sprawdzalo sie poda enigme 1 ale krytykowac nie zamierzam kazdy ma to co mu sie podoba.

 

 

[beep] nie jest stary a wszystko co wyzsze jest gorsze :) i problematyczne

 

 

Oscama nie polecalem bo kolega wyzej mowil cos prostego :) a jak ktos zaczyna przygode skoro pytaj czemu nie dzialaly kanaly z Cyfry dla takiej osoby oscam za wczesnie i moze sobie nieporadzic jak sie cos bedzie wieszac nawet jesli dostanie gotowca do wgrania. Dlatego taki oscam sobie zapakuje i ma spokoj z uprawnieniami musialby sobie jeszcze pobraz [beep] info by widziec przechodzace uprawnienia.

 

[beep] nie jest martwy jest rozwijany publiczne jako Oscam ktory posiada jego protokol.

 

Mowimy tutaj o karcie Cyfry cameleon a nie Conax parowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wiesz ja nie trace czasu na skanowanie satelity robi to wlasnie kolega Vhannibal tak wiec tylko pykne sobie jego liste i tylko poprzestawiam miejscami uklad i tyle

A dlaczego tracę czas? Tuner sam skanuję. Nie muszę wtedy siedzieć w chacie (dla moich 13 pozycji sat trochę to trwa....).

Za pierwszym razem to zajmuje sporo czasu. Ale potem tylko update'y. To co mnie nie interesuje nie zajmuje mi czasu i fatygi.

To co jest już na listach ulubiony z automatu sie zaktualizuje, ba nawet podczas oglądania jest dokonywana aktualizacja (w tle).

Więcej czasu potem mi zajmie ciągłe przestawianie czyjejś propozycji pod moje updodobania (paranoja) niż nieznaczne korygowanie aktualnego settingu. Wole swoje preferencje niż poddawać się i zmuszać się do preferencji innej osoby.

 

gemini ogolnie pod enigma 2 to jest tragedia znam kilku betatesterow i kazdy wtajemniczony powie ze dm800 to tylko newnigma gemini sprawdzalo sie poda enigme 1 ale krytykowac nie zamierzam kazdy ma to co mu sie podoba.

Na Gemini nigdy sie nie zawiodłem. Zaś Newnigma rozczarowała mnie - pamiętam jak musiałem grzebać w plikach pythona by zmusić ją do tego co oczekiwałem. Owszem unikam ładowanie jak leci pluginów.

 

[beep] nie jest stary a wszystko co wyzsze jest gorsze :) i problematyczne

[beep] jest juz stary. Zatrzymał się kilka lat temu. Podobnie gbox.

Ostanie wersje [beep] to głównie wprowadzały zmiany związane z pojawieniem się nowych kart z CAID 0100.

 

Oscama nie polecalem bo kolega wyzej mowil cos prostego :)

Ależ oscam przynajmniej w kwestii wykorzystywania go jako jedynie softcam nie jest bardziej skomplikowany od CCCama.

Podział konfiguracji na różne pliki przy okazji wręcz ułatwia zrozumienie jego działania.

Dla korzystanie z kart w sieci - owszem jest więcej możliwości niż w [beep]. A loadbalancing - jak sie rozumie jego ideę (w ogłności) to też nie jest taki straszny.

 

a jak ktos zaczyna przygode skoro pytaj czemu nie dzialaly kanaly z Cyfry

Ależ z Cyfrą+ nie ma żadnych problemów.

Pomijając to że oscam dokładnie i szczegółowo wrzeszczy i krzyczy jak coś mu się nie podoba....

 

jak sie cos bedzie wieszac nawet jesli dostanie gotowca do wgrania. Dlatego taki oscam sobie zapakuje i ma spokoj z uprawnieniami musialby sobie jeszcze pobraz [beep] info by widziec przechodzace uprawnienia.

Gotowce mają to do siebie że nie masz gwarancji do wersji, poprawności konfiguracji. A ponadto jeszcze skutecznie odmóżdżają.

