Skocz do zawartości

Nowoczesny sprzęt do DVB-PC i HTPC


dante79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nowy na forum na początku chciałbym się serdecznie przywitać. :smile:

 

Telewizją satelitarną zainteresowałem się widząc u znajomego niewielkie pudełeczko podłączone do komputera. Okazało się, że jest to karta DVB-PC, dokładniej model Prof 7500 na USB. Po krótkiej prezentacji możliwości (skanowanie, prędkość przełączania kanałów) wiedziałem, że muszę mieć u siebie ten model.

 

Główne poszukiwania skupiły się na platformie sprzętowej, która miałaby kilka cech: ma zużywać niewiele energii, być nowoczesną na chwilę obecną, oraz co ważne cichą (będę stosował dysk SSD). Przeszukując Internet natrafiłem na niewielkich wymiarów płyty mini-ITX, a dokładniej na model Intel'a DH61AG, o którym można poczytać nieco więcej na forum HDTVPolska. Płyta spełnia założone wymagania:

 

- 16-18W w trybie bezczynności, 22-24W przy odtwarzaniu materiału 1080p,

- świetna kontrola prędkości wentylatora na procesorze, 700-800rpm to naprawdę dobry wynik,

- wbudowane zasilanie 19V, jak wyczytałem pasują zasilacze od laptopów Della, mam jeden zapasowy w domu, więc go wykorzystam,

- sloty na pamięci SODIMM DDR3, przez co RAM-y "kładą się" podobnie jak w laptopach,

- dwa szybkie porty USB 3.0, jeden z nich posłuży do podłączenia karty Prof Tuners 7500.

 

Do płyty zamówiłem procesor Intel Core i3-2100. Całość zamknięta będzie w obudowie M350 amerykańskiej produkcji, to co mi się w niej podoba to otwory szczelinowe pozwalające pasywnie chłodzić płytę oraz opcja montażu w pionie - komputer zamierzam powieść przy pomocy kątowników na kołkach na ścianie za telewizorem LCD. Obudowa M350 nie ma również zasilacza, co jest w przypadku mojego wyboru plusem.

 

Uzupełnieniem zestawu będzie dysk SSD, prawdopodobnie wybiorę OCZ z serii 3, waham się jeszcze nad Intelem z serii S320 lub 510 z uwagi na 5 lat gwarancji. Podłączenie do telewizora za pomocą kabla HDMI 1.4d (płyta DH61AG ma HDMI obsługujące 3D, więc jest to dużym plusem).

 

Zestaw powinienem złożyć jutro popołudniu, opiszę wrażenia w tym wątku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...