Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Ta przyszłość cały czas jest zastanawiająca, ale już jedna zmiana kart przeszła to może będzie dalej ok.

 

A co do tego splittera to jestem z niego zadowolony, hula już 4 lata chyba, ani razu się nie zawiesił ani żadnych problemów z nim nie było, więc inwestycja udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem Spliter Clone+. Działam na razie na jednym tunerze, bo drugi mi jeszcze nie dotarł. Ale do sedna. Mój dekoder to Gosat 8010HD, aktualne sterowniki w dekoderze jak i w spliterze. Problem mam taki, ze czasami po prostu jest zanik sygnału, jest 3 kreski i momentalnie zero. Muszę wyciągnąć i z powrotem włożyć karte kliencką splitera zeby zaskoczyło. Wiecie co to może być ?

 

A i czy miganie co chwile 4 na raz diod w spliterze jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupilismy Spliter RFLink 600.Posiadam tuner Ferguson FX 7600 i to własnie z nim są problemy.Kanały działają około dwóch godzin i potem nastepuje ciemność.Wyswietla sie komunikat "zakodowane".Po odczekaniu kilku godzin znowu można ze dwie godziny ogladać.Dzisiaj nawet udało się popatrzeć przez kilka godzin ale co chwile przycinało obraz albo pokazywał sie na kilkanascie sekund komunikat "zakodowane" aż wreszcie znowu całkowicie zgasło.Mam wgrany soft 2,03 z aktualizacją dnia 27 listopad 2008 czyli ostatnia jaka figuruje na stronie Fergusona.

Ktos cos doradzi?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem Spliter Clone+. Działam na razie na jednym tunerze, bo drugi mi jeszcze nie dotarł. Ale do sedna. Mój dekoder to Gosat 8010HD, aktualne sterowniki w dekoderze jak i w spliterze. Problem mam taki, ze czasami po prostu jest zanik sygnału, jest 3 kreski i momentalnie zero. Muszę wyciągnąć i z powrotem włożyć karte kliencką splitera zeby zaskoczyło. Wiecie co to może być ?

 

A i czy miganie co chwile 4 na raz diod w spliterze jest normalne ?

 

Jest normalne. Miga tymi diodami a potem gasną w momencie jak karta pobiera uprawnienia. Zanik sygnału jest typowy dla tego splittera. Po prostu zmień jego lokalizację i tak do skutku. Mi udało się znaleźć idealne miejsce ale i tak jak rozstawię stół w dużym pokoju i usiądzie przy nim np. 15 osób to niejako zagradzają drogę splitterowi do drugiego pokoju ze splitterem i potrafi zaciąć. Czasami też od tak sobie zatnie ale raczej sezonowo, raz na kiedyś.

 

Zwróć uwagę, czy jak zacina Ci obraz (zakodowywuje) to u mnie objawia się to tak:

 

Diody zasięgu 2 lub 3 oczywiście świecą, a dioda "link" zamiast zapalić się i gasnąć, to nie gaśnie i jak tak nie zgaśnie w 3 sekundy to zakodowywuje się obraz. Wkurzające ale u mnie występuje to bardzo rzadko więc nie jest tak źle :) Mówię oczywiście o diodach na karcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając to dochodzę do wniosku,że splitery przewodowe lepiej spełniają swoje zadanie rozdzielając sygnał na poszczególne tunery. Wada tego to kable w listwach,ale przynajmniej przy stole świątecznym każdy siedzi spokojnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając to dochodzę do wniosku,że splitery przewodowe lepiej spełniają swoje zadanie rozdzielając sygnał na poszczególne tunery. Wada tego to kable w listwach,ale przynajmniej przy stole świątecznym każdy siedzi spokojnie. :wink:

 

Nie jest tak źle ;) Jednak nie liczyłbym na jakiś fantastyczny zasięg. Jak podłączyłem u siebie w kuchni (nie mam zbyt dużego mieszkania, stare budownictwo bez ścian żelbetonowych) jakieś 15 metrów w linii prostej to już była d... zimna (jedna kreska zasięgu i zakodowany obraz na obu odbiornikach). Fakt, że na drodze stała ściana działowa ale jeśli postawimy router i splitter w tej samej odległości, to na laptopie mam wszystkie kreski zasięgu a na karcie splittera nie odbiera uprawnień.

 

Generalnie jestem zadowolony z Clone+ i mogę go polecić z tym zastrzeżeniem, że z całą pewnością zasięg jego działania jest dużo gorszy od przeciętnego routera Wi-Fi za 100zł. Zaletą jest to, że jak masz po sąsiedzku w pokojach dekodery i w każdym pokoju kilka gniazdek 230V to możesz popróbować do każdego i gdzieś znajdziesz dobre miejsce.

 

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że jak bym stanął przed ponownym wyborem Clone+ to zdecydowałbym się na jego zakup raz jeszcze. Jeśli rypanie ścian nie wchodzi w grę to jest to dosyć niezłe i skuteczne rozwiązanie. U mnie punktem odniesienia jeśli chodzi o poziom irytacji jest u mnie tuner fergusona z sygnaturki, to problematyczność tego splittera oceniam jako 1:10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam dwa tunery: Opticum 9600 TS HD oraz Pace 500 GB HD od Cyfry.

Planuje zakupić splitter w cenie powiedzmy do 150 zł, ale widzę że na allegro świetnie się sprzedają takie po 105-120 zł.

Pytanie: Czy taki splitter będzie oferował dobrą jakość obrazu( w tym HD) czy nie będzie ścinał itp, ma być podział na dwa tunery.

Jeśli tak który byście polecili ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu będzie oferował normalną (niezmienioną), splitter nie przesyła obrazu tylko same uprawnienia.

 

Jeśli zacinać to tylko w przypadku, jeśli nie będą przechodziły uprawnienia na czas (np. z powodu złego zasięgu) co w przewodowych generalnie się nie zdarza. Z moich obserwacji wynika, że przewodowe są dużo stabilniejsze od bezprzewodowych choć ja na swój bezprzewodowy też nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z kodowaniem cyfry mam do czynienia od czasów słynnych "zielonek" i do dziś wydawało mi się że wiem sporo o kodowaniu, ale dziś muszę poprosić szanownych grupowiczów o pomoc. Mam spliter Medium IV, przez jakiś czas nieużywany ze względu na awarię jednego z TV. Wczoraj postanowiłem uruchomić spliterek dwie karty (które jeszcze trzy miechy temu działały) i zong. Po włożeniu do splitera karty C+ kolor diody z zielonej zmienia się na czerwony i tyle.... zima. Spliter ma ok 1 roku. Macie jakiś pomysł ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje splittera, który będzie dobrze współpracował z dekoderem Strong srt 6880.Mam już taki tuner z Cyfrą a teraz zastanawiam się czy nie kupić drugiego lub Arve 100E. Mógłby ktoś coś doradzić ? Posiadam już konwerter twin,jeszcze muszę dokupić splitter i drugi dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...