Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj splitter nie przekazuje wszystkich kanalow, w ogole są w innej kolejnosci niz powinny, przy niektorych zasięg wynosi 0, przy innych 70% chociaz i tak nie działają, przeszukalem forum, po aktualizacji listy do drugiego tunera mam wlozyc orginalna karte zeby programy "zaladowaly" się, niestety nic to nie dalo - po wlozeniu karty w ogole programy przestaly dzialac mimo tego ze info było.

 

wiem, że kiedyś jak pewien pan to zakladal wszystko było ok

 

tuner fergusona af6318cr, spliter to jakies badziewie na którym pisze poprostu SMALL CARD SPLITTER, a na kartach SMART CARD SPLITTER rev 3.5

 

poradzcie jak przywrocic te wszystkie kanały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wsadzić orginalną kartę Cyfry do tunera i przeskakiwać każdy kanał po kolei. Aż pojawi się obraz i dżwięk. I tak na każdym kanale dostepnym w Twoim pakiecie.

U mnie jak podwyższyłem pakiet też tak musiałem zrobić. I działa bez problemów. Choć mam inny splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam serwer rflink600,działa na nim 2xkarty setki-zestaw kupiony w listopadzie

odkupiłem teraz kartę 600 od gościa(trochę u niego leżała)

nie mogę jej uruchomić,przy próbie programowania w serwerku świeci pierwsza czerwona dioda,mrugnie ostatnia

mam kilka pytań:

-jak sprawdzić soft serwera i karty(może są inne)

-czy phoenixem można coś zdziałać ?z zakupem GreenEightSystemu narazie się wstrzymuje

-jak sprawdzić kartę czy nie jest uszkodzona

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem posiadam splitter Small 3 Multicam i do niego 3 karty Multicam rev 3,6, spliter rozdziela uprawnienia na trzy dekodery Philips PVR HD, Pioneer 1430 i linbox 7816 cr. Na dwóch pierwszych wszystko jest w porządku zaś na linbox zdarzają się takie sekundowe przycinki (obraz się zatrzymuje na sekundę, dźwięk nie jest przerywany) zdarza się to dość często 10-15 razy na godzinę. Dodam że ścinki zdarzają się tylko gdy grają wszystkie trzy tunery naraz jeżeli gra linbox i jeden z pozostałych dekoderów wszystko jest w porządku. A i jeszcze jedno jak zamiast linboxa jako trzeci dekoder podepnę pożyczony kenwood dtf 1wszystko jest ok na każdym ze trzech dekoderów więc ewidentnie wina leży po stronie linboxa, kanały fta na linbox działają normalnie. Może ma ktoś jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem podzielić cyfrę na 2 tv. Posiadam splitter bezprzewodowy SmartWi.

Pierwszy dekoder to Ferguson AF7318 i tutaj wszystko śmiga jak ta lala. Drugi to Pace 2221 który dostałem od cyfry i tutaj już coś nie bangla bo w ogóle nie rozpoznaje karty klienckiej. Cały czas wyświetla się komunikat, że mam włożyć kartę. Podobno ten dekoder bez problemu współpracuje z tym splitterem a tu taki psikus;/ Będę wdzięczny za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajeczko spróbuj mocniej dopchnąć kartę aż ci się dioda zaświeci ja miałem taki problem i dopiero po kilku włożeniach karty weszła do końca. Możesz to jeszcze sprawdzić włóż oryginalną kartę cyfry zaznacz sobie do którego momentu wchodzi później włóż karte od splittera też zaznacz przyłóż karty do siebie i zobaczysz czy wchodzą na jednakową głębokość i wtedy będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałeś tuner, aktualizowałeś jego oprogramowanie? A może splitter SmartWi potrzebuje jakiś inny soft... Jaką wersję posiadasz?

 

Oprogramowanie tunera jest aktualne. Przy próbie aktualizacji wywala ze żadnych nowych nie ma.

 

Jeżeli chodzi o soft SmartWi to próbowałem na 2.41b (tu w ogóle splitter nie działał, dioda szybko mrugała i nic nie dało się zrobić - pomogło tylko wgranie innego softu),

2.49, 2.51 i najnowszy 2.52 - na fergusonie wszystko dziala bez zarzutu.

 

Reseta chyba nie robiłem bo nie bardzo wiem jak. Szukałem jakiegoś info na ten temat ale coś mi to kiepsko wychodzi.

 

jajeczko spróbuj mocniej dopchnąć kartę aż ci się dioda zaświeci ja miałem taki problem i dopiero po kilku włożeniach karty weszła do końca. Możesz to jeszcze sprawdzić włóż oryginalną kartę cyfry zaznacz sobie do którego momentu wchodzi później włóż karte od splittera też zaznacz przyłóż karty do siebie i zobaczysz czy wchodzą na jednakową głębokość i wtedy będziesz wiedział.

 

Próbowałem tego sposobu. Karty wchodzą na tak samo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem mam opticum 4060cx i thomsona TS4P gdy podłaczylem je pod splitter na drugim dekoderze(opticum 4060cx ,soft 1.3.11) wyskakuje mi slot 0 :card error albo card removed : slot 0 , mam splitter ,,leśny dziadek " ver. 1.3 , szukalem i nic nie znalazlem na ten temat , i niewiem czy to wina splittera , kart klienckich , czy czegos innego, probowalem takze podmienic ten dekoder opticum jako głowny i ten sam bład wyskakuje, a wsadzilem orginalna karte z cyfry do opticum to na niej dziala wszystko normalnie))... prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Opticum 4160cx (to samo co 4060 tylko z wyjściem UHF), Philipsa PVR HD i chyba ten sam splitter (za 105PLN z Allegro). Od stycznia działało mi wszystko idealnie (lekkie przycinki tylko w momencie włączania dekoderów) ale od paru dni mam problem - komunikat o braku karty na obu dekoderach. Jeszcze dwa dni temu pomagało wyjęcie karty ze splittera i włożenie jej do Philipsa a potem ponowne przełożenie do splittera, ale pomaga na coraz krótszy czas. Dzisiaj próbowałem jescze aktywować kartę z ICA ale pomogło na godzinę i znowu to samo. Podejrzewam nawet, że pomaga nie samo przekładanie karty a fakt, że w tym czasie splitter jest wyłączony. Może po prostu się uwalił i po właczeniu zasilania coś się przegrzewa po pewnym czasie... W każdym razie zestaw działał idealnie, z tym, że Opticum mam z firmwarem w wersji 1.08 MULTIROOM. 1Przemekk, spróbuj sobie przeflaszować i zobacz czy pomoże,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...