Ponadto po co potrzebny [beep] by podglądać uprawnienia? Przecież masz to do podejrzenia przez webinterface. Do tego log - którego szczegółowość możesz sobie ustawiać.

Ponadto w gotowcu możesz trafić na jakiś nieudolnie napisany mod. Sam - oryginalny - oscam jest stabilny jak skała.

 

[beep] nie jest martwy jest rozwijany publiczne jako Oscam ktory posiada jego protokol.

To że ma zaimplementowany ten protokół to nie oznacza że jest [beep]'em. [beep] posiadał np. protokół [beep] i co niby był nową wersja [beep]? oscam ma zamplementowane różne protokoły. Niektórzy modyfikowali kod źródłówy aby dodać inne.

 

Mowimy tutaj o karcie Cyfry cameleon a nie Conax parowanej

W przypadku tej ostatniej oscam bije CCCama.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze mam rozumiec ze skanujesz ponad 30 pozycji regularnie by miec odswiezona liste a wystarczy dodac ze taki SKY z 28 east ktory co tydzien cos zmienia?

ja wole sobie liste wyslac spedzic 5 minut na przestawieni kolejnosci

 

Gemini od poczatku kiedy pojawil sie na Dm800 zaliczyl zerowa stabilnosc odkad przenioslem sie na newnigma to juz zostalem

 

[beep] pojawil sie jeszcze w kilku weersja 2.20 i chyba 2.21 ze wsparcie niemieckich kart HD+ wraz z pobieraniem uprawnien lecz dotyczy to kart pierwszych jakie sie pojawily wystarczy dodac tylko kluczyk RSA

 

Ja wlasnie o tych konfiguracjach mowie proponuje przeczytac pierwszy post kolegi chcial tylko cos pod karte Cyfry nie sadzisz ze ktos kto zaczyna zabawe z dm800 zacznie odrazu z oscamem z ustawieniem protokolow identow czestotliwosci czytnikow

znam osobe ktore po 3 miesiach korzystania z oscama dalej nic nie rozumie.

 

 

Gotowce maja to do siebie ze zawsze bedzie dzialac ale nie stabilnie bo niektorzy maja za duzo smieci o ktorych nie wiedza.

 

[beep] nie jest martwy protokol dalej istnieje jest rozwijany przez innych czlonkow nadal tak samo jak Gbox ktory dalej jest rozwijany lecz jako ze mamy Oscam kazdy sie przestawil na tego cama bo jest dostepny na wiecej niz 3 procesory

lecz jak dla mnie jest za czesto aktualizowany

 

W przypadku karty parowanej oscam bije bo ja poprostu obsluguje i tyle tak jak wiele innych kart Mi jedynie czego brakuje w oscamie to pluginu odpowiednika [beep] [beep] info by sprawdzic uprawnienia kart.

 

 

Tyle

 

Pytajacy chyba i tak sobie poradzil i jednak jedzie na cccamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czyli ze mam rozumiec ze skanujesz ponad 30 pozycji regularnie by miec odswiezona liste a wystarczy dodac ze taki SKY z 28 east ktory co tydzien cos zmienia?\

Mam gdzieś to co sobie zmieniają. To co mnie nie interesuje olewam.

 

ja wole sobie liste wyslac spedzic 5 minut na przestawieni kolejnosci

To nie 5 minut. A tak to tylko ew. dokładam coś nowego. Żaden gotowiec nie spełnia moich oczekiwań.

 

Gemini od poczatku kiedy pojawil sie na Dm800 zaliczyl zerowa stabilnosc odkad przenioslem sie na newnigma to juz zostalem

Wrażenia zupełnie odwrotne,. Brak wielu rzeczy w Newnigma, które mocno mnie irytowały. Kilka dni grzebania w plikach pythona by można było Newnigmę używać tak jak byłem przyzwyczajony z innych imaqge'y.

