Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spliter RF-Link 600 który współpracuje z dwoma tunerami;fergusonem 7600 i radix jakieś 2 lata. Od wczoraj brak programów z transponderów CP dla CYFRY na fergusonie, a radixe wszystkie śmigają. Nie pomogło resetowanie kart i samego splitera. Zaś orginalna karta Cyfry chodzi bez zarzutów w tymże fergusonie na wszystkich kanałach.W fergusonie jest oprogramowanie 2.o.2.Może ktoś doradzi co począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was bo nie rozumiem sytuacji z moim splitterem. Otóż mam od 3 lat podzieloną c+ na dwa tunery pioneer bct 1330, splitter z epsilona. Żadnego problemu nigdy z nim nie miałem. Otóż chcę podłączyć trzeci tuner, ale zamiast dokupić trzecią kartę chciałem kabel telefonicznyc pomiędzy kartą kliencką a splitterem rozdzielić trójnikiem. Tzn. jeden kabel wychodzi ze splittera, wpinam do trójnika i z trójnika dwa kable do tunerów. Jednak nie działa mi to rozwiązanie, tzn. dekoder nie otrzymuje uprawnień, a splitter nie mrygą ledem sygnalizującym przesył danych. Chcę tak robić głównie ze względu na uciążliwe ciągnięcie trzeciego kabla. Bezprzewodówka też mnie nie interesuje. Czy ktoś byłby w stanie mi wyjaśnić to? kabel jak i trójnik są w 100% sprawne.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, ale kable są potrzebne. Pytam tylko czemu przewodu pomiedzy kartą kliencją wpiętą w dekoder a splitterem nie może być rozgałęźnik/trójnik z kablem idącym do drugiego dekodera by i jemu przesłać uprawnienia. Nie znam się na tym, jak dla mnie to powinno działać jak kabel elektryczny, ale jest inaczej. Dlatego prosiłem o naświetlenie mi tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż chcę podłączyć trzeci tuner, ale zamiast dokupić trzecią kartę chciałem kabel telefonicznyc pomiędzy kartą kliencką a splitterem rozdzielić trójnikiem. Tzn. jeden kabel wychodzi ze splittera, wpinam do trójnika i z trójnika dwa kable do tunerów. Jednak nie działa mi to rozwiązanie, tzn. dekoder nie otrzymuje uprawnień, a splitter nie mrygą ledem sygnalizującym przesył danych. Chcę tak robić głównie ze względu na uciążliwe ciągnięcie trzeciego kabla. Bezprzewodówka też mnie nie interesuje. Czy ktoś byłby w stanie mi wyjaśnić to? kabel jak i trójnik są w 100% sprawne.

pozdro

 

Ale ja tutaj czegoś nie rozumiem... chcesz mieć telewizje na 3 telewizorach (dekoderach) ale masz 2 karty ... dlatego sygnał z jednego chcesz rozdzielić an 2 kolejne - OK - tylko w co wepniesz kabel telefoniczny. Podstawowo wpina się go do karty ze splitera a później wkłada do dekodera (na miejsce karty klienckiej) .... ja rozumiem że masz 2 karty - do 2 dekoderów. Jak więc chcesz podłączyć przewód telefoniczny do 3 dekodera nie kupując karty?

 

Dla mnie oczywiste jest to że musisz mieć kartę - i jeśli masz opcje przewodowe to kable trzeba ciągnąc i tak. Jeśli nie lubisz kabli to CLONE+ oraz 3 karty klienckie rozwiązują ten problem do 100m najmniej (max 8 dekoderów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą clone + myślę że tak - z tego co mi wiadomo sprzęt ten obsługuje wszystkie obecne dekodery C+ ... jednak 100% gwarancji ci nie dam - wejdź sobie na stronę http://www.cloneplus.com/pl/home.html tam możesz sobie poczytać ewentualnie do nich zadzwonić lub zadać pytanie przez kontakt. Na wszystkie pytania sprawnie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na HD to nowe Ferguson FK 6900 CR stoją już od 160,00 zł na znanym portalu aukcyjnym. Po ostatniej aktualce oprogramowania (122) radzą sobie z nowym CAID. Używam go ze splitterem. Tyle, że nie ma HD ani slotu na CI, ale jest oczekiwane gniazdko USB na zewnętrzną pamięć (PVR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże - bo zaczynam mieć taki problem...

otóż - mam splitter CLONE + do tego dekoder Humax i kartę CI z cyfry...

 

od jakiegoś czasu zaczął się problem z przerywaniem programów - oglądam i nagle brak uprawnień - co nie zaglądnę to zasięg jest na 3 kreskach - ale na krótkie chwile ucieka?

 

Czego to może być problem? Splittera / karty od splittera / dekodera / modułu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slot CI to gniazdko do którego możesz włożyć moduł CAM np. Cyfrowego Polsatu (prepaid), telewizji na kartę czy innych platform, które dopuszczają taką możliwość.

 

Przykładowo w czytniku uniwersalnym masz np kartę turbo ze splittera, a w gniazdku CI moduł Cyfrowego Polsatu z kartą i jeśli masz opłacone oba abonamenty to możesz na tym jednym tunerze oglądać bez komplikacji kanały Polsatu i Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Pace HD PVR 500 GB ,mam pytanie czy ktoś posiada ten dekoder w konfiguracji z 2 tunerami ariva 100 lub 100 E i splitterem CLONE+ lub SmartWi ,znam ich dane ze stron sklepów natomiast chodzi mi o praktyczne opinie od użytkowników na temat funkcjonowania w tej konkretnej konfiguracji .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na HD to nowe Ferguson FK 6900 CR stoją już od 160,00 zł na znanym portalu aukcyjnym. Po ostatniej aktualce oprogramowania (122) radzą sobie z nowym CAID. Używam go ze splitterem. Tyle, że nie ma HD ani slotu na CI, ale jest oczekiwane gniazdko USB na zewnętrzną pamięć (PVR).

 

Witam, po aktualce nie masz problemu z cyfra? Ja zaktualizowałem FK 6900 do tej łatki 122 i w zasadzie nic nie sie zmienilo. Dalej zrywa obraza a ostatnio w ogole nie ma obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA zamiar kupić pierwszy spliter do cyfry i podzielić na razie na 3-4

tunery (1.comag pvr twin {aston 2.18} 2. globo 7300 3.Openbox 730)

myślę o jakimś tanim przewodowym spliterze z allegro który podzielę moją kartę i związku z tym mam kilka pytań:

 

1. często nagrywam programy i chodzi mi oto aby bez problemu nagrywać dwa programy

2. chodzi mi głównie o stabilność przy oglądaniu i nagrywany jaki spliter polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie używam bezprzewodowego splittera greeneight RFlink100. Zestaw na 3 tunery i każdy z nich to strong 6860. Instalacja działa bez zarzutu, nie ma zawieszeń itp. Planuję przesiadkę na HD i tu pytanie, jaki tuner wybrać. Zależy mi na sprzęcie w granicach 200-300 zł. Nie zamierzam nagrywać, bo i tak nie miałbym czasu tego później oglądać. Oprócz ceny, bardzo ważne jest także to, aby wybrany tuner pracował stabilnie ze splitterem, który posiadam. Myślałem o Fergusonie Ariva 100 E czy też 100, czy to dobry wybór?

 

Ps. Na razie chcę kupić jeden tuner, jak wszystko będzie hulało, to dokupię 2 następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...