Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ponowie mój wątek:

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość bym biorąc kartę MultiRoomu do Wrocławia - student, w domu miał z głównej karty rozdzielony sygnał Splitterem na 4 TV? Wszystko by idealnie funkcjonowało?

Pytałeś już o to i dostałeś odpowiedź na stronie wcześniejszej. Do splittera potrzebujesz jedną kartę Cyfry, a splitter już sam rozdziela sygnał na karty klienckie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie spliterów: od półtora roku używam clone+. Początkowo na trzech dekoderach opticum: jeden HD x402p i dwa SD 4160CX PLUS (soft pod c+). Odległość najdalszego to ponad 10 metrów (spliter i 1 dekoder na parterze, dwa na piętrze). Wszystko działa bez zarzutu. Czasami coś na tym najdalszym się przytnie - wystarczy wtedy wyciągnąć i włożyć z powrotem kartę. Od czasu do czasu tak jakby dekoder tracił kontakt z kartą, po chwili znowu ją rozpoznaje i jest ok. Ale to zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

A do tego teraz jest podpięty czwarty dekoder (HD x403p). Trochę się jeden starszy zaczął zacinać. Zrobiłam aktualizację serwera i wyszło, że karta jest uszkodzona - nie da się jej zaprogramować. Sprzedawca wymienił mi kartę i wszystko działa super.

Więc nie mogę się zgodzić z opinią, że clone+ jest do niczego.

Wydaje mi się, że kwestia jest doboru odpowiedniego zestawu. Z opticumami HD x402p i x403p oraz z 4160CX PLUS clone+ działa świetnie (bez względu na wersję oprogramowania). Absolutnie nie żałuję wydatku.

Takie zakupy wolę robić w normalnym sklepie - sprzedawca przyjechał o domu i sam wszystko poinstalował. Jak wymieniał mi kartę - tak samo. Poza tym od razu wie, czy działa czy nie.

Więc znaleźć dobre miejsce i tylko oglądać!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy słyszał o połączeniu cyfry z n, tylko się zastanawiam jakie są szanse ze cyfra przejmie sprzęt n albo na odwrót ? Bo chce kupić splitter ale boje się za pół roku, rok cyfra zmieni dekodery czy tam system kodowania i 500 zł na splitter pójdzie w kosz bo stanie się on bezużyteczny... Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 cyfra nigdy nie gwarantowała i nie gwarantuje, że splitery z jej sprzętem (w tym karty) będą współpracować bez problemu.

Po 2 jeszcze nie znamy konkretów co do ewentualnego partnerstwa czy fuzji, a Ty chcesz byśmy coś poradzili z ewentualnym nowym sprzętem. Parowania raczej nie będzie, więc zostanie kwestia jaki system kodowania, to jest jedną z wielu niewiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie parowania to Conax, którego obecnie używa N (tyle, że w wersji "parowanej") - pójdzie na spliterach. Wątpię jednak żeby C+ wybrała Conax - ma zawarte umowy na dostawę systemu kodowania z Kudelskim (Nagravision). Gorzej, jeśli pójdą w kierunku wygaszania Seca i zmainy na czysty Nagra (ten, którego obecnie używają Sagemcomy). Co prawda jest to niesparowania wersja Nagry i teoretycznie splitery powinny działać, jednak do tej pory pomimo szumnych zapowiedzi producenta Clone ich spliter z Nagrą nie daje sobie rady. Ponoć jest problem z tym, że karta pod Sagemcoma ma włączoną obsługę i 'czystej" Nagry i Seca 4 (zmodyfikowanej Nagry) i splitery wariują.

Natomiast w kwesti znanego nam z N narzucania odbioru tylko za pomocą dedykowanego sprzętu - w przypadku C+ jest to raczej niemożliwe, przynajmniej w przeciągu najbliższych 19 mies. Wynika to stąd, że w obecnie przesyłanych regulaminach jest paragraf dotyczący możliwości odbioru z wykorzystaniem sprzętu własnego abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze "czysta" nieaktywowana karta c+ jest w wersji RevL 141 (w sagemcomie, w menu mozna to odczytac). Ta wersja karty nie dziala (w sagemcom) bez patcha (dlatego aktywacje w sagemcom robimy na 10798v, a nie 10892h). Po wgraniu sie patcha (wersja karty zmienia sie na RevL145)i wtedy dojda dopiero uprawnienia i zacznie wszystko funkcjonowac. I tu własnie (wg mnie) dorzucana jest obsluga nagry(na karte) dla tego tunera. Splitera pewnie nie mozna zaktualizowac i nie dziala on dlatego w sagemcom.

 

Sorry za chaos wypowiedzi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem.

Dziś byłem u ojca, który ma splitter diviso air.

Tv elegancko działała.

Odłączyłem na chwile splitter, aby sprawdzić swój i po ponownym podłączeniu już nie świecą kanały kodowane.

Wyświetla się epg, ale nie wskakuje obraz i dźwięk. Tak jest na wszystkich kartach (parowałem je ponownie z centralką).

Najlepsze jest to, że mój splitter ma ten sam objaw.

Czy ktoś wie OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystam z systemu diviso, ale powoli tracę nerwy... sprawa wygląda następująco:

2 TV, dwa dekodery, spliter iso, jeden tv po kablu, drugi wifi. Odległość karty wifi od matki - jakieś 6 metrów przez przedpokój. Karta na kablu działa perfekcyjnie, zero przycinek itp, ta po wifi zaczyna wariować , teraz na Comedy Central nie da się oglądać, przycina się średnio co 10 sek i to na amen, odblokuje się po zmianie kanału do góry i na dół, ewentualnie po 5 min samoczynnie (zacina się obraz, jak stopklatka). To samo mam na TVN w godzinach wieczornych, inne kanały jako tako działają , rzadko się przycinają... próbowałem zamieniać anteny, miejsca nadajnika i odbiornika, nic nie działa. Mam może 3 sieci wifi w pobliżu, więc jakiegoś tragicznego tłoku nie ma... możecie pomóc? Ustawienie splitera jest "jak w instrukcji".

 

edit: tuner na wifi: ariva 120 combo, drugi to strong 6880

 

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystam z systemu diviso, ale powoli tracę nerwy... sprawa wygląda następująco:

2 TV, dwa dekodery, spliter iso, jeden tv po kablu, drugi wifi. Odległość karty wifi od matki - jakieś 6 metrów przez przedpokój. Karta na kablu działa perfekcyjnie, zero przycinek itp, ta po wifi zaczyna wariować , teraz na Comedy Central nie da się oglądać, przycina się średnio co 10 sek i to na amen, odblokuje się po zmianie kanału do góry i na dół, ewentualnie po 5 min samoczynnie (zacina się obraz, jak stopklatka). To samo mam na TVN w godzinach wieczornych, inne kanały jako tako działają , rzadko się przycinają... próbowałem zamieniać anteny, miejsca nadajnika i odbiornika, nic nie działa. Mam może 3 sieci wifi w pobliżu, więc jakiegoś tragicznego tłoku nie ma... możecie pomóc? Ustawienie splitera jest "jak w instrukcji".

 

edit: tuner na wifi: ariva 120 combo, drugi to strong 6880

 

 

Szymon

 

Spliter diviso jak u kolegi.

Miałem: po kablu Ferguson AF 7318 (bez przycinek) po wifi strong 6880 (przycinało ale rzadko) póżniej Pace 2231 (również przycinało - częściej). Zamieniłem tuner po kablu na Ferguson Ariva 220 (nie przycina - karta ustawiona wg wskazań producenta tzn na "bardziej wymagający" a tuner w ustawieniu Card Initial Clock na 3,6 MHz)) a po wifi zmieniłem na Fergusona AF 7318 i również bez przycinania. Coś z tymi tuenrami musi być nie tak. U znajomego na Pace 2231 z oryginalną kartą Cyfry+ również przycinki.

Pozdrawiam Elektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem nowe oprogramowanie (2.4), niby w ustawieniach zaawansowanych powinna być opcja "bardziej wymagający tuner", która tyczy się właśnie arivy/fergusona, ja tej opcji nie miałem, być może w nowej wersji softu standardowo już wcisnęli obsługę arivy. Zaczynam testowanie, jedna przycinka i walę do producenta...

 

edit: przycina się dalej... mam najnowsze oprogramowanie, wszystko powinno grać a nie gra. Zostaje mi wymiana anteny na inną, ewentualnie puszczenie sygnału po kablu...skontaktuje się z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w fergusonie taktowanie na 3,6 mhz, a jutro postaram się podziałać z tą funkcją dotyczącą wymagających dekoderów. Na przyszłość, gdy diviso przycina:

 

-aktualizacja oprogramowania

-podłączenie splitera wraz z kartą wifi do komutera i zaznaczenie w zaawansowanych "bardziej wymagający tuner"

-zmiana taktowania karty na niższe (jeśli to możliwe)

 

Ostatni mój ferguson to 3018 czy jakoś tak, po latach wróciłem do satelity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

mam problem z zestawem peac PVR, 2 x Ariva 120 combo,Clone+. Clone działa tylko na oryginalnym dekoderze cyfry. Na pozostałych działa kilka minut i pojawia się komunikat zakodowane. Wgrałem najnowszy soft do dekoderów jak i serwera. Zegar ustawiony jest na 3.6 Mhz. Gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...