 

[beep] pojawil sie jeszcze w kilku weersja 2.20 i chyba 2.21

I definitywnie skończyło się na 2.3.0. Niestety na dla kart NC+ z Conaxem....

 

nie sadzisz ze ktos kto zaczyna zabawe z dm800 zacznie odrazu z oscamem z ustawieniem protokolow identow czestotliwosci czytnikow

Po Co Tobie protokoły identy itd.? Instalujesz oscama. Otwierasz Web Interface Oscam. Definiujesz reader i po problemie. Już działa karta. Kilka miejsc z konfiguracją. Bez edytora, eftepa itd. No i na tym samym oknie log. Nic nie musisz szukać itd.

 

znam osobe ktore po 3 miesiach korzystania z oscama dalej nic nie rozumie.

To też i nie rozumie innych softcamów.

 

[beep] nie jest martwy protokol dalej istnieje

Od ilu lat nie jest rozwijany? Protokół to sobie może zostać z racji zgodności wstecz. Ale to już prehistoria.

 

lecz jak dla mnie jest za czesto aktualizowany

Znaczy się jest rozwijany. Aktualizuje się tylko w tedy gdy to naprawdę potrzebne.

 

Mi jedynie czego brakuje w oscamie to pluginu odpowiednika [beep] [beep] info by sprawdzic uprawnienia kart.

Jest taki plugin ale podobnie jak i w [beep] - więcej i lepiej jest przez Web Interface. Dlatego nie ma parcia na zbędny plugin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gemini nic mi sie nie podobalo poczawszy od grafiki na predkosci dzialania duza ilosc pluginow trza sobie bylo wrecz wyslac recznie do tmpa

 

pomine juz ze bez panelu GP3 nie zrobisz nic a w newnigmie nic nie trza bylo robic wszystko bylo dostepne z BP

 

W Gemini cokolwiek sie doinstalowalo od razu prosilo o reboota W Newnigmie moglem jednorazowo zainstalowac z 15 pluginow wyslac liste kanalow i od razu bylo dostepne nic nie musialem

 

 

 

Po to mi protokoly i identy by sobie ustawiac z czego OScam ma korzystac whitelist i priorytety to podstawa chyba nie sadzisz ze jak ktos ma 3 karty i taki eurosport na wszystkich 3 systemow kodowania bedzie to pieknie

dekodowal skoro nie przypiszesz mu priorytetow pomine juz czytniki Smargo po USB ktore sa stabilniejsze od wew.

 

 

Wystarczy zobaczyc prace dekoderow cyfry starych predkosc mulasta obraz pokazuje sie czasami po 4 sekundach jak bylem w 1 klubie euro na meczu Polska Czechy i widzialem jak wlaczali TVP1HD to bylem zaskoczony wolna praca

przelaczania kanalow. Widac kto tam pracuje.

 

 

 

 

[beep] 2..3.0 to pomylka ale jednak ma wsparcie kart HD+ wraz z RSA chyba nie lubia Polsatu a mglobyc dodane :) ale zrodla nie byly znane no ale jest OScam

 

 

Zeby sie dostac do web interface musze sie polaczyc po wifi a potem odpalic przegladarke i sie zalogowac i jeszcze zobaczyc readers i uprawnienia

 

w takim [beep] info uprawnienia sprawdzam przy uzyciu 3 przyciskow pilota STAND BY 5 newnigma i 8 entitlements w zaleznosci kiedy sie isntalowalo [beep] info

 

 

Osoba o ktorej mowilem nigdy nie uzywala innych softcamow poza oscamem no to owszem takie skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Znajomy ma problem z db 800 hd pvr tuner nie włącza się pokazuje się zielona plansza z informacja o błędzie gdzie zapisany i to wszystko co potrafi zrobić jest na newenigma 2 v 3.0.1 nie przyjmuje nowego softu tylko cały czas pojawia się plansza z błędem

Ktoś ma jakąś diagnozę?

2affe9b1a922f73ab0034cd805d7e515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakąś diagnoz

 

Błąd jest konkretny. Wysypuje się jest skrypt biblioteczny bowiem nie można zapisać danych do urządzenia /dev/fp0 - frontprocesora.

Z jakiegoś powodu nie powstał plik specjalny dla tego urządzenia.

 

Jedyna rada - zalogować się telnetem do tunera i wykonać polecenie

dmseg | more

(to pipe do more by spokojnie strona po stronie przeczytać długi listing komunikatów z przebiegu uruchamiania systemu operacyjnego) albo wykonać zrzut tego "wyprodukuje" komenda dmesg do pliku -

dmesg > /tmp/dmesg.out 

i FTP'em ścignięcie pliku dmesg.out z katalogu /tmp na komputer PC i przesłanie go na PW.

 

Szklanej kuli nie mam wiec potrzeba konkretów :mrgreen:

Przyczyn może być dużo, np. jakiś błąd w plikach systemowych albo wysypanie skryptów sterujących różne podsystemy systemu operacyjnego lub uszkodzenie samego frontprocesora. Dużo da jak będzie wiadomo co się dzieje przy inicjowaniu frontprocesora oraz innych urządzeń, przy montowaniu systemów pików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest największa pomyłka tego całego poor mutimedia dlatego ja już sobie dałem spokój z tym syfem i nie tylko ja 99% sklepów wycofało już tego boxa ze sprzedaży. Wystarczy zaisntalować jakikolwiek plugin który nie jest kompatybilny i już wszystko leży dlatego tak to się kończy jak nie uzywa multiboota . Po to to jest by mieć zawsze backupa jak coś się uwali a jak ktoś tego nie używa to mu wystarczy [beep]ziasty Ferdek.

Zakup sobie kabel null modem i będziesz pakować image po serialu bardzo długo to potrwa ale to jest ratunek. A jeśli nie wiesz czy to klon czy oryginał to źle bo inne image się pakuje tu i tu .

 

tutaj apka zrobi to co trzeba nowy bootloader flash erase i na nowo wpakuje imaga. Wszystkie telnety i skrypty możesz sobie wsadzić miedzy bajki jak ktoś nie używał starszych poor multimediów typu 500 7000 to się nie zna.

 

Nie rób nigdy w newnigmie jak ponownie postawisz online update. Jeśli już tak bardzo chcesz to postaw we flashu jakiegoś ozoona na to dodatek Barrego Allena i pod USB i tam pakuj image a jak coś się uwali znowu zawsze możesz wrócić do flasha i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem bo ten tuner za bardzo nie chce się łączyć z kompem jak urychomisz taki programik to brak połączenia z telenetem https://images.tapatalk-cdn.com/15/08/21 ... a5d4e7.jpg

Jak powracamy z pracy to będziemy męczyć dremboxa może coś wypluje

Spróbuj postawić na kompie jakiś serwer DHCP, podłącz kablem tyko dreamboxa. Odpal tuner - jakiś klawisz podczas startu zatrzymuje boot i jest dostępny zarówno web interface boota jaki menu SSL'a via telnet.

Wtedy możesz w SSL wpisać stały adres IP (zakładam że znasz zasady adresowania IP), wtedy Hyper Terminal - łączysz się IP i ... boot tunera i masz na ekranie cały przebieg startu.

 

Bo jak nie masz sieci to wygląda na to że w ogółe nie ma poprawnego inijcjowania wielu skryptów startowych. Może system plików root jest rozwalony (wtedy wstaje jako read-only) albo przez błąd zapisu (wymagane fsck w trybie single user - czyli runlevel S) albo po prostu uszkodzony sektor we flashu. Jak masz gdzieś innego DM800 pod ręką to na postawie dowolnego image'u zrób się obraz gdzie nie jest uruchamiana enigma2 - w konfigach nawet wymuś inicjowanie karty sieciowej ze stałym adresem IP. Oczywiście nieco wiedzy o linuksie potrzeba.

 

Próbowałeś inne image? Nawet zwykłe stare od DMM? Tuner i tak jest bezużyteczny na ten monet to nawet jak się flashowanie wywali z racji uszkodzonego bloku we flashu to przynajmniej będziesz miał diagnozę.

 

No i właśnie to jest największa pomyłka tego całego poor mutimedia dlatego ja już sobie dałem spokój z tym syfem i nie tylko ja 99% sklepów wycofało już tego boxa ze sprzedaży. Wystarczy zaisntalować jakikolwiek plugin który nie jest kompatybilny i już wszystko leży dlatego tak to się kończy jak nie uzywa multiboota

Jak nie masz co merytorycznego do powiedzenia to nie odzywaj się ze swoim hejtem.

Twoje "cudowne" boxy też się psują, też można w nich rozwalić konfigurację OS'a. Też można wgrać zły plugin i jest tołątwe z racji wielu różnych "teamów".

Te Twoje linki to są psu na budę potrzebne użytkownikowi, który ma uszkodzony sprzęt. Po co je tu publikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia w innych db przy wgrywaniu przez przeglądarkę pokazuje się białe okienko obok guzika browse ....

Po prostu inna wersja SSL. Masz Browse by wybrać plik a potem masz przycisk Flash by uruchomić flashowanie.

Aha inny model będzie miał inny wygląd SSL - porównuj jedynie z DM800 a nie z nowszymi modelami bo różnica w wersjach SSL dla DM800 i DM800SE to wręcz przepaść.

 

Sprawę załatwi pozyskanie tego co wypluje dmesg albo zgrane wszystkie komunikaty z przebiegu bootowania z HyperTemrinala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest największa pomyłka tego całego poor mutimedia dlatego ja już sobie dałem spokój z tym syfem i nie tylko ja 99% sklepów wycofało już tego boxa ze sprzedaży. Wystarczy zaisntalować jakikolwiek plugin który nie jest kompatybilny i już wszystko leży dlatego tak to się kończy jak nie uzywa multiboota

Jak nie masz co merytorycznego do powiedzenia to nie odzywaj się ze swoim hejtem.

Twoje "cudowne" boxy też się psują, też można w nich rozwalić konfigurację OS'a. Też można wgrać zły plugin i jest tołątwe z racji wielu różnych "teamów".

Te Twoje linki to są psu na budę potrzebne użytkownikowi, który ma uszkodzony sprzęt. Po co je tu publikujesz?

 

Ja swojego boxa nie resetuje już od ponad 144 dni a na dreamboxie to nie można nawet jednocześnie 2 kanałow HD oglądac pomijam brak obsługi DD+ sprzętowej i tylko 1 czytnik kart braku chłodzenia brak obsługi kart włoskiego Sky od razu spalisz ta kartę po kilku sekundach od włożenia i mogę tak wyliczać. Przyjmij do wiadomości że dreambox is dead a jeśli nie przyjmujesz to znaczy że się nie znasz poza tym ten klon co go masz i tak kiedyś też padnie i będziesz sobie musiał go kupić po raz drugi i z tego co pamiętam to nie obsługujesz tego tunera pilotem tylko komendami z linuxa. Na koniec dodam że nie jestem hejterem dreamboxa tylko zakończyłem z nimi współpracę nie mają już na nic wyłączności tylko na cene prawie 3300zł za to samo co ma Duo2 czy Miracle Ultra.

 

Nie wiem czy to jest orginalny czy klon bo nawet go nie widziałem według znajomego zamawiał orginał. Jedno mnie zastanawia w innych db przy wgrywaniu przez przeglądarkę pokazuje się białe okienko obok guzika browse w tym tego nie ma https://images.tapatalk-cdn.com/15/08/21 ... 3b61dd.jpg

 

Gdzie box był zakupiony powiedz? Wszystkie te terminale są zbędne stracisz czas tylko . Boxa postawisz null modemem w ciągu godziny . Polecam po postawieniu zapodać najlepiej org image żadnej newnigmